Şimdi Ara

Iphone 3GS için kayıtsız mesajı geldi,yardım:S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün telefonuma gelen mesaj sonucu telefonumun kayıt dışı listede olduğunu öğrendim. Halbuki daha bir hafta oldu alalı. İkinci el telefoncudan almıştım. Bir hafta içinde kayıt ettirmem gerekiyormuş. Ama telefonun ne kutusu var ne faturası. Çok canım sıkıldı.

Ne yapmak gerekir, internette araştırdım ama pek bulamadım. Önceden kayıt yaptıran var mı acaba? Yardımcı olur musunuz?

• Telefonun kutusu ve faturasına gerek yok. Son 1 ay içinde Türkiye'ye giriş yapmış bir pasaport bulup imei kaydı yaptırmanız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sylargray

Telefonun kutusu ve faturasına gerek yok. Son 1 ay içinde Türkiye'ye giriş yapmış bir pasaport bulup imei kaydı yaptırmanız gerekiyor.
    Bir arkadaşım var ama farklı şehirlerdeyiz, ona imei numarasını göndersem telefonu götürmeden halledilebilir mi bu sorun? Ayrıca tüm numaralarda çalışsın istiyorum, bazen sadece bir numara için açılıyormuş galiba kayıt. Onun için ne yapmak gerekir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erving

Bir arkadaşım var ama farklı şehirlerdeyiz, ona imei numarasını göndersem telefonu götürmeden halledilebilir mi bu sorun? Ayrıca tüm numaralarda çalışsın istiyorum, bazen sadece bir numara için açılıyormuş galiba kayıt. Onun için ne yapmak gerekir acaba?

Alıntıları Göster
    sadece imei numarasıyla giderek olabiliyor imei kaydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Windows 11

sadece imei numarasıyla giderek olabiliyor imei kaydı.

Alıntıları Göster
    hayır telefonda yanında olması lazım pasaport ile birlikte turkcell den yaptırabilirsin son 1 ay içinde giriş yapmış ve 2 yıl içinde hiçbir telefon kaydı yapılmamış bir pasaport olması lazım umreden gelenlere bir sor
  • quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

hayır telefonda yanında olması lazım pasaport ile birlikte turkcell den yaptırabilirsin son 1 ay içinde giriş yapmış ve 2 yıl içinde hiçbir telefon kaydı yapılmamış bir pasaport olması lazım umreden gelenlere bir sor

Alıntıları Göster
    eğer aynı imei başka telde kullanılırsada daha kötü bi sorun olucak, telefonun tamamen kapanıcaktır, alırken bari fatura felan isteyin yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: PAN-TURK

eğer aynı imei başka telde kullanılırsada daha kötü bi sorun olucak, telefonun tamamen kapanıcaktır, alırken bari fatura felan isteyin yahu

Alıntıları Göster
    n kdr yakınsın arkına bilmiyorum ama telefonu kargola kayıtlayıp sana geri göndersin o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: tritone

n kdr yakınsın arkına bilmiyorum ama telefonu kargola kayıtlayıp sana geri göndersin o zaman

Alıntıları Göster
    yukardaki arkadaşların dediği gibi yapabileceğin tek şey 1 ay içinde yurtdışına çıkış yapıp 2 sene içinde başka bir telefon kaydetmemiş birini bulman. yahu telefonu alırken hiç araştırma yapmıyor musunuz? hele piyasada dünya kadar yurtdışından getirilme iphone dururken. telefoncuda bayağı namussuzluk yapmış kasmış resmen kaçak telefonu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aborjini

yukardaki arkadaşların dediği gibi yapabileceğin tek şey 1 ay içinde yurtdışına çıkış yapıp 2 sene içinde başka bir telefon kaydetmemiş birini bulman. yahu telefonu alırken hiç araştırma yapmıyor musunuz? hele piyasada dünya kadar yurtdışından getirilme iphone dururken. telefoncuda bayağı namussuzluk yapmış kasmış resmen kaçak telefonu.

Alıntıları Göster
    arkadaşın yazdığına göre telefoncuda suç yok adam 1 hafta içinde kayıt ettir demiş zaten keşke almasaydın acil gidip kayıt ettirmen lazım yoksa telefon her an gümleyebilir.

• quote:

arkadaşın yazdığına göre telefoncuda suç yok adam 1 hafta içinde kayıt ettir demiş zaten keşke almasaydın acil gidip kayıt ettirmen lazım yoksa telefon her an gümleyebilir.

durup dururken sakata gelme bencede bıran once yaptır sonra hıc kullanamassın telefonu
  • quote:

Orijinalden alıntı: davedevil

quote:

durup dururken sakata gelme bencede bıran once yaptır sonra hıc kullanamassın telefonu

Alıntıları Göster
    Telefon bana 1.5 aylık telefon diye verdi, garantisi var dedi. Sorun çıkarsa getirmemi söyledi.

Ben alır almaz hemen imei yi sorgulattım hemen. Bana genpadan telefonun Vodafone Teleservis çıkışlı olduğunu söylediler bir hafta önce. Ben de içim rahat kapattım telefonu kayıtlıymış diye. Ancak dün telefona mesaj geldi, kayıt dışı listedeymiş. Ben de Vodafone Teleservisi aradım. Beni 4440542 ye yönlendirdiler.

Orayı aradğımda telefonunuz kayıtlı bir sorununuz yok dendi.

Ancak şöyle bir durum var. Bana mesajda gelen imei numarasının son hanesi ile telefonumda yazan imeinin son hanesi değişik. Ben ilk başta bu mesajı dikkate almamıştım ama, internetten sorgulattığımda kendi imei numaramı da kayıt dışı olarak gösterdi.

Sonuç olarak;

Genpa, cihazınız Vodafone Teleservis çıkışlı dedi.
    Voda Teleservis, Vodafone müşteri Hizmetleri ile görüşün dedi.
    Voda Müş. Hiz., sizin telefonunuz kayıtlı. Siz mesajı dikkate almayın dedi.
    Kafam karıştı resmen. Kayıt yaptırmak için uğraşsam mı ona bile karar veremedim..:S

• quote:

Telefon bana 1.5 aylık telefon diye verdi, garantisi var dedi. Sorun çıkarsa getirmemi söyledi.

Ben alır almaz hemen imei yi sorgulattım hemen. Bana genpadan telefonun Vodafone Teleservis çıkışlı olduğunu söylediler bir hafta önce. Ben de içim rahat kapattım telefonu kayıtlıymış diye. Ancak dün telefona mesaj geldi, kayıt dışı listedeymiş. Ben de Vodafone Teleservisi aradım. Beni 4440542 ye yönlendirdiler.

Orayı aradğımda telefonunuz kayıtlı bir sorununuz yok dendi.

Ancak şöyle bir durum var. Bana mesajda gelen imei numarasının son hanesi ile telefonumda yazan imeinin son hanesi değişik. Ben ilk başta bu mesajı dikkate almamıştım ama, internetten sorgulattığımda kendi imei numaramı da kayıt dışı olarak gösterdi.

Sonuç olarak;

Genpa, cihazınız Vodafone Teleservis çıkışlı dedi.
    Voda Teleservis, Vodafone müşteri Hizmetleri ile görüşün dedi.
    Voda Müş. Hiz., sizin telefonunuz kayıtlı. Siz mesajı dikkate almayın dedi.
    Kafam karıştı resmen. Kayıt yaptırmak için uğraşsam mı ona bile karar veremedim..:S

Alıntıları Göster
    bak şimdi benimde kafam karıştı sana kendi başıma gelen şöyle bir olay anlatayım 3100 nokia telefonum vardı birde bilirsiniz küçük panosonic telefonumdan vardı.Hattımı panosonıcte kullanıyordum.sonradan 3100 a taktım ve sizin gibi mesaj geldi ancak imei uymuyordu.Baktım panosonıc ın ımei siymiş.Sonrada panosonic telefonu bir telefoncuya sattım kapandı mı bilmiyorum satarken soylemıstım ama dıkkate almadı.

Sonuç olarak senin konuşman teleserviste ve müşteri hizmetlerinde kayıt altına alınyordur büyük ihtimal ve kapansada her türlü açmaları lazım ki anlattığına göre böyle birşey olacağına artık ihtimal vermiyorum.Eğer kayıtlıysa sorun çıkmaz ancak anlamadığım telefoncu sana 1 hafta içinde neden kayıt ettir dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 78erhan78 -- 13 Temmuz 2010; 12:56:56 >

• quote:

bak şimdi benimde kafam karıştı sana kendi başıma gelen şöyle bir olay anlatayım 3100 nokia telefonum vardı birde bilirsiniz küçük panosonic telefonumdan vardı.Hattımı panosonıcte kullanıyordum.sonradan 3100 a taktım ve sizin gibi mesaj geldi ancak imei uymuyordu.Baktım panosonıc ın ımei siymiş.Sonrada panosonic telefonu bir telefoncuya sattım kapandı mı bilmiyorum satarken soylemıstım ama dıkkate almadı.

Sonuç olarak senin konuşman teleserviste ve müşteri hizmetlerinde kayıt altına alınyordur büyük ihtimal ve kapansada her türlü açmaları lazım ki anlattığına göre böyle birşey olacağına artık ihtimal vermiyorum.Eğer kayıtlıysa sorun çıkmaz ancak anlamadığım telefoncu sana 1 hafta içinde neden kayıt ettir dedi

Alıntıları Göster
    Hayır telefoncu bana kayıt ettir demedi. Bana gelen mesajda bir hafta içinde telefon kapanacaktır uyarısı geldi. Yanlış yazmışım dün galiba.

Telefoncu telefonun garantili olduğunu söyledi.

Yani ben bu gelen mesaja itibar etmeyip kullanmaya devam etsem, de içim rahat olmayacak. Ctesi gününe kadar beklediğimde tel. kapanırsa kayıt ettirip açtırabilir miyiz, yoksa tel.i çürümeye mi terk edeceğiz?

• Gelen mesaisaki imei senin imei değilmiş sorun yok bu durumda kafana takma aynısı bana da
    oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosef

Gelen mesaisaki imei senin imei değilmiş sorun yok bu durumda kafana takma aynısı bana da
    oldu
    Son hanesi değişik imei no sunun evet. Ama internetten sorgulattığımda imei numaramı, son hanesini kaale almadan gösterim yapıyor ve kayıt dışı gösteriyor telefonumu. O da anlayamadığım başka bir konu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erving -- 13 Temmuz 2010; 13:11:53 >
  • quote:

Son hanesi değişik imei no sunun evet. Ama internetten sorgulattığımda imei numaramı, son hanesini kaale almadan gösterim yapıyor ve kayıt dışı gösteriyor telefonumu. O da anlayamadığım başka bir konu?

Alıntıları Göster
    Rahat olun telefonunuz kapanmayacak, sim kartınızı taktığınız başka bir telefonun İmei numarasıdır size mesajla gelen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: guneyonur

Rahat olun telefonunuz kapanmayacak, sim kartınızı taktığınız başka bir telefonun İmei numarasıdır size mesajla gelen...

Alıntıları Göster
    Nasıl yani? Bundan önce eski telefonumu kullanıyordum. Onun da imei numarası bu değil zaten.
  • quote:

Nasıl yani? Bundan önce eski telefonumu kullanıyordum. Onun da imei numarası bu değil zaten.

Şöyle olabilir;

iPhone ararken telefonculardan birinde herhangi bir iphone a takmış olabilirsiniz. Taktığınız cihaz kapanacaktır, sizinki değil.
  • quote:

quote:

Şöyle olabilir;

iPhone ararken telefonculardan birinde herhangi bir iphone a takmış olabilirsiniz. Taktığınız cihaz kapanacaktır, sizinki değil.

Olay bu...

• quote:

Orijinalden alıntı: some_one

quote:

quote:

Şöyle olabilir;

Olay bu...

Alıntıları Göster
    benzer bir olayda benim başıma geldi
    deneme amaçlı telefoncu da çakma iphone a sim kartımı taktık .1 dakika sonrada başka bir tele taktık ,sonuçta ben telefonu almadım. birkaç gün sonra kendi telime 'xxxx nolu telefonunuz kapanacaktır hattınız açık kalacaktır' mesajı geldi
    imei no benim değil iyiki almamışım :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.