Şimdi Ara

İçki sonrası

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
12.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar çok acil tecrübelerinize ihtiyacım var.Şimdi kız arkadaşımla face'ten mesajlaşıyoruz da evlerine misafirler gelmiş maçı izlemek için alkol falanda varmış.Kalan içkileri mutfağa götürmüşler o arada 2 çay bardağı ne olduğunu bilmediği bişey içmiş anlattığına göre aromasız saydam şeklindeymiş yani sek içmiş ne içtiyse.Ben vodka olduğunu düşünüyorum.Asıl mesela alkolün etkisi gittikçe artmakta kızın boğazı ve midesi aşırı derece yanıyomuş uyuyamıyorum başım dönüyor midem bulanıyor diyor kendileri..Sizce ne yapmalı ne yapmamalı bu durumda?

Konu ciddidir yardım edecek arkadaşlara teşekkürler.

• Yapay Zekanın Yanıtı

İçtikten Sonra Serum Tedavisi

Aşırı alkol tüketimi, vücudun sıvı ve elektrolit dengesinde bozulmalara neden olabilir. Bu durum, baş ağrısı, bulantı, kusma ve yorgunluk gibi çeşitli rahatsızlıklara yol açabilir.

Alkol Sonrası Serum Tedavisi

Alkol sonrası serum tedavisi, vücuda sıvı ve elektrolit takviyesi yapmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu tedavi, aşırı alkol tüketiminin neden olduğu dehidrasyonu ve elektrolit dengesizliğini gidermeye yardımcı olur.

Alkol İçtikten Sonra Serum Takılır mı?

Evet, alkol içtikten sonra serum takılabilir. Ancak, alkolün etkisi geçene kadar beklemek önemlidir. Genellikle, alkol sonrası serum tedavisinin alkol alımından en az 6-8 saat sonra uygulanması önerilir.

Alkollüyken Serum Alınır mı?

Hayır, alkollüyken serum alınmamalıdır. Alkol, serumun etkisini azaltabilir ve yan etkilere neden olabilir.

Alkollüyken Serum Takılır mı?

Alkollüyken serum takılması önerilmez. Alkolün etkisi geçmeden serum takılması, serumun etkisini azaltabileceği gibi yan etkilere de neden olabilir.

Alkol Aldıktan Sonra Serum Takılır mı?

Evet, alkol aldıktan sonra serum takılabilir. Ancak, alkolün etkisinin geçmesi için en az 6-8 saat beklenmesi önerilir. Bu süre zarfında bol su tüketmek dehidrasyonu önlemeye yardımcı olacaktır.

Alkol sonrası serum tedavisi, aşırı alkol tüketiminin neden olduğu rahatsızlıkları hafifletmeye yardımcı olabilir. Ancak, bu tedavi bir tıbbi prosedürdür ve bir sağlık uzmanının gözetiminde uygulanmalıdır. Alkol sonrası serum tedavisi hakkında daha fazla bilgi için doktoruna danışmanı tavsiye edilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • hiç durmasın doktora gitsin. 1 serum ile kendine gelir veya tuzlu birşeyler yesin. çünkü doktor öyle demişti bize. kesinlikle süt felan içmesin daha beter yapar.

aynı olay bizim kız arkadaşın başına geldi sabaha kadar duramadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

hiç durmasın doktora gitsin. 1 serum ile kendine gelir veya tuzlu birşeyler yesin. çünkü doktor öyle demişti bize. kesinlikle süt felan içmesin daha beter yapar.

Tuz ruhu içmiş olmasın?
  • quote:

hiç durmasın doktora gitsin. 1 serum ile kendine gelir veya tuzlu birşeyler yesin. çünkü doktor öyle demişti bize. kesinlikle süt felan içmesin daha beter yapar.

korkuttun hocam şimdi. Kötü olanda şu ki ailesinin bundan haberi yok duysalar evden atarlar diyo. Kendi başına odasında iyi olmaya çalışıyor endişelenmeye başladım. Tavsiyen için teşekkürler hocam.

@Polemik

Salondan mutfağa tuz ruhu getireceklerini düşünmüyorum, zaten içse anında yakar o kafa yapmaz herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: PurpX

quote:

korkuttun hocam şimdi. Kötü olanda şu ki ailesinin bundan haberi yok duysalar evden atarlar diyo. Kendi başına odasında iyi olmaya çalışıyor endişelenmeye başladım. Tavsiyen için teşekkürler hocam.

@Polemik

Salondan mutfağa tuz ruhu getireceklerini düşünmüyorum, zaten içse anında yakar o kafa yapmaz herhalde

Alıntıları Göster
    zehirli madde şüphesi yoksa ne doktoru kardeşim
    boşuna saçma işler yapmasın dalga geçerler acilde

içki ise içtiği şey bundan eminseniz, tuvalete gitsin, parmagını boğazına soksun, kussun. sonra elini yüzünü yıkayıp yatsın.
    sabaha birşeyi kalmaz, halsiz şekilde uyanır.kusma olayını yapmazsa hem uyuması zorlaşır mide şişliğinden dolayı hem de gece yatağa kusabilir...
    birşeycikler olmaz ders olsun bi daha kararında içsin öyle söyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onlyone -- 16 Ocak 2011; 15:09:02 >

• quote:

quote:

@Polemik

Alıntıları Göster
    Umarım değildir.

Benim bir arkadaşım tuz ruhu içmişti bu şekilde, belirtiler de aynı. Sonu pek de iç açıcı olmadı. Gerçi boğaz falan açıldı ama fena açıldı.

Geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

Tuz ruhu içmiş olmasın?

Alıntıları Göster
    Vodkadır hem tatsız hem kokusuz. Cin yada Beyaz Romda olabilir ama onlar pek kullanılmaz genelde, büyük ihtimal vodkadır o.

Aç karınla ilk içişi dokunmuş işte. Sert kahve yapsın kendine, tuzlu şeyler falan yesin geçer. Biraz doldursun mideyi

İçki böyle cips, fıstık gibi ufak şeylerle boşuna içilmiyor, 2 Dk'da insanlar sarhoş olmasın diye var bunlar.

• quote:

arkadaşlar çok acil tecrübelerinize ihtiyacım var.Şimdi kız arkadaşımla face'ten mesajlaşıyoruz da evlerine misafirler gelmiş maçı izlemek için alkol falanda varmış.Kalan içkileri mutfağa götürmüşler o arada 2 çay bardağı ne olduğunu bilmediği bişey içmiş anlattığına göre aromasız saydam şeklindeymiş yani sek içmiş ne içtiyse.Ben vodka olduğunu düşünüyorum.Asıl mesela alkolün etkisi gittikçe artmakta kızın boğazı ve midesi aşırı derece yanıyomuş uyuyamıyorum başım dönüyor midem bulanıyor diyor kendileri..Sizce ne yapmalı ne yapmamalı bu durumda?

Konu ciddidir yardım edecek arkadaşlara teşekkürler.

KUSSUN NE VAR NE YOK ÇIKARSIN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechaniker

Vodkadır hem tatsız hem kokusuz. Cin yada Beyaz Romda olabilir ama onlar pek kullanılmaz genelde, büyük ihtimal vodkadır o.

Aç karınla ilk içişi dokunmuş işte. Sert kahve yapsın kendine, tuzlu şeyler falan yesin geçer. Biraz doldursun mideyi

İçki böyle cips, fıstık gibi ufak şeylerle boşuna içilmiyor, 2 Dk'da insanlar sarhoş olmasın diye var bunlar.

Alıntıları Göster
    tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum arkadaşlar allah razı olsun.

benim anlamadığım ilk konuşmaya başladık bişey yoktu sonradan hafiften saçmalamaya başladı gittikçe saçmaladı artık harfler falan dönmeye başladı mobilden yazıyodu kafan mı güzel falan dalga geçerken bu olayı söyledi yarım yamalak olarak. Bende sarhoş oldum ama etkisi bu kadar uzun sürer mi ya? nerden baksan 10 ve 02 arasından bahsediyorum 4 saat yani enterasan

• quote:

benim anlamadığım ilk konuşmaya başladık bişey yoktu sonradan hafiften saçmalamaya başladı gittikçe saçmaladı artık harfler falan dönmeye başladı mobilden yazıyodu kafan mı güzel falan dalga geçerken bu olayı söyledi yarım yamalak olarak. Bende sarhoş oldum ama etkisi bu kadar uzun sürer mi ya? nerden baksan 10 ve 02 arasından bahsediyorum 4 saat yani enterasan

Alıntıları Göster
    Benimde aklıma Vodka geldi fakat ard arda 2 çay bardağı Vodkayı nasıl içmiş.

İlk yudumda zaten boğazındaki o yanma hissiyle kıvranırdı hiç içmediyse. Bir yudum alıp tükürmüştür ve muhabbet olsun diye sana söylemiştir.

İçki içilen bir salondan gelen tepsideki ne üdüğü belirsiz şeyi içmek biraz saçma geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Werner Heisenberg

İlk yudumda zaten boğazındaki o yanma hissiyle kıvranırdı hiç içmediyse. Bir yudum alıp tükürmüştür ve muhabbet olsun diye sana söylemiştir.

İçki içilen bir salondan gelen tepsideki ne üdüğü belirsiz şeyi içmek biraz saçma geldi

Alıntıları Göster
    Hocam Aklıma İlk Gelen Vodka Fakat ;
    Ya Değilse Demedende Yapamıyorum. Bu Yüzden Bir Acile Gidiversin Bu Sağlık Şakaya Gelmez.

• quote:

alkol bu bünyeden bünyeye değişiklik gösterir. şunu da söyliyim bizim arkadaşda votka içmişti. içtiği 2 yudum birşeydi. senin kız arkadaşının başına gelenlerin aynısı geldi. ama bizimki kusmustu da. doktora gittiğimzde doktor alkol aldın mı dedi. evet dedi ve doktor serum bağladı;

kız arkadaşın midesinde reflü denen hastalık vardı. midedeki yara olayı var ya o işte.
    tuzlu birşey yesin. geçmiyecek gibi olursa doktora gidin

ekleme; doktora giderse ve ailesi kızacak olursa, kızın ailesine kızması lazım. ben su diye içtim ama başka birşey çıktı içinden der

@onlyone
    unutma alkolde bir nevi zehirdir ki doktorlar dalga felan da geçmezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eoudoxias -- 16 Ocak 2011; 2:38:10 >

• quote:

quote:

alkol bu bünyeden bünyeye değişiklik gösterir. şunu da söyliyim bizim arkadaşda votka içmişti. içtiği 2 yudum birşeydi. senin kız arkadaşının başına gelenlerin aynısı geldi. ama bizimki kusmustu da. doktora gittiğimzde doktor alkol aldın mı dedi. evet dedi ve doktor serum bağladı;

kız arkadaşın midesinde reflü denen hastalık vardı. midedeki yara olayı var ya o işte.

ekleme; doktora giderse ve ailesi kızacak olursa, kızın ailesine kızması lazım. ben su diye içtim ama başka birşey çıktı içinden der

@onlyone

Alıntıları Göster
    viski olabilir belki;vokta o kadar yakmaz cünkü.

ayrıca acı bi kahve telvesini de yesin oh tamamdır

• quote:

Orijinalden alıntı: PeterPetrelli

valla kızlar işte tamda inanamıyorum zaten abartı payı mutlaka vardır belkide tv başında mandalina yerken ölüyorum diyor bilemiyorum içkiden nefret eden birisi banada hep kızardı içme falan diye kendisi nasıl yaptı anlamadım

quote:

Ya Değilse Demedende Yapamıyorum. Bu Yüzden Bir Acile Gidiversin Bu Sağlık Şakaya Gelmez.

Acil olayı kızı kasar hocam o yüzden hiç doktor bile demedim erkek olsa ben alır götürürümde kız olunca durum hassaslaşıyor. Tavsiye için teşekkür ederim.
    quote:

@onlyone

aynen işte muhtemelen 2 yudum bişey içti ve bu hale geldi yoksa 2 çay bardağı sek vodkayı nereye içecek neyseki şimdi konuştum kardeşinin onan neskafe yapmasını söyledim içmiş biraz daha iyimiş uyuyacak herhalde bende yatıcam arkadaş sınavım var nelerle uğraşıyoruz

Teşekkürler (:

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PeterPetrelli

valla kızlar işte tamda inanamıyorum zaten abartı payı mutlaka vardır belkide tv başında mandalina yerken ölüyorum diyor bilemiyorum içkiden nefret eden birisi banada hep kızardı içme falan diye kendisi nasıl yaptı anlamadım

quote:

Acil olayı kızı kasar hocam o yüzden hiç doktor bile demedim erkek olsa ben alır götürürümde kız olunca durum hassaslaşıyor. Tavsiye için teşekkür ederim.
    quote:

@onlyone

aynen işte muhtemelen 2 yudum bişey içti ve bu hale geldi yoksa 2 çay bardağı sek vodkayı nereye içecek neyseki şimdi konuştum kardeşinin onan neskafe yapmasını söyledim içmiş biraz daha iyimiş uyuyacak herhalde bende yatıcam arkadaş sınavım var nelerle uğraşıyoruz

Teşekkürler (:

Alıntıları Göster
    hocam sen beni dinle kussun uyusun
    evham yapma boşuna korkma ne işi var bardakta tuzruhunun gece vakti, alışkın değilmiş içmiş votkayı sarhoş olmuş işte yarına bişeyi kalmaz

• Sevgilisi oldugun için de olayları fazla abartiyodur bence. Ama doğru da olabilir. Gecen sene otelde kokteyl diye başka bir şey ictim sabahı zor ettim.

Benimkisi hayatında ilk defa nargile icince kafayı buldu yolda gelen gecene laf atiyodu evin yolunu bulamadı. Buna ne diyosun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Sevgilisi oldugun için de olayları fazla abartiyodur bence. Ama doğru da olabilir. Gecen sene otelde kokteyl diye başka bir şey ictim sabahı zor ettim.

Benimkisi hayatında ilk defa nargile icince kafayı buldu yolda gelen gecene laf atiyodu evin yolunu bulamadı. Buna ne diyosun :)
    İçtiği şey kesinlikle viskidir. Mide yanmasıda normaldir.

Viski içildikten sonra değilde sabah uyanıldığında midede yanma hissiyatı verir. Eğer reflü gibi hastalıklar varsa - ki bunun olduğunu kimse bilmez - yanmalar 1 veya 2 gün sürer.

Abartılacak birşey yok.

Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sT.curSe

İçtiği şey kesinlikle viskidir. Mide yanmasıda normaldir.

Viski içildikten sonra değilde sabah uyanıldığında midede yanma hissiyatı verir. Eğer reflü gibi hastalıklar varsa - ki bunun olduğunu kimse bilmez - yanmalar 1 veya 2 gün sürer.

Abartılacak birşey yok.

Geçmiş olsun.

Alıntıları Göster
    kendisi sevgilim değil ama baya samimiyiz sevgili gibi takılıyoruz da denilebilir şimdi uyanmış başı ağrıyomuş biraz kalkınca 5 bardak su içmiş acayip bi şekilde susamış kız bildiğiniz kafayı bulmuş yani ben çok içince olurdu bana o olay

@sT.cursa

dostum sana katılıyorum vodkanın bu kadar çarpacağını sanmıyorum daha ağır bişey olmalı kesinlikle.

yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler can ve mal kaybı yaşanmamıştır

• quote:

kendisi sevgilim değil ama baya samimiyiz sevgili gibi takılıyoruz da denilebilir şimdi uyanmış başı ağrıyomuş biraz kalkınca 5 bardak su içmiş acayip bi şekilde susamış kız bildiğiniz kafayı bulmuş yani ben çok içince olurdu bana o olay

@sT.cursa

dostum sana katılıyorum vodkanın bu kadar çarpacağını sanmıyorum daha ağır bişey olmalı kesinlikle.

yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler can ve mal kaybı yaşanmamıştır

Alıntıları Göster
    tekila içmiştir belki

• quote:

Orijinalden alıntı: Cumhuriyet.

tekila içmiştir belki

Alıntıları Göster
    Bol sıvı alsın. Gezip tozmasın dinlensin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.