Şimdi Ara

iPAD 2 wi-fi için de pasaport kaydına gerek var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Amerika'dan gelecek olan arkadaşıma iPAD 2 Wi-Fi getirtmeyi düşünüyorum. Peki bunun için de pasaport kaydına gerek var mı? (Yani 3G'li olmayan iPad bu)

Bir şey daha soracağım. Şu an Turkcell'den kontratlı olarak aldığım iPhone 4'üm var (5 aydır kullanıyorum), peki iPad benim için çok mu gerekli sizce? Yani alırsam sırf zevk için alacağım, açıkçası ihtiyacım yok. Eğer iPad'de iPhone'dan farklı olarak birşeyler bulabileceksem almak isterim. Sizce iPad 2'nin iPhone'a göre artıları neler (eğer varsa)?

Teşekkürler...

• Hayır gerekmiyor
  • zevk meselesi HD oyunlar vsvs
  • Evde kavga sebebi oldu diyebilirim :) 3Gs eşimde, 4 ben de var ama iPad paylaşılamadı 2.si için arayışa girdim :). Hakan Turan arkadaşımında dediği gibi aslında biraz zevk meselesi ama biraz da cazip olmasının sebebi sanırım iOS ortamına daha yakın hissediyorsunuz gibi, tabi benim düşüncem :). İmkan varsa ve başka bir ihtiyaç yoksa önceliği olan tavsiye ederim.

Teknoloji marketlerde incelerdim pek bir şey ifade etmezdi daha doğrusu büyük bir iPhone'dan fazlası gibi gelmiyordu ama sahip olup kullanmaya başlayınca fikriniz değişiyor en azından ben son derece ön yargılıyla yaklaşıyordum. Apple'a resmen elimizi verdik kolumuzu alamaz olduk :D.

Kısaca artılarını da eklemek isterim:

- İnternet sitesi, kitap, gazete vb. okuma konusunda sürekli yakınlaştırıp uzaklaştırma ihtiyacı hissetmiyorsunuz.
    - Oyun oynamayı seviyorsanız telefona göre çok daha keyifli ve geniş alan sayesinde konforlu.
    - Batarya doğal olarak çok daha uzun süre dayanıyor.
    - iPhone 4'ten çok daha hızlı.
    - Video izlemek daha keyifli.
    - Not alma, karalama işleri için uygun :).

Eksi yönleri de var tabi.

- Telefona göre, ebatları dolayısıyla, taşıması rahat değil.
    - Ekran kalitesi iPhone 4'e alıştıktan sonra biraz kötü gelebiliyor.
    - Bu pek önemli değil aslında biraz haksızlık ama yine de yazmak istedim, iPhone'daki her uygulama olmayabiliyor
    - Uygulama fiyatları iPhone'a göre pahallı çoğunlukla
    - Tutmadan bir şeyler okumanız çok kolay değil, misal koltukta otururken kucağınıza koyduğunuzda kolayca kayabiliyor

Aslında artısı da, eksisi de kişiye göre değişebilir benim açımdan bunlar :).
    -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1megabayt -- 13 Kasım 2011; 16:38:30 >

• 2 ci el ve temizi = TR da çok ucuz . hatta İP4 200/250 TL pahalı.
  • iPhone 4'ün retina ekranına alıştıktan sonra iPad/iPad 2 zevk vermiyor pek.
  • Yorumlarınız ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim hepinize.

@1megabayt:

İşte bana da sanki iPhone'un büyüğüymüş gibi geliyor hep, o yüzden de acaba almaya değer mi diye düşünüyorum. Peki aynı appstore kullanıcı adı ve şifremizle kullanabiliyor muyuz bu cihazı? Bir de, mesela benim iPhone'umda jailbreak yok, hiçbir zaman da olmadı. Dolayısıyla ben paralı olan bütün uygulamalara para vererek aldım. Şimdi o uygulamaları iPAD'e de yükleyebilecek miyim tekrar para ödemeden?
  • para vermeden yüklenir üstte yazar iphone-ipad için oldugu itunesta

iPAD 2 wi-fi için de pasaport kaydına gerek var mı?
  • Hakan Turan yine benden önce yanıtlamış sağolsun, biz de şu anda 3 iOS ile çalışan cihaz var hepsinde aynı kullanıcı adı ile satın aldığımız uygulamalar yüklü, sadece arada farklı, ücretsiz uygulamaları indirebilmek adına aldığım, kredi kartı tanımlanmamış bir Amerika hesabı daha var.

iPhone'nun büyüğü demek doğru mu, yanlış inanın yanıt veremeyeceğim bir konu, biraz en başa dönmek gibi olacak ama kişisel bir durum, aynı işletim sistemi, aynı arayüz ama ekranın büyük olması mı ya da net olarak nedir bilmiyorum ama kullanımı gerçekten daha keyifli ve konforlu iPhone'dan. Sanki iPhone'da kullandığınız uygulamaları batarya endişesi ya da kullanım alanının dar olması nedeniyle doya doya kullanamamışsınız da iPad'de tüm engeller kalkmış önünüzden gibi :). Çok sağlıklı ifade edemiyorum farkındayım, bence emin olmak için eğer ödünç alabileceğiniz bir tanıdığınız varsa en azından 3-4 gün ya da bir hafta alıp kullanmak.

Daha önce bir konu vardı, Amerika'da bir girişimcinin açtığı iPad kiralama servisi aklıma geldi, böyle durumlar açısından gerçekten faydalı bir düşünce. Belki de beğenmeyeceğiniz bir cihaza 1000-1500TL harcamak zorunda kalmazdınız ya da tam tersi.

• konu senin müdür yazmayayım ayıpsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.Turan

konu senin müdür yazmayayım ayıpsın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.