Şimdi Ara

ilişkide baskın taraf nasıl olunur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
6.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • soru gayet net sevgili kardeşlerim ve abilerim.

diyelim ki ilişkiniz var bi kızla birbirinizi seviyosunuz ama sanki dümen kızın elinde gibi hissediyosunuz

bi anda silkeleniyosunuz ve kendinize geliyosunuz. bu ilişkide erkek ve lider olan tarafın siz oldugunuzu nasıl gösterirsiniz sevgilinize

• Yapay Zekanın Yanıtı

İlişkide Baskın Taraf Nasıl Olunur?

İlişkilerde baskın olmak, ilişkinin gidişatını yönlendirme, kararlar alma ve olayları kontrol etme yeteneğini ifade eder. Bir ilişkide baskın taraf olmak, bazı insanlar için doğaldır, ancak diğerleri için öğrenilmiş bir davranış olabilir. İşte ilişkilerde baskın taraf olmak için bazı ipuçları:

Kommunikasyonun Önemini Anlayın: Açık ve dürüst iletişim, herhangi bir sağlıklı ilişkinin temel taşıdır. İlişkinizde baskın taraf olmak istiyorsanız, düşüncelerinizi ve duygularınızı net bir şekilde ifade edebilmeniz önemlidir. Partnerinizin bakış açısını da anlayışla karşılayın ve aktif olarak dinleyin.

Güven Oluşturun: Güven, baskın taraf olmanın anahtarıdır. Partneriniz size güvendiğinde, kararlarınıza ve yönlendirmelerinize karşı daha açık olacaktır. Güven oluşturmak için tutarlı, güvenilir ve sorumluluk sahibi olun.

Sınırlar Belirleyin: Sağlıklı ilişkiler, belirlenmiş net sınırlara dayanır. İlişkinizde baskın taraf olmak, kendi sınırlarınızı belirleyebilmeyi ve partnerinizin sınırlarına saygı duymayı gerektirir. Grenze ablehnen etmekten korkmayın ve partnerinizin de aynı şeyi yapmasına izin verin.

Kendinize Güvenin: Baskın taraf olmak, kendine güvenmeyi gerektirir. Kendi yeteneklerinize ve kararlarınıza inanın. Kendinize güvendiğinizde, partneriniz de size güvenecektir.

İlk Adımları Siz Atın: İlişkilerde baskın olmak, ilk adımları atmaya istekli olmayı gerektirir. Planlar yapın, kararlar alın ve olayları yönlendirin. Bu, partnerinize sizin ilişkinin gidişatını yönetmeye istekli olduğunuzu gösterecektir.

Ortak Kararlar Alın: Baskın taraf olmak, tüm kararları tek başınıza verdiğiniz anlamına gelmez. Partnerinizin görüşlerine değer verin ve ortak kararlar alın. Bu, ilişkinizin dengeli ve adil kalmasına yardımcı olacaktır.

Rol Oynamayın: İlişkilerde baskın taraf olmak, doğal bir özellik olmalıdır. Bir rol yapmaya çalışmayın. Partnerinizle rahat olun ve kendiniz olun. Bu, uzun vadede daha tatmin edici bir ilişkiye yol açacaktır.

İlişkinizde baskın taraf olmak, zaman ve çaba gerektiren bir süreçtir. Yukarıdaki ipuçlarını takip ederek, ilişkilerde baskın bir rol oynayabilir ve partnerinizle sağlıklı ve fulfilling bir ilişki kurabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • saygı duymuyorum
  • Dümeni sol eline al
  • ne gibi konularda baskın olmak istiyorsunuz hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yumurtacık

ne gibi konularda baskın olmak istiyorsunuz hocam

hocam kısaca şöyle özetliyim normal bir çift arasında erkek tarafı lider olur dimi

fakat bizim ilişkide kız lidermiş gibi hissediyorum. kendimi de ilgiye muhtaç kız çocugu gibi hissediyorum. ve kız da bunun farkında bence. ama yine de beni seviyor bunu hissediyorum

onun için bu durum ne kadar sorun bilmiyorum , ama ben deli oluyorum bunu hissettiğim her an. o yüzden kendime çeki düzen vermem gerekiyor bi an önce. ama tam olarak napmam gerek bilmiyorum allah kahretsin ki. çok karışık konular yav nasıl anlatayım işte... sert biri olmak istiyorum, alfa olmak istiyorum, kız arkadaşım benden ayrılmamak için her şeyi yapsın istiyorum , bana bağlansın istiyorum. ama bizim ilişkide bunların tam tersi yaşanıyor, çok seven benim, çok bağlanan benim , çabalayan uğraşan benim. ee nerde kaldı benim erkekliğim ?

kızdan en kötü durumlarda ayrılamıyorum bile çünkü o giderse benim hayatım biter. bu kadar net çünkü başka bi sosyal hayatım yok. normal bi arkadaşım bile yok. o yüzden bu kız benim için çok önemli , onu kaybetmek istemiyorum. ama kendimi de böyle süs köpeği , ezik gibi hissetmek istemiyorum.

• Bi yere gittiğinde sen karar ver nereye gideceğinize

Hangi şeyleri yapacağınıza

Kız sizi her aradığında yanına gitmeyin işim var demek iyi olur, merakta bırakmak onun zihninde seni düşündürür ve çekicilik sağlar, beynini işgal etmeye başlarsın.

Bir yere oturduğunuzda o senden daha çok konuşsun.

Erkekadam.org sitesine girin son makalelerde duygusal yatırım içerikli yazıları birincisinden başlayarak okuyun dediklerimi daha iyi anlayacaksınız

Aynı zamanda hem o siteyi hem de kirmizihap.org sitesini takip etmenizi öneririm
  • 3 4 yıl önce de böyle konular açardın hala aynısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufc2012

Bi yere gittiğinde sen karar ver nereye gideceğinize

Hangi şeyleri yapacağınıza

Kız sizi her aradığında yanına gitmeyin işim var demek iyi olur, merakta bırakmak onun zihninde seni düşündürür ve çekicilik sağlar, beynini işgal etmeye başlarsın.

Bir yere oturduğunuzda o senden daha çok konuşsun.

Erkekadam.org sitesine girin son makalelerde duygusal yatırım içerikli yazıları birincisinden başlayarak okuyun dediklerimi daha iyi anlayacaksınız

Aynı zamanda hem o siteyi hem de kirmizihap.org sitesini takip etmenizi öneririm

sağolun hocam şimdi inceleyeceğim

nofap kaç oldu
  • Onu önceliğin yapma. İşler yolunda gitmezse ayrılmaktan korkmadığını hissettir.Seninle aksi fikri varsa ne olursa olsun kendi fikrini savun. Ufak tefek şeyler olsa da.
  • 45 günde bir yeniliyorum, inci sözlük teki adam bunu deneyebilirsiniz demişti ben de kendimi denek olarak kullanıyorum.

2 gün oldu. Ama boşalmadan beş dakikada bitirdim
  • Çok sevmeyin

Çok yüz vermeyin.

Biraz bagirp cagirini

Iyi biri olmayin

Çakal olun

Malum bu devirde böyle tipler önde
  • Eğer soru ciddi ise neden liderlik konumuna giriyorsunuz ? ilişkide baskın olmak demek zaten bitmiş demektir hayır gelmez bence.
  • altta kalmayacaksın
  • Kızlar bu konuda daha rahat olabilir , bu doğal.

Çünkü elimi sallasam ellisi.kavramı var.

Ama seven insan bunu demez. Kaybetmekten korkar.

:)
  • Masaya yumruğu vurduğun gibi sesi titretip tamam aşkım diyebilmeli
  • Bu senin karakterine bağlı

Kızdan zeki değilsen

Kızdan daha iyi bölüm iş para vs sende yoksa

Kızdan....

Diye gider bu yani karekterist özellikler bunu belirliyor

Tabi isnisnalar var ama genelde böyle
  • Çıkarıp masaya vurabilmeli
  • Kızı yan yatırabilmeli.
    Yok Crysis diyebilmeli.
  • Çıkarır masaya vururdum
  • Oooooo sevgili yapmışız karşim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.