Şimdi Ara

ipad2 gsm baseband çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.a arkadaşlar Elimde sıvı teması görmüş ipad 2 gsm modeli var. Cihazı acıp temizlemesini yaptım. Lcd flex kablosunun uçlarında kısa devreden ötürü yanma oluşmuş kabloyu degiştirdim. Şarj portunu degiştirdim. Lcd paneldeki led soketinin oradada olan kısa devre nedeniyle hat çektim. Cihaz aktif hale geldi sıkıntısız bir sekilde saatlerce kullandım. Sorun burdan sonra başladı. İcould hesabını sildim beni buluda kapatıp cihazı fabrika ayarlarına aldım. Kurulum ekranında etkinlestirme yapmak istedigimde . etkinleştirme sunucusuna bağlanamıyor sonra tekrar deneyin yazıyordu. Apple yi aradım etkinleştirme serverlarında sorun oldugunu söylediler ertesi gün tekrar denedim yine aynı sorun appleyi aradıgımda etkinlestirme serverlarında sorun yok dediler. Cihazınızı güncellwyin dediler. İtunesle güncellemeye basladım . 100 de 60-70 gibi ituneste hata kodu 1 aldım. Bir cok sey denedim. Orjinal kablo farklı bilgisayar dfu modu hic biri ise yaramadı applede donanımsal bir sorun olmadıgı yazılımsal soeyn olduğunu söylüyor. Ücret karşılığı servise yönlendirebilirlermiş. İnternette baya araştırma yaptım hem yszılımsal hemde donanımsal bir sorun olduğu yazıyor. Cihazı tekrar açtıgımda gsm modülünün oldugu yerdeki flex kablunun yarısının devre üzerinden kaltığını gördüm. Herhalde temizleme işlemi sırasında farkında olmadan zarar verdim. Dokununca komple kalktı.Sorun burdan kaynaklanıyor sanırım. İme numarasına uladamadıgı icin yükleme islemini tamamlamıyor.
    1. Bu flex kablo degisimi olurmu uygun fiyata nerede yaptırabilirim.
    2. İtunes dısında baska bir sekilde yükleme yapabilirmiyim.
    3. Baska bir sorun olabilirmi.
    4. İtunesteki -1 ile 1 hatası aynı seymidir.

Yardımlarınız icin simdiden tesekkürler. Masraf yapmasaydım cöp olucaktı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.