Şimdi Ara

intel çift çekirdek sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

elimde intel core duo 4300 çift çekirdek işlemci ve gigabyte - 945gm-s2 marka anakart var. sistem durduk yere çöküyordu system root hatası veriyordu açılışta. daha yeni kurulmasına karşın. sistemde bi hata göremedim ancak kasayı açıp baktığımda güç kabloların biri işlemci fanı arasına sıkışmış. fan bu yüzden de arızalanmış elle döndürmdikten sonra açılmıyordu. sistemin çöküş sebebini buna bağladım her ne kadar doğru ya da yanlış olsa da. bios fan hızı ve sıcaklık bilgileri: fan hızı :650-1000 , sıcaklık 22-29 derece arası

ası sorun. şu anda işlemci fanını değiştirdim.ama yukarda verdiğim aynı değerleri burada da görüyorum. bir işlem yapınca işlemci fanı devir sayısı max 1200 lere çıkıyor. sıcaklık stabil 29 da kalıyor. ki bu bence en azından fan hızı olarak çok düşük bir değer. acaba anakartta mı bi sorun var diye düşünüyorum. biosu default ayarlarına getirdim ama değişenn bişey olmadı. bu konuda YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

SAYGILARIMLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_GoD -- 17 Ağustos 2007; 5:11:54 >

• Core2 işlemciler eski işlemcilere göre daha hızlı ve aynı zamanda fazla ısı üretmezler kullanmış olduğunuz anakart işlemci ısısına göre otomatik olarak devir sayısını yükseltir,düşürür; anormal bir durum yok....
  • peki hocam bu sistem çökme olayını fanın arasına sıkışan kablonun neden olduğu ısı sebep olmuş olabilir mi? (toplayan arkadaş süper toplamış her yerden kablo geliyor :) )
  • Bence sorun ramden de kaynaklanıyor olabilir...
  • ram mi? ramle işlemci fanı hızı ve ısıyla bağlantısı ne olabilir?
  • Yok ben ısıyla ilgili söylemedim. Bilgisayarın kilitlenmesiyle ilgili söylemiştim.
  • eywallah hocam sağolasın. karışıklık için özür dilerim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.