Şimdi Ara

intel 330 rezalet skor!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

intel 330 ssd
    windows 7 ultimate 32 bit
    bütün sürücüler güncellendi ve test yapıldı

Anakart : gigabyte m61pme-s2p
    anakart sata 2 ama ahci modu desteklemiyor.

Fikri olan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Excaliburr -- 6 Şubat 2013; 13:51:00 >

• Nvidia SATA kontrolcüsü ile ilgili bu durum. SSD'nin suçu yok. Ayrıca SSD'ler IDE mod'da çalışınca performansları düşük oluyor.

Anakart güncellemesi yaptığınızda SSD'nizden verim alabilirsiniz. Fakat bu haliyle bile sıradan HDD'den performanslıdır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktard

Nvidia SATA kontrolcüsü ile ilgili bu durum. SSD'nin suçu yok. Ayrıca SSD'ler IDE mod'da çalışınca performansları düşük oluyor.

Anakart güncellemesi yaptığınızda SSD'nizden verim alabilirsiniz. Fakat bu haliyle bile sıradan HDD'den performanslıdır diye düşünüyorum.

Anakart gücellemesi derken driverlarının güncellenmesinden bahsediyorsunuz sanırım.Bios güncelemesini ve windows altında anakart driverlerini güncelledim.Başka yapmam gereken bir şey var mı?

Hayır sata 2 destekliyor diye 250 TL verip ssd aldım,ahci mod desteklemese bile bu kadar düşük çıkmamalıydı test sonuçları.Canımı çok sıktı bu durum.
  • Anakart güncellemesinden kastım, anakart değişikliği veya sistem değişikliğiydi. Sürücüleri ve BIOS'u güncellediyseniz yapacak başka birşey yok.
  • quote:

Anakart güncellemesinden kastım, anakart değişikliği veya sistem değişikliğiydi. Sürücüleri ve BIOS'u güncellediyseniz yapacak başka birşey yok.

Bayağı bir dolaştım forumları ve sata 2 aanakartlardaki testlerin hiçbiri benimki kadar kötü sonuçlar vermemiş. Ahci mod desteklemeyip ide olarak kullanlılanlar dahil. Başka bir sorun olmasın veya benim eksik yaptığım bir şey?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Excaliburr

quote:

Anakart güncellemesinden kastım, anakart değişikliği veya sistem değişikliğiydi. Sürücüleri ve BIOS'u güncellediyseniz yapacak başka birşey yok.

Bayağı bir dolaştım forumları ve sata 2 aanakartlardaki testlerin hiçbiri benimki kadar kötü sonuçlar vermemiş. Ahci mod desteklemeyip ide olarak kullanlılanlar dahil. Başka bir sorun olmasın veya benim eksik yaptığım bir şey?

Merhaba. IDE ile bu kadarı normaldir. AHCI mod yoksa yapacak birşey de yok mevcut sistem üzerinden. Boşuna SSD'yi suçlamayın. Alın o SSD'yi AHCI destekli bir dizüstü bilgisayara takın ve skoru tekrar inceleyin...

• kolay gelsin ide ile bu skorun normal. ayrica zaten sata 2 demissin ve denetcisi nvidia. ssd yi bu sartlar altinda degetlendiremezsin dostum. sata 3 destekli bir anakarta gecmeni tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ha ayrica yazmayi unutmusum ahci mod kapaliyken sata 3 de ben 200 mb civari skor almistim ahci mod acikken ise 540 civari aldim. ahci olmazsa cok normal bir skor bu

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

kolay gelsin ide ile bu skorun normal. ayrica zaten sata 2 demissin ve denetcisi nvidia. ssd yi bu sartlar altinda degetlendiremezsin dostum. sata 3 destekli bir anakarta gecmeni tavsiye ederim

Bana sata3 destekli, bu ssd ile verimli çalışacak orta yollu bir anakart önerebilir misin dostum? Sırf bu iş için dünya para dökmek istemiyorum şu an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Excaliburr

quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

kolay gelsin ide ile bu skorun normal. ayrica zaten sata 2 demissin ve denetcisi nvidia. ssd yi bu sartlar altinda degetlendiremezsin dostum. sata 3 destekli bir anakarta gecmeni tavsiye ederim

Bana sata3 destekli, bu ssd ile verimli çalışacak orta yollu bir anakart önerebilir misin dostum? Sırf bu iş için dünya para dökmek istemiyorum şu an.

valla mobilden giriyorumbarastirabilecek bir yerde degilim ama intel kontrollu ssd ler zaten sorunsuz ve iyi ya gigabyt in ud3 serilerini al ya da asus un fx serilerine bak derim ben. ben asus m5a99fx pro r 2.0 kullniyrum amd chipsetin performansindan memnunum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.