Şimdi Ara

İnternet bağlantılarındaki arıza giderilmiş (TT)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk Telekomünikasyon A.Ş, internet erişiminin sağlandığı SEA ME WE3 uluslararası denizaltı fiber optik kablosu üzerindeki problemi giderdi.
    Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, arızalı olan kablonun yeniden servise verilebilmesi amacıyla bu gece tüm kablolar üzerinde çalışma yapılacak. Bu nedenle saat 22.00'den itibaren 3 saat süreyle arızalı olan hatların yanı sıra SEA ME WE3 üzerinde yer alan 622/622 Mbps kapasite de devre dışı kalacak ve yurtdışı internet çıkış kapasitesi 775 Mbps'ye düşecek.
    Çalışmaların tamamlanmasının ardından saat 01.00'dan itibaren kesik olan tüm kapasiteler devreye alınacak ve toplam 2.329/2.019 Mbps yurtdışı internet kapasitesi aktif olarak hizmet verecek.
    Uluslararası fiber optik kablosunda 4 Ocak'ta meydana gelen arıza öncesinde Türkiye'nin toplam yurtdışı çıkış kapasitesi 1.709/1.554 Mbps düzeyinde bulunuyordu.

Kaynak:http://www.milliyet.com.tr

• Hadi gözümüz aydın :)
  • valla cok sasırdım ben en az 1 ay da yaparlar dıyordum :)
  • Dur gladden daha yapmış değiller :) Çalışacaklar 3 saat boyunca. Ertesi sabah 01.00'de işin rengi belli olur :) Eskiye göre de biraz artacakmış bu habere göre çıkışımız.

Demek ki bu kablolarda fiziksel bir sorun yok. Olsa şu Singapurdan gelen meşhur gemiyi beklemek lazımdı. Gemisiz çözüldüğüne göre değişik bir arıza bu sefer ki..
  • Durun tahmin edeyim!
    Çalışmaya başlayacaklar, 3 saat demişlerdi ya, kesin bir sorun çıkacak ve bu 3 saat 3 güne uzayacak ve biz şimdikinden daha kabız bir yurtdışı hızına sahip olacağız.
    Yanılmayı çok istiyorum.
  • mbayram +1111111111111111111111111111111111
  • inşallah bunu düzeltirken başka bir bokluk yaratmazlar
  • amiiiinnn
  • ve yurtdısı the end:)
  • aynen ole oyun oynuoduk fıstık gibi age of o da gitti puh neyse 1 de insallah guzel gelir
  • Ne zaman kesinti olsa, bir kablo kopsa ancak o zaman yurt dışı erişim hattımız hızlanıyor. Artık bir kablo kopsa da yurt dışı internetimiz biraz daha hızlansa diye içimden geçirmeye başladım...
    Hadi hep beraber dua edelim, 1 ay sonra bir kablo daha kopsun, onardıklarında yurtdışı erişimimiz 3000Mbps'e falan çıkar :)))

Niye kablo kopmadan önce geliştirmezler ki? Bizim memlektte ancak başımıza bişey gelecek ki onun farkına varalım. Sadece TT'de değil bu herşeyde var malesef, depramdede öyle olmuştu...
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ilkerinanç</i>
    <br />ve yurtdısı the end:)
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

hemde ne the end. flashgetten program indiriyodum 12-13 le inerken şimdi tamamen durdu
  • lam nerde bu kabloların yeri,bi gosterin toptan kopariim geliim sunu...
    o zaman 2tbit olayını mecburen hızlandırırlar belki:)
  • yaaaa bu nasıll duzeltmeeeek yaaaaa
    cıldırmak uzereyimmm msn acılmıoooo maillere bakamıyorumm...!!!
  • peki girişimiz(yani yurtiçi hızlar) noolcak?...
  • peki girişimiz(yani yurtiçi hızlar) noolcak?...
  • yurtiçi hızlarla alakası yok ayrıca ona giriş denmiyor :)
  • biliyorum giriş denmediğini espri olsun diye yazdık heralde Allah Allah...
  • yaw arkadaşlar ilk an cok kotuydude simdi biraz acıldımı ne?
  • yaw prdn annamadım br an :) neyse duzeldi dedim de yine bozdu demekki denemeler yapıolar o araya denk geldım
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.