Şimdi Ara

İnternet borçtan dolayı kesik ama fatura gelmeye devam ediyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ADSL internet bağlantısı ödenmemiş borçtan dolayı kapalı. Ancak birikmiş borcun üzerine faiz eklendiği gibi, her ay 29 TL fatura gelmeye devam ediliyor. İnternet hizmeti alınmadığı halde her ay fatura geliyor. Telekoma müracaat ettim. "O zaman internet hattınızı iptal ettirin. Ama borcun tamamı ödenmeyince iptal edemeyiz" dediler.
    Bu resmen bir soygunculuk değil mi? Telekom görevlilerine "İnternet hizmeti alınmadığı halde nasıl 29 TL fatura gönderiliyor" diye sorduğumda. "Arabayı da garajda durduruyoruz, kullanmıyoruz ama vergisini veriyoruz." cevabını aldım. Oysa aynı durum değil. Araba garajda dursa da kullanmak istediğinde kullanabiliyorsun . Tabi bu cevabı vermek orada aklıma gelmedi.
    Önceki birikmiş borca da, faizine de amenna. Fakat Telekom hem hizmeti durduruyor interneti kesiyor, hem de bağlıymış gibi 29 TL almaya devam ediyor. Bu bana haksızlık gibi geldiği için benzer bir durumla karşılaşabilecek insanları uyarmak maksadıyla bunları yazdım.

• Sen Haksizligi gormemissin Arkdasimin Yakin Arkadasinın babasi istanbul telekomun ıdarari Biseyi.

Arkadasim 6,7 aylik borcu var 4. ayda telefon etti arkadasim arkadasina oda babasina Direk actilar netini Borcda olsa kulanmaya devam ediyor ve hala ediyor . Yani bi tanidign olsaydi netin borcluda olsa kullanırdın. Bir telefona bakiyor. Al Sana Adaletsizllik.
  • doğrudur arkadaşım. telekomda tanıdık çok ama işe yaramazlar. telekomun özelleşmesi nedeniyle oldu bunlar. telekom şimdi istediği gibi at oynatıyor.
  • aynı olay benım bi arkadasin başina geldi. hatta devam ediyor. borctan dolayi net kesilmiş ama fatura gelmeye devam ediyor dedi bana. bende nasil olur dedim normalde kullanmadigin bi internetten fatura gelmez. yanı giremiyorsun ki fatura gelsin dedim. ama dogruymus hatti kapatmak gerekiyormus yoksa sürekli kullaniyormussun gibi gözüküyor.
  • Evet dedikleriniz doğru. İnternetiniz borçtan dolayı kesik bile olsa fatura göndermeye devam ediyorlar. Kapattırmak için ise borçu kapatman gerekiyor. Sana ait olan port u meşgül tuttuğun için o bedeli ödüyorsun. Bir an önce borcu kapatıp interneti de iptal ettirmen gerekiyor. Yok eğer kiracıysan, o evden taşındığında senden o parayı alamazlar. Diğer taşındığın evde ise eşinizin adına telekoma müracaat ederek abonelik alabilirsin. :)
    Ya da telekoma hiç bulaşmadan biri ya da smile adsl aboneliği alabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HayatBoş

Evet dedikleriniz doğru. İnternetiniz borçtan dolayı kesik bile olsa fatura göndermeye devam ediyorlar. Kapattırmak için ise borçu kapatman gerekiyor. Sana ait olan port u meşgül tuttuğun için o bedeli ödüyorsun. Bir an önce borcu kapatıp interneti de iptal ettirmen gerekiyor. Yok eğer kiracıysan, o evden taşındığında senden o parayı alamazlar. Diğer taşındığın evde ise eşinizin adına telekoma müracaat ederek abonelik alabilirsin. :)
    Ya da telekoma hiç bulaşmadan biri ya da smile adsl aboneliği alabilirsin.

bu zaten bilinen bir şey aynı şey telefon faturaları içinde geçerliydi o yüzden faturaları zamanında ödemek gerekiyor kullanmadığımız bir şeyin parasını ödememek için ama ben ödemem istediği kadar biriksin alamazlar diyen varsa o başka

• malesef arkadaşlar, 2 yıllık taahütler ve sözleşmedeki kurallar bu şekilde, eğer interneriniz borcundan kesilse de o tarifedeki fatura aynen her ay gelmeye devam edecektir. kullanmadığınız internetin parasını ödüyorsunuz. halbuki fatura dondurulmalı, kullanmadığın bişeyin faturasını bile söke söke alıyorlar.
  • tt işte para para para utanmasalar evinde telefon kablosu var onunda aylık ücreti şu dicekler
  • haksızlık degıl bıldıgın hırsızlık kardes bu hukumet varken de baska turlu bı yasam beklenemez zaten. ınsanları yoneltıdıgı sısteme hızmet aldıgı her seye dusman yaparlar.
  • lütfen paylaşın... türk telokom rezaletini ve müşteriyi hiçe saymalarını vede yolunacak bir tavuk olarak görmelerini telofonunuzu ve adsl inizi kapatırmaya calışında görün ...19 .07. 2010 tarihinden beri telofonumu ve adsl imi kapattırmaya calışıyorum 4 kez dilekçe verdim 3 dilekçemin tarih ve sayılarını da fotokopileriyle beraber aldım müşteri hizmetleri ve genel müdürlükle görüştüm ..herkes haklısınız özür dileriz diyorlar..ama ben hala ekim ayı nın cıkan faturasını da ödemek zorundaymışım . yani 3 aydır fazladan ödediğim sabit ücreti değil iade etmek hala fatura cıkartıyorlar.okulu dersi bırakıyor artık telekoma gidip dilekce veriyor ve bir muhatap arıyorum...ve bu faturayıda ödersem borcu yoktur diye kağıt isterim diyorum ..veremeyiz efendim diyorlar.yetkimiz yok.. peki diyorum ya kasımda da borc cıkarsa dediğimde cıkmaz efendim diyorlar..bende haziranı yatırdım ,temmuzda cıkmaz dediniz cıktı..temmuzu yatırdım ağustosta cıkmaz dediniz cıktı... ağustosu yatırdım cıkmaz dediniz cıktı... eylülde dede cıktı .. kasımda cıkamayacğını bari tahahüt edin ne olur diyorum...genel müdürlüğe kadar ulaştım şikayet telofonlarıyla..ama beni tekrar en başa ilk dilekce verdiğim yere dönderiyorlar.. bu rezalet ne zaman son bulacak bilmiyorum.....allah size türk telekom zulmü yaşatmasın......

• quote:

Orijinalden alıntı: mezunuz.net

lütfen paylaşın... türk telokom rezaletini ve müşteriyi hiçe saymalarını vede yolunacak bir tavuk olarak görmelerini telofonunuzu ve adsl inizi kapatırmaya calışında görün ...19 .07. 2010 tarihinden beri telofonumu ve adsl imi kapattırmaya calışıyorum 4 kez dilekçe verdim 3 dilekçemin tarih ve sayılarını da fotokopileriyle beraber aldım müşteri hizmetleri ve genel müdürlükle görüştüm ..herkes haklısınız özür dileriz diyorlar..ama ben hala ekim ayı nın cıkan faturasını da ödemek zorundaymışım . yani 3 aydır fazladan ödediğim sabit ücreti değil iade etmek hala fatura cıkartıyorlar.okulu dersi bırakıyor artık telekoma gidip dilekce veriyor ve bir muhatap arıyorum...ve bu faturayıda ödersem borcu yoktur diye kağıt isterim diyorum ..veremeyiz efendim diyorlar.yetkimiz yok.. peki diyorum ya kasımda da borc cıkarsa dediğimde cıkmaz efendim diyorlar..bende haziranı yatırdım ,temmuzda cıkmaz dediniz cıktı..temmuzu yatırdım ağustosta cıkmaz dediniz cıktı... ağustosu yatırdım cıkmaz dediniz cıktı... eylülde dede cıktı .. kasımda cıkamayacğını bari tahahüt edin ne olur diyorum...genel müdürlüğe kadar ulaştım şikayet telofonlarıyla..ama beni tekrar en başa ilk dilekce verdiğim yere dönderiyorlar.. bu rezalet ne zaman son bulacak bilmiyorum.....allah size türk telekom zulmü yaşatmasın......

garip bir durum?? sonuçta borcu olan bir hat için kapatma işlemi yapılmaz.yapılması için borcun ödenmesi gerekir, demekki bazı denyolar bu işlemi uzatmak için böyle yollara başvuruyorlar yoksa bende kapattırdım gidip hiç uğraştırmadılar hatta en son korktuğum smile bile fazla uğraştırmadı kapatın dedim kapattılar fazladan fatura falan göndermediler.

• ttnetin kölesiyiz..verdiğimiz para ülkeye bişey kazandırsa neyse araplar kazanıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: R3Mi

ttnetin kölesiyiz..verdiğimiz para ülkeye bişey kazandırsa neyse araplar kazanıyo

o kadarda değil verdiğin paranın %60-70 arası bu ülkede kalıyor sonuçta.hatta diğer giderlerle bu rakam %80-90 civarını bulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wtwt24

quote:

ttnetin kölesiyiz..verdiğimiz para ülkeye bişey kazandırsa neyse araplar kazanıyo

o kadarda değil verdiğin paranın %60-70 arası bu ülkede kalıyor sonuçta.hatta diğer giderlerle bu rakam %80-90 civarını bulur.

yok yok yüzde 100 dür o. araplara satılsa bile araplar masraf ve vergiler dışındaki kalan net karı türklere veriyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Plan-M

quote:

Orijinalden alıntı: wtwt24

quote:

yok yok yüzde 100 dür o. araplara satılsa bile araplar masraf ve vergiler dışındaki kalan net karı türklere veriyormuş.

araplar ne kazanıyo? vergiyi ödemek içinmi geldiler

• benimde başıma geldi bugun itibariyle.7 aydan beri kesik olan internetin parasını ödemek zorundayım şu anda. Bu ramazan günü Allah cezalarını versin. Bogazlarında kalsın param. Haram zıkkım olsun. Devlet seyirci bu duruma . böle iş mi olur yaa. kullanıycam bundan sonra interneti. baglatmıcam eve. işten girerim artık ne yapalım
  • Benim de bugün internetim kesilince dank etti. Hem beni internet hizmetinden mahrum edecek hem de vermediği bu hizmeti faturalandırmaya devam edecek. Zaten ödenmemiş faturalara borç işliyor bir de interneti keserek resmen kafa buluyorlar.
  • Ne yazıkki gsm operatörleründe ve internet hizmeti sağlayan kurumlarda yaşanılan durumlardan ancak bilgi teknolijileri kurumu bu konuda çalışmalarını sürdürüyo şikayetinizle ilgili
    tuketici.btk.gov.tr
    https://tuketici.btk.gov.tr
    adresten iletebilirsiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.