Şimdi Ara

İnanılmaz Harddisk sorunu Bulana helal olsun Hala sorun çözülemedi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarıma yeni bir harddisk ekledim ama o harddiski taktıım zaman hdd biçimlendirilmemiş diyor bu sorunu nasıl halledebilirim içindekilerin silinmemesi gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abwx -- 8 Ağustos 2007; 11:57:16 >

• Partition Magic programınıwww.google.com adresinden arat ve bilgisayarına yükle. Bu program bu sorunlar için..
  • harddiski önceden c d diye iki parçaya ayırmışmıydın
  • Bir de türkçe'sini yükle. Yoksa hiç bir şey anlamazsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: abwx

bilgisayarıma yeni bir harddisk ekledim ama o harddiski taktıım zaman hdd biçimlendirilmemiş diyor bu sorunu nasıl halledebilirim içindekilerin silinmemesi gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkür ederim..

biçimlendirerek halledebilirsiniz,hdd'ye sağ tıklayın ve biçimlendir'i seçin,hızlı biçimlendiri çekleyip başlayın,kolay gelsin

• quote:

Orjinalden alıntı: will06

quote:

Orjinalden alıntı: abwx

bilgisayarıma yeni bir harddisk ekledim ama o harddiski taktıım zaman hdd biçimlendirilmemiş diyor bu sorunu nasıl halledebilirim içindekilerin silinmemesi gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkür ederim..

biçimlendirerek halledebilirsiniz,hdd'ye sağ tıklayın ve biçimlendir'i seçin,hızlı biçimlendiri çekleyip başlayın,kolay gelsin

ama arkadaş bilgilerin silinmemesi gerekiyor diyor

• silinicek tabiki zaten içinde bişey yok onun
  • quote:

Orjinalden alıntı: BeWBeWC!BeWBeW

silinicek tabiki zaten içinde bişey yok onun

soru şu yeni bir harddisk mi almış yoksa eski hardiski yeni bilgisayara mı takmaya çalışıyor
  • harddiskimi başka bir bilgisayardan çıkardım.içinde 80 gb mp3 ve program var.harddiskim daha yeni.diğer bilgisayardan bütün mp3 ve programları kopyaladım.kendi bilgisayarıma taktım.ama harddisk biçimlendir diyor.gecen hafta gene aynısı olmuştu.takılma yerlerini değiştirdim.düzeldi.şimdigene aynı sorun.biçimlendirme kesinlikle yapamam.çok acil lazım
  • her iki hdd ninde markası ve modeli ni öğrenebilirmiyim
  • ikiside samsung biri 80 gb diğeri 160 gb
  • SORMA SEBEBİM ŞU İDİ
    daha önce benimde başıma benzer bi olay geldi
    benim pcde 160 gb seagate vardı tek bolum yedek olarak kullnadıgımbir tane daha
    160 gb seagate taktım pc ye diger taktıım hdd de iki böolumdu ve benim hdd yide iki bolume cevirdi sonradan taktıgım hdd de cıkar yol bulamadım bende biçimlendirmekten başka
    daha sonra testdisk kurtarma progrmı ile bana lazım olan resimler ve videoları geri getirmeyi başara bildim
  • hala bulamadım.çok acil lazım.
  • Arkadaşım takmaya çalıştığın harddisk muhtemelen Pata hdd.Pata ile diğer harddiskler bu tür sorunlar çıkarıyor.Biçimlendirmekten başka çaren yok.Biçimlendiremeyedebilirsin.Anmakartın Patayı desteklemiyoda olabilir.Tüm bunlar hdd pata ise geçerlidir.
  • Tekrar eski PC ne takma şansın varmı?

Eski PC nde çalışıyor ise biostan kafa, silindir değerlerini alıp yeni makinanda el ile bunları girebilirsin.

Kolaygelsin...
  • jumper ayarlarını kontorl edebilirsin oda olmadı fdisk/mbr yapmayı dene dostan ulaşabiliyormusun hdd'ye onada bak başka bir pcde dene hdd kablosunu ve power değiştir bunların hiç biri çözüm olmazsa yapacak bir şey yok demektir.birde disk yönetimindeki hdd durumu göndebilirmisin?
  • Zarar görmüş partition tablolarının yeniden oluşturulması

Uzun bir süredir üzerinde birden fazla disk bölümünün (partition) yer aldığı; tüm film ve müzik arşivinize ev sahipliği yapan harici bir USB sabit disk kullanıyorsunuz. Ancak kullanım sırasında sabit disk kablosunu çıkarıp yeniden taktığınızda içerik yerine Windows'un harici sabit diskin yeniden biçimlendirilmesi gerektiğine dair hata mesajıyla karşılaştınız. Tüm dosyalarınızın kaybolmaması için ne yapmalısınız?

İpucu: Bu durum harici sabit diskin gerçekten zarar gördüğü anlamına gelmeyebilir. Bu nedenle paniklememenizi tavsiye ediyoruz. Windows XP bu tür cihazları normalde USB yuvasıyla bağlantısı kesildiğinde kendiliğinden devre dışı bırakır. Ancak sabit diskin ilk sektörlerinde yer alan disk bölümü tablosunun bazı durumlarda zarar görmesi veya silinmesi mümkün. Tüm dosyalar fiziksel olarak hala disk üzerinde bulunsa da, Windows bu dosyalara erişemez ve bu nedenle diski biçimlendirmeyi dener. Dosyaları gerçekten kaybetmek istemiyorsanı z bu işleme izin vermeyin.www.cgsecurity.org adresinde farklı işletim sistemlerine yönelik çok sayıda sürümü bulunan Testdisk adlı ücretsiz yazılımı, disk bölümlerini ve dolayısıyla dosyalarınızı kurtarmak için kullanabilirsiniz. Yazılımı çalıştırdıktan sonra kurtarmak istediğiniz sabit diski seçin ve taramayı başlatın. Testdisk çoğu durumda eski disk bölümlerini okuyarak oluşturduğu yeni partition tablosunu harici diskte yeniden yaratıyor. Sonuçta Windows üzerinden de eski disk bölümlerine ulaşmak ve dosyaları yüklemek mümkün oluyor.

Yazılım ayrıca işletim sisteminin bulunduğu sabit diskte benzer bir sorun yaşandığında da kullanılabiliyor. Bu durumda başka bir bilgisayar üzerinden Testdisk'in DOS sürümünü indirin ve bir açılış disketine kopyalayın. Bilgisayarınızı bu disket ile yeniden başlattığınızda "a: estdisk" komutu ile yazılımdan yararlanabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.