Şimdi Ara

İkinci elde otomatik araç tehlikesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
5.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: caspento

Hocam bizde de 7 yıl diye biliyorum, danışman öyle demişti ama eskilerde mekatronik sıkıntısı vardı 2015 ikinci yarısından sonra vw bu mekatronikleri tamamen sorunsuz hale getirdi, yüksek model bir araç alırsanız 10 yıl değil 20 yılda kullanırsınız sorunsuz diye düşünüyorum. Kavramada rutin kullanıma bağlı olarak biten debriyaj seti zaten.

Alıntıları Göster
    Bunu ben passat alırken servise sordum
    Cevap
    Pa
    Lav
    Ra.
    O düzgün kullan mullan diyen vatandaş için de sordum
    O da
    Pa
    Lav
    Ra.
    Size bunları kim neden anlatıyor bilemiyorum emme ya siz yalan söylüyonuz
    Ya da her duyduğunuza inanacak kadar safsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 13 Temmuz 2019; 10:13:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: en1gma

Bunu ben passat alırken servise sordum
    Cevap
    Pa
    Lav
    Ra.
    O düzgün kullan mullan diyen vatandaş için de sordum
    O da
    Pa
    Lav
    Ra.
    Size bunları kim neden anlatıyor bilemiyorum emme ya siz yalan söylüyonuz
    Ya da her duyduğunuza inanacak kadar safsınız

Alıntıları Göster
    Aynen ben yalan söylüyorum çünkü vw de hissem var Yetkili bayinin söylediğine inanmayayım değil mi ? Kasap Hüseyinin söylediği daha doğru size göre...

• Bana o bahsettiklerin ile ilgili tek bir satır yazı getir,konu açıp senden özür dileyecem
    Çünkü bunlar resmi açıklamayla olur,bilmiyorsan öğren
    Ama eğer getiremezsen ben işkembe i kübradan sallıyorum vw satış temsilcisiyim diye sen konu açıp özür dileyecen
    Var mısın?

• Kafanızı karıştırmak istemem ama Citroen ve Pejo'da eat6 şanzıman tam otomatik araçlar var. C4 veya 308 belki alternatif olur baktığınız araçlara. Şimdiye kadar bu şanzımanda bir kronik arızaya rastlanmadı diye biliyorum...
  • Araç fiyatları nisan ayına göre baktığım modellerde en az 10-15 bin arttığı için araba almaktan vazgeçtim ben :) Ekim kasım gibi tekrar bakacağım. Ama burada gördüğüm en büyük sorun şu aslında : otomatik araç arıyorum manuel kullan diyorlar , 308 yada benzeri bir araç bakıyorum diyorum egea al diyorlar. Herşeyin bir fanatiği var sanırım :) Herneyse araç almaktan fiyatlardan dolayı vazgeçtim.
    80bine 308 alabiliyorken şuan aynı araçlara 98-100 yazmışlar. Leonlar 2015-2016 ları 100bin civarında . Sıfırı geçen ay 130bindi.
  • izuner İ kullanıcısına yanıt
    Ne kadar beklerseniz fiyat o kadar artar.

• Ama ikinci el fiyatları sinirimi bozuyor. 110 bin 2016 model leon'a istiyor adamlar. Yahu şuan ötv bitmesine rağmen bile 140bin yani. Ekim ayı gibi belki bmw 1 kasa 2013 2014'leri 90bin civarlarında . Şanzıman daha sorunsuz olduğu için onları tercih edeceğim. 2015 leon'a dizel diye 100bin vereceğime 2014 bmw almak daha mantıklı geliyor. Tabi ekonomik olarak rahatlamam lazım araba alabilmek için.
  • 2. elde otomatik alınmaz...
  • izuner İ kullanıcısına yanıt
    hocam sorunsuz otomatik vites olarak C sınıfında fiyat/performans anlamında en alınası araç 308 şuan. japon Aisin üretimi gezegen dişli sistemi kullanan tam otomatik EAT6 şanzıman bu segmentte en başarılı olanıdır. dizel-benzinli yada paket seçenekleri size kalmış, fanatiklik vs. yok objektif bakıyorum olaya benim aracım megane 3 dci manuel 2015 model. otomatik vites ihtiyacım olsa şuan 2018 makyajlı kasa 308 bakardım.
    fiyatlar sıfır araçlarda uçtu gitti maalesef, ötv indirimi bitti şuanda ikinci elde de fiyatlar yükseliyor, hâliyle elinde aracı olanlar avantajlı oldu ama 2.el almayı düşünenler de zora girdi. zaten şu zamanda herkes elindeki aracın kıymetini bilip ona göre biniyor, satıpta yerine daha iyisini koyamayacağını bildiği için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 13 Temmuz 2019; 17:8:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: izuner

Ama ikinci el fiyatları sinirimi bozuyor. 110 bin 2016 model leon'a istiyor adamlar. Yahu şuan ötv bitmesine rağmen bile 140bin yani. Ekim ayı gibi belki bmw 1 kasa 2013 2014'leri 90bin civarlarında . Şanzıman daha sorunsuz olduğu için onları tercih edeceğim. 2015 leon'a dizel diye 100bin vereceğime 2014 bmw almak daha mantıklı geliyor. Tabi ekonomik olarak rahatlamam lazım araba alabilmek için.
    İyi de burda sorun ne aradaki 30 bin az mı kim kime veriyo sıfırı 140 ise 2.el az km ise 2016 model araca adam 110 istemiş çok mu

• quote:

Orijinalden alıntı: caspento

Hocam bizde de 7 yıl diye biliyorum, danışman öyle demişti ama eskilerde mekatronik sıkıntısı vardı 2015 ikinci yarısından sonra vw bu mekatronikleri tamamen sorunsuz hale getirdi, yüksek model bir araç alırsanız 10 yıl değil 20 yılda kullanırsınız sorunsuz diye düşünüyorum. Kavramada rutin kullanıma bağlı olarak biten debriyaj seti zaten.

Alıntıları Göster
    vw sitesine baktım 2 yıl garanti isterseniz para ödeyip 2 yıl daha uzatıyorsunuz varsa başka bilgi bilen yazsın

• Bence cok zaten 110 verebilsem 140a gider 3-4 yas daha yeni 0km olanini alirim. Yani tabi bu benim dusuncem. Herkese saygi duyuyorum ama 2015 model leon’a 100-110 verecegime 30 daha kredi ceker onu alirim.
    Şuan zaten hicbirini alamadigim icin ya da bu fiyatlara almak istemedigim icin bekleyecegim. Otv bir sekilde iner diye dusunyorum, inmezse de yapcak birsey yok almam o zaman :) bu fiyatlar sayesinde araba kiralama ve taksi secenekleri daha cazip olmaya basladi.

• quote:

Orijinalden alıntı: m_kucukaksoy

vw sitesine baktım 2 yıl garanti isterseniz para ödeyip 2 yıl daha uzatıyorsunuz varsa başka bilgi bilen yazsın

Alıntıları Göster
    Birşey bildiği yok ki,attı ortaya bir bomba verince cevabı arazi
    Böyle bunlar reis

• en1gma kullanıcısına yanıt
    2015 mekatronik yiyen araçlar piyasaya çıkmaya başladı. Şirkette bir araç mekatronikten gitti(2015 a3)
    2012'de forumda 2009'da düzeldi diyenler, 2015'te 2012'de, şimdi de 2015'e döndü. Pusula manyetizm alanı değişiyor nedense
  • caspento kullanıcısına yanıt
    Hangi yetkili servis? Forumda hep aynı olaylar dönüyor. Onların kaynağı ise yumuşak derisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

2015 mekatronik yiyen araçlar piyasaya çıkmaya başladı. Şirkette bir araç mekatronikten gitti(2015 a3)
    2012'de forumda 2009'da düzeldi diyenler, 2015'te 2012'de, şimdi de 2015'e döndü. Pusula manyetizm alanı değişiyor nedense
    Sebebi çok basit
    Ya prim peşindeler
    Ya arabalarının değer kaybı peşindeler
    Ya da bu safsatalara inanacak kadar cahiller;)

• Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    Bende Suzuki Vitara var.onda da aynı sanzuman mevcut

• o kadar şikayet okuduktan sonra alayım mı diye soran birine ne desinler ?

ekspertiz arabanın şanzımanının ne zaman su koyvereceğini nereden bilsin ?
    2. el araba almak her zaman tehlikelidir (sadece otomatiklerde değil) ,mutlaka güvenilir bir yerde kontrol edilip ,tüm kayıtları incelenip (km. düşürme falan var mı ,kayıtlara geçmemiş kazası var mı vs.) ondan sonra alınmalı

tabi birde para öderken dolandırılma olaylarını da bilmekte fayda var

birisi yazmış trafikte otomatik vites araç sorun çıkartır ,yahu diğer yerlerde otomatik olmasa da olur ,en çok sıkışık trafiği olan yerlerde otomatik vites aranıyor :)

arabayı hırpalamayın diyor ,olmuşken eve götürüp vitrine koyun tam olsun :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.