Şimdi Ara

İLK RPG OYUN TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İLK DEFA RPG OYUN DENEYİMİMİ YAŞAMAK İSTİYORUM OYUN ÖNERİNİZ NEDİR AKLIMDA TÜRKÇE OLDUĞU İÇİN BLOODBORNE VAR ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM

• dragon dogma dark arisen. keşke gençliğim olsa da ayıla bayıla oynasam. ama güzel oyun deneyin bence.
  • RPG olarak oynadığım ilk oyun dragon age inquisition ve o kadar ayıla bayıla oynuyorum ki anlatamam
  • The witcher 3 wild hunt
  • hep en son çıkan pahalı oyunları önermişiniz. rpg ye neden en kazık oyunlarla başlasın ki!
  • quote:

Orijinalden alıntı: NevNiyaz

hep en son çıkan pahalı oyunları önermişiniz. rpg ye neden en kazık oyunlarla başlasın ki!
    Skyrim alda RPG'ye zirveden başla.
    Türkçe istiyorsan Türkçe yamasıda var zaten oyunun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gearsofwarr

İLK DEFA RPG OYUN DENEYİMİMİ YAŞAMAK İSTİYORUM OYUN ÖNERİNİZ NEDİR AKLIMDA TÜRKÇE OLDUĞU İÇİN BLOODBORNE VAR ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM

Elder scrolls online. Yarın gece yarısı kullanıma açılacak. Daha iyi rpg bulamazsın. Belki final fantasy de hoşuna gidebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-69F3BB092

quote:

Orijinalden alıntı: gearsofwarr

İLK DEFA RPG OYUN DENEYİMİMİ YAŞAMAK İSTİYORUM OYUN ÖNERİNİZ NEDİR AKLIMDA TÜRKÇE OLDUĞU İÇİN BLOODBORNE VAR ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM

Elder scrolls online. Yarın gece yarısı kullanıma açılacak. Daha iyi rpg bulamazsın. Belki final fantasy de hoşuna gidebilir.
    gta 5 rdr belkı bırazda the last of us rpg dedın mı bu oyunlar lıste basıdır dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dennis Jr

gta 5 rdr belkı bırazda the last of us rpg dedın mı bu oyunlar lıste basıdır dostum

Alıntıları Göster
    ilk defa oynayacaksan Skyrim idealdir benim tavsiyem de Mass Effect serisi.
  • Ilk defa severek bir rpg bitirdim adam akilli ilk oynadigim rpg The Witcher1. Steamden cok ucuza alabilirsin 5tl civarina almistim yanilmiyorsam.
  • Oyunlar tam olarak neye göre rpg oluyo mesela far cry rpg midir
  • tozuk kullanıcısına yanıt
    Far cry fps bir oyundur . Rpg Role play game manasina gelir . Mesela Dragon age witcher the elder scrools online Rpg oyunlara girer .
  • quote:

Rpg ??
  • Tamam ama rpgnin türkçesi rol yapma oyunu gibi bişey oluyo bu ram olarak ne demek oyunda bi rol mu yapıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: tozuk

Tamam ama rpgnin türkçesi rol yapma oyunu gibi bişey oluyo bu ram olarak ne demek oyunda bi rol mu yapıyoruz
    Oyunun içinde kendi yarattığımız bir karakter var ise ya da bu bize verilen karakteri istediğimiz şekilde kişiselleştirebiliyorsak. Bu karakter oyun içinde seviye atlayabiliyor ve birçok yeteneği de yine başarımlarımızla gelişiyorsa o oyun rpg'dir. Bir de J-RPG (Japon RPG'leri) vardır. RPG'ye başlayacaksan JRPG ile başla derim.
  • Bu söylediğin etkenler far cryda car mesela
  • tozuk kullanıcısına yanıt
    Far cry fps oyun türüne aittir. Level sistemi bulunmaz biriktirdigin expler ile skill acarsin sadece. Karakterini özgürce ozellestirebilme imkanın yoktur. Gel gelelim bir oyunun birincil görüş açısıyla oynanması onun rpg olup olmadığını bize tam ve net olarak veremez. Bethesdanın birçok oyununu birincil görüşten oynamayı sevenler de epey çoktur mesela.
  • Saolasın kardeş öğrendiğim iyi oldy
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheDC

quote:

Rpg ??

Yeni nesil gtayı rpg sanıyor hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuomir

Oyunun içinde kendi yarattığımız bir karakter var ise ya da bu bize verilen karakteri istediğimiz şekilde kişiselleştirebiliyorsak. Bu karakter oyun içinde seviye atlayabiliyor ve birçok yeteneği de yine başarımlarımızla gelişiyorsa o oyun rpg'dir. Bir de J-RPG (Japon RPG'leri) vardır. RPG'ye başlayacaksan JRPG ile başla derim.

Bu doğru bir açıklama değil yalnız, karakter yaratma ya da belli bir karakteri kişiselleştirme bir oyunun rpg olmasını sağlamaz, o tip her oyuna da rpg denmez. Rpg olabilmesi için içerisinde diyalog ve tercihler barındırması gerekir. Rol yapma ifadesi de oynayan kişinin diyaloglar üzerinden kendi kararlarını vererek, (masaüstü frp'lerde olduğu gibi) hikayeyi ve karakteri istediği gibi şekillendirmesinden geliyor. Bir oyunun rpg olabilmesi için karakter geliştirme ekranına veya aksiyona ihtiyacı yok, baştan sona tamamen diyalogdan oluşması dahi yeterlidir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.