Şimdi Ara

İlk kez yazılım dili öğrenmeye başlayacağım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
1.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu yıl bilgisayar mühendisliği okumaya başlayacağım. Ancak yazılım dilleri ve programlama gibi konularda hiçbir fikrim yok. Sıfırım yani.

Bundan önce kazandığım fakat yarıda bıraktığım üniversitede 1 yıl İngilizce hazırlık okudum, bitirdim ama İngilizcem yine yeterince iyi değil yani bana göre iyi değil. Acaba fazla üst düzey İngilizce gerekiyor mu bu işler için?

Hangi yazılım dilinden başlamalıyım öğrenmeye? Okul başlayana kadar neler öğrenebilirim? En önemlisi nereden öğreneceğim? Eğer kitap gerekiyorsa bana kitap tavsiye edebilir misiniz? Ya da herhangi bir site, kanal vs...

• - İngilizce %100 lazım.
    - İyi matematik lazım.
    - Programlama dili bilmek işin küçük kısmı.
    - Codeacademy üzerinden Python ya da Javascript çalışabilirsin aşinalık için.
    - CS50 ya da Stanford CS106A dersini izleyebilirsin.

Başarılar.
  • Yazılım dili olarak bir yorum yapmayacağım ama karamsar olma ingilizcenin eksik olduğunu düşünüyorsan geliştirmeye çalış. Kendi zorlamaktan çok seveceğin işlerle uğraş.
    Örneğin web sitesi yapmak istiyorsan bir kaç site yapmayı dene karşılaştığın hataları çözmeye çalışmak en iyi öğrenme yollarından biri şahsen. BilgisayarKavramları türkçe olarak güzel bir kaynaktı ( en azından öyle hatırlıyorum ) . Bir şeyler yetiştirmek için değil de zevk alarak yaparsan kolaylıkla üstesinden gelirsin bence .
  • Kardeş bende 28 yaşında başladım programlamaya şu an ybs okuyorum. Yazılım cidden bir sonu olmayan bir derya gibi, tavsiyem hepsine bi göz gezdir bi kaç satır kod yaz hangisinden zevk alıyorsan ordan devam et.
  • ciiihan C kullanıcısına yanıt
    Hangi üniversitede ybs okuyorsunuz hocam ? Hedefiniz ne nerelerde hangi departmanlarda çalışmak istiyorsunuz ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.