Şimdi Ara

İng. öğretmenliği için mimarlığı bırakmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar seneler önce bu foruma mimarlığa hazırlandığım dönemde sık sık giriyordum.Ders çalışma taktikleri,motivasyon vs...Mimarlığı isteyerek yazmıştım ancak okuyan,çalışan yani bu işin özünü bilen kimseyle konuşmamak gibi bi mallık yapmıştım. Şuan bu bölümü okumak bitirmek yapmak istemiyorum. Neden mi? Okuduğum okul boktan ve ytü itü gibi ünilere bu saatten sonra ne geçme ne kazanma şansım var. Eğer oralarda(köklü okullarda anladınız siz) okunmayacaksa bence bu bölüm okunmaz arkadaşlar. Günlerce uykusuz kalıyorsun,tasarım kaygısıyla günlerin haftaların geçiyor ama sonuç olarak bitirdiğinde verdiğin emekleri alacağın bir ortam göremiyorum ben açıkçası arkadaşlar. İngilizce'ye çoçukluktan beri yeteneğim var...Kendi kendime öğrendim çoğu şeyi.2016da dil sınavına kendimi denemek için girmiştim ve 10bin sıralama yapmıştım.Demek istediğim hem yapabileceğim hem de sevdiğim bir alan. Öğretmenliğe de yatkın olduğumu düşünüyorum.İlkokuldan beri okul ortamını çok severim,hep başarılı bi öğrenciydim.(sınıfın ineklerinden de diyebiliriz.) Sabırlı ve çoçuklara karşı anlayışlı bir yapım var ve onların hayatlarında olumlu bir fark bile yaratmak beni hayatım boyunca mutlu ederdi.İngilizce öğretmenliği okuyan/ bilgisi olan kişiler beni aydınlatırsa sevinirim.Mimarlık okumak isteyen merak eden varsa da bilgi verebilirim :)

• Mimarlıktan önce de depresyondaydım ama bu bölüm benim psikolojimi iyice bozuyor arkadaşlar.Eğer sağlam psikolojiniz yoksa okul biter ama 4+ kaç yılda biter bilmiyorum.Jüri stresi,proje dersi yüzünden hayattan kendini soyutlama,inşaat sektörünün durumu...Bunlar beni çok yoruyor.Gelirseniz her şeyi göze alın.
  • Sayısaldaki mimarlık mı iç mimarlık mı
  • Düz mimarlık yani sayısal puanı ile alan.:D
  • az önce link bırakan arkadaş linke bakamadım cevabı mı sildin?
  • Hangi üniversite hocam
  • alpereNN7 kullanıcısına yanıt
    süleyman demirel kardeşim.ben 53k ile girdim bu sene son giren kişi 149k.durumu sen düşün
  • kemosole kullanıcısına yanıt
    Mimarlıo bugün geriler yarın ilerler o gene iyi bölüm asıl ftr sıkıntı arkadaş 50k ile 2015te kkü fte girdi bölüm şimdi oldu 200k mı ne deli gibi geriliyor balon bölüm herhalde kolay kolay da yükselmez ama mimarlık yükselir illaki
  • alpereNN7 kullanıcısına yanıt
    ftryi hiç bilmiyordum o da baya kötüymüş.inşallah hocam ama bana uzun zaman böyle gider gibi geliyor
  • Insaat sektörü bitti her yerde boş bina doldu o yüzden puanı düstü mesela odtü de mimarlık 10 k dı 14 k ya dustu bu sene tercih edilmiyor artık
  • adrenal101 A kullanıcısına yanıt
    Ev fiyatları neden düşmüyır hocam o zaman? Ev almak lux oldu şaka gibi
  • adrenal101 A kullanıcısına yanıt
    aynen odtü itü hepsinde düştü puanlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.