Şimdi Ara

ilginc ama cozum bu (cpu) artık ısınmıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar baya oldu makınam asırı ısınıyordu komple soktum temızledım bıraz ıyı gorundu ama tekrardan ısınmaya basladı oyle ısınıyordukı 73 dereceyı goruyordu ekran kartını elleyemıyordum cok kafa yordum nette arastırmalar yaptım ben ekran kartında sorun var sanıyordum ama cpu daymıs meger sorun ctrl + alt + del kombinasyonu ıle CPU ıslemlerıne baktım hangı program ne kadar cpu kullanıyor dıye aman allah'ım bır baktım firefoxun bır eklentısı muthıs cpu kullanıyor adıda bu >> plugin-container.exe bıraz arastırdım ve hemen cozumunu buldum meger bılgısayarımı 73 dereceye cıkaran bu programmıs ınanın bu programı ıptal ettım CPU kullanımı 94 den 16 ya ındı artık sız dusunun !! ıste sızlere cozumu bılıyorum benım gıbı bu konuda muzdarıp ınsanlar vardır mutlaka ben bır deneyın derım ben kurtuldum cok sukur darısı basınıza ;D

Kapatmak için önce adres çubuğuna about:config yazın.

Sonra ipc yazıp filtrele deyin ve üstten ilk beş değeri tersine çevirin yani true‘lar false false‘lar ise true olsun.

dom.ipc.plugins.enabled.npswf32.dll – true şeklindeki ifade,
    dom.ipc.plugins.enabled.npswf32.dll – false olacak…

• bende de çıkıyor o işlem ama hiç cpuyu kullanmıyor, bellek kullanımı 16.492 kb, cpu kullanımı %0 görünüyor. sizde başka bir problem olabilir. belki eklentileriinizde sorun vardır. plugin-container.exe bildiğim kadarıyla eklentileri firefox.exe den ayrı çalıştırarak. eklentilerde oluşan olası bir hatada firefoxun çökmemesi veya kapanmaması için kullanılan bir özellik. özelliği iptal ettiğinizde eklentiler firefox.exe ile birlikte çalışacak ve olası bir hatada firefox çökecektir. bence hiçbir sorun yokken kapatmak yanlış ama sizin gibi mecbur kalınınca kapatılabilir tabi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.