Şimdi Ara

İç cephe ısı yalıtım için hangi malzeme? (Yaptıranların Tavsiyeleri) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
9
Favori
138.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fransız balkon'un altı konsol mu, yani çıkma üzerinde mi o kısım.
    Laminatın altında ısı izolasyonu için kapron kullanılır, herhalde incesinden kullanmışlar. En kalını yanlış hatırlamıyorsam 5mm. O malzemeden laminat altına döşetirseniz faydası olur.
  • lamettrie kullanıcısına yanıt
    Kalibel, üstü alçıpan, altı taş yünü olarak üretilmiş. Ayrıca boya dışında bir şey yaptırmıyorsunuz.
  • Dr.LiXX kullanıcısına yanıt
    20 yıl öncesine kadar, şehirlerin tüm içme su boruları asbestli boru idi. :(
  • okaancet O kullanıcısına yanıt
    Faydası oldu mu?
  • celalsungur kullanıcısına yanıt
    fransız balkonun altı alikobant giydirme, birinci kat benimkisi kottan iki kat var altımda ama benim dairede evet çıkma var ve alikobalt giydirme yapmışlar ve çıkma olan yerler soğuk havalarda buz gibi oluyor, parkenin altına kenardan bakabildim sadece yeşil bir şilte altta beton üstte parke var. şimdi izocam foamboard 10mm üstüne aluminyum şilte atıp çıkma olan yerlerin duvarınıda 10mm izocam foamboard ile devam edicem.bu durumda zemin 1cm yükselecek kapı kurtarır mı bilmiyorum.havalar ısınınca yaptıracağım umarım faydası olur.
  • prozium77 P kullanıcısına yanıt
    Çıkma olan bölüme alttan ısı izolasyonu yaptırmanıza izin verirler mi?
  • hftblgc kullanıcısına yanıt
    Hocam valla onu mu yapsam bunu mu yapsam araştırma içine girdikçe hem kafamdaki sorular çoğaldı hemde neredeyse kışı geçirdik. En son bu kışı da böyle geçirmeye karar verip en kesin çözüm alçıpan asma tavan yapmaya karar verdim.
    Asma tavan arasına da 5 veya 10 cm lik cam yünü uygulaması yapıp ısı izolasyonunu sağlamayı düşünüyorum.
  • Arkadaşlar, benim evim apartmanın giriş katında. duvardaki boyalarda zamanla kabarma meydana geldi. genelde rutubetten dolayı bazı yerler de alttaki kalitesiz astar yüzünden galiba. bana nasıl bir çözüm önerirsiniz. tecrübeli ve bilgili insanlardan tavsiye bekliyorum. binada ısı yalıtımı yok ama ytongtan yapılmaş bina. şuanda sedef boya var evin tamamında. kompla boyası kazıtmak mı gerekiyor, içten yatılımmı önerirsiniz. bekliyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: prozium77

fransız balkonun altı alikobant giydirme, birinci kat benimkisi kottan iki kat var altımda ama benim dairede evet çıkma var ve alikobalt giydirme yapmışlar ve çıkma olan yerler soğuk havalarda buz gibi oluyor, parkenin altına kenardan bakabildim sadece yeşil bir şilte altta beton üstte parke var. şimdi izocam foamboard 10mm üstüne aluminyum şilte atıp çıkma olan yerlerin duvarınıda 10mm izocam foamboard ile devam edicem.bu durumda zemin 1cm yükselecek kapı kurtarır mı bilmiyorum.havalar ısınınca yaptıracağım umarım faydası olur.
    Merhaba hocam siz ne yaptınız yaptığınız şeyden fayda gördünüz mü ne tavsiye edersiniz
  • Neferzade kullanıcısına yanıt
    merhaba , ben 1cm xps üstüne aluminyum şilte üstüne parke yaptım faydası oldu , en azından ısınıyor yerler tebi en iyisi dıştan izolasyon yapmak ama mümkün görünmüyor şu durumda.
  • canmaks C kullanıcısına yanıt
    Ne yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avantgarde80

Hocam valla onu mu yapsam bunu mu yapsam araştırma içine girdikçe hem kafamdaki sorular çoğaldı hemde neredeyse kışı geçirdik. En son bu kışı da böyle geçirmeye karar verip en kesin çözüm alçıpan asma tavan yapmaya karar verdim.
    Asma tavan arasına da 5 veya 10 cm lik cam yünü uygulaması yapıp ısı izolasyonunu sağlamayı düşünüyorum.
    Alçıpan ile taşyününün birlikte olduğu Kalibel isimli bir ürün var. Tavana ve duvara kullanılabilir.
    Yalnız, tavanda alçıpan pek sağlıklı olmuyor. Nefes almayı kestiği için kapalı kalan odanın sabaha ağır bir kokusu oluyor.
  • Herkese mrb, konuyu hortlatmış olcam ama çocuk odasının 1 duvarına ve tavanına içten yalıtım yaptırmak istiyorum, oda kuzeyde kalıyor, 1 duvar dışarı bakıyor onun da çok büyük kısmı cam, bu camın kenarlarına ve alt kısımlarına yaptırmak istiyorum. Biraz araştırdım ama herkesin mutabık kaldığı bir ürün olmamış gibi duruyor, bilgiler çok dağınık. Var mı öneriniz hem fayda sağlıcak hem mümkün olduğunca az işçilik gerektirecek? Sitede bir arkadaş panjur yaptırıyor 2-4 derece kadar fayda sağlıyor demişler aslı var mıdır? Fiyat motorlu 2bin TL ye yaptırıyor. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: okan10tr

Herkese mrb, konuyu hortlatmış olcam ama çocuk odasının 1 duvarına ve tavanına içten yalıtım yaptırmak istiyorum, oda kuzeyde kalıyor, 1 duvar dışarı bakıyor onun da çok büyük kısmı cam, bu camın kenarlarına ve alt kısımlarına yaptırmak istiyorum. Biraz araştırdım ama herkesin mutabık kaldığı bir ürün olmamış gibi duruyor, bilgiler çok dağınık. Var mı öneriniz hem fayda sağlıcak hem mümkün olduğunca az işçilik gerektirecek? Sitede bir arkadaş panjur yaptırıyor 2-4 derece kadar fayda sağlıyor demişler aslı var mıdır? Fiyat motorlu 2bin TL ye yaptırıyor. Teşekkürler

Kendi yazdığımı şöyle güncellemiş olayım gerçi konu çok aktif değil gibi, evde çocuk odası kuzeyde kalıyor ve soğuk oluyor diğer odalara göre, yer Konya. Bununla birlikte odadaki cam 2,5*2 ölçüsünde ve odaya göre oldukça büyük kenarlarda biraz duvar kalıyor sadece. Bu sebeple buraya içten yalıtım da yapılsa camların büyüklüğü nedeniyle faydası olmaz, fayda sağlayacak tek şey panjur şeklinde öneriler aldım. Benzer koşullarda panjur farkını kıyaslayabilecek var mı? Farkedilir şekilde etki eder mi? 1900-2000 TL gibi fiyatlar aldım en uygun motorlu ve 43 mm. Yaptırmaya değer mi sizce? Teşekkürler

• Madem asıl sorun camdan , Panjur yerine ısıcam 3 lü sistem taktırsanız
  • landmoon L kullanıcısına yanıt

Hocam sanırım bana yazmışsınız ben yeni gördüm, bir tanıdığım da panjura alternatif ısıcam sinerji grubu düşünebilirsin dedi, sanırım sizin dediğiniz de bu. Bunun maliyeti ne olur acaba hiç fikriniz var mı sadece camları değiştirsem... Teşekkürler

• okan10tr O kullanıcısına yanıt
    Bende aynı dertten muzdaribim. Bendeki sorunlardan bir tanesi de pvc doğramaları çok iyi değil fakat camlar ısıcam sinerji. Şimdi yeni pvc doğrama ve ısıcam sinerji 3+ cam olacak şekilde yenileniyor. Bakalım inşallah faydası olur.
  • Web_These W kullanıcısına yanıt

Hocam ben 2 tane cam pvc firması ile görüştüm ikisi de kendi işleri cam olmasına rağmen panjur önerdi. Cam istediği kadar iyi olsun pvcler ister istemez soğuk alır dediler. Onun yerine panjur yaptırırsanız o bi kalkan olur, onu geçtikten sonra cama gelir o yüzden etkisi daha fazla olur aynı zamanda pvclerde sorun varsa o sorunu da bertaraf etmiş olur dediler. Ben de eğer kesin karar verirsem bişeyler yaptırmaya panjur yaptırcam sanırım

• okan10tr O kullanıcısına yanıt
    Neden motorlu düşünüyorsunuz.
    Çekme ipi odanın içinde kalacak şekilde içi dolu panjur yaptırın.
    Duvarlara içten kalibel tavsiye ederim. Tavana yaptırmayın nefes almıyor, oda kokuyor.
  • celalsungur kullanıcısına yanıt

Parça parça olsun istemedim hocam, motorsuz olursa parçalı olur dediler. İnşallah panjur fayda sağlar kalibele gerek kalmaz, zaten sorun duvardan ziyade camın büyüklüğü, teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.