Şimdi Ara

iPhone 5 Uyku/Uyanma Düğmesi Değiştirme Programı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Iphone 5 model telefonumun kapatma tuşu son zamanlarda problem yaratmaya başlamıştı. Internette çözüm ve tamir seçeneklerini aramak için arama yaptığımda ilk sırada apple'ın kendi sayfası çıktı.Sanırım problem üretimden kaynaklı ve belli sürümleri ücretsiz tamir ediyorlar. Apple'ın ilgili sayfasında cihazımın seri no'sunu sorgulattığımda " Girdiğiniz iPhone 5 seri numarası bu programa uygun. Uyku/uyanma düğmenizin değiştirilmesini sağlamak için lütfen aşağıdaki yönergeleri izleyin." cevabını aldım.

İzmir'de oturuyorum ve bu bölgede Başarı ve Genpa yapıyormuş bu işlemi.

Sorum şu : Telefon yurtdışından alındı. Apple sayfasının olumlu cevabına rağmen Başarı ya da Genpa ücretsiz tamir etmemek için sorun çıkarır mı? Bir de faturasını bulmam gerekiyor mu?

Son olarak da sizce hangisine götüreyim? Başarı mı? Genpa mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: aroaro

Arkadaşlar selam,

Iphone 5 model telefonumun kapatma tuşu son zamanlarda problem yaratmaya başlamıştı. Internette çözüm ve tamir seçeneklerini aramak için arama yaptığımda ilk sırada apple'ın kendi sayfası çıktı.Sanırım problem üretimden kaynaklı ve belli sürümleri ücretsiz tamir ediyorlar. Apple'ın ilgili sayfasında cihazımın seri no'sunu sorgulattığımda " Girdiğiniz iPhone 5 seri numarası bu programa uygun. Uyku/uyanma düğmenizin değiştirilmesini sağlamak için lütfen aşağıdaki yönergeleri izleyin." cevabını aldım.

İzmir'de oturuyorum ve bu bölgede Başarı ve Genpa yapıyormuş bu işlemi.

Sorum şu : Telefon yurtdışından alındı. Apple sayfasının olumlu cevabına rağmen Başarı ya da Genpa ücretsiz tamir etmemek için sorun çıkarır mı? Bir de faturasını bulmam gerekiyor mu?

Son olarak da sizce hangisine götüreyim? Başarı mı? Genpa mı?

Yurtdisi cihazlara servisler bakmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Disarida yaptirayim o zaman. Tesekkurler.

• apple store a götürmeniz lazım cihazınızı.
  • Teşekkür ederim bilgiler için.

Ürdün'den almıştım telefonu ama İstanbul'da oturmadığım için Apple store'a gitme şansım yok ne yazık ki. İzmir'e açılana kadar beklerim artık :)
  • ekotim ve tolga164 isimli kullanıcı arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Soruma ilk gelen cevap sonrasında servise gidip yurtdışı cihazlara bakıyor musunuz diye sorma gereği bile duymadan, dışarıda garantili olmayan bir yerde para vererek tamir ettirecektim telefonumu ancak ekotim ve tolga164'ün mesajlarından sonra genpa'ya gidip sorayım dedim.

Telefonun Ürdün'den alınmasına rağmen garanti kapsamında sıfır cihazla değiştireceklerini söylediler.

Hem ekstra para vermekten kurtuldum hem de sayelerinde cihazım sıfırlanmış olacak.

Kendilerine bilgilerini paylaşmaktan kaçmadıkları için tekrar teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aroaro -- 10 Mayıs 2015; 14:55:26 >
  • rica ederim.Ayrıca yurtdışı iphonelara genpa nın baktıgınıda öğrenmiş oldum.benim cihazımda yurtdışı sadece apple storelar bakar demişti telefonla konuştugum apple çalışanı.demek ki yanlış bilgilendirmiş beni.benim açımdan da iyi oldu.

ufak bir ekleme apple storelar abd cihazlarının bazı modellerine garanti hizmeti veriyor.
  • ekotim kullanıcısına yanıt
    iphone 6 aldım ABD'den ve gelir gelmez ilk işim Zorlu Apple'da bunu kontrol ettirmek olmuştu. Benim cihazım şansa baktıkları cihaz serisinde çıktı belli bir seriye baktıklarını belirttiler. Arkadaşın başına gelen 5 olayı benimde başıma geldi o cihazımda ABD'deydi ve ona bakmamışlardı mesela.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba 1 ay önce çok temiz bir iphone 5 cihaz aldım ve bu programa uygun çıktı fakat kasa imei ile cihaz imei si farklı anakartın polonyada apple store da değiştirildiği söylemişti alırken bu programa yollamak istiyorum.Güç tulşunda herhangi bir sıkıntı yok ama bazen ekranı kapattığımda kapama sesi 1 2 sn geç gelebiliyor batarya bazen kapanabiliyor %20 deyken vs nasıl bir yol izlememi önerirsiniz garanti malesef yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: aroaro

Teşekkür ederim bilgiler için.

Ürdün'den almıştım telefonu ama İstanbul'da oturmadığım için Apple store'a gitme şansım yok ne yazık ki. İzmir'e açılana kadar beklerim artık :)

İstanbul akasya avm'yi tercih edebilirsiniz.Haremden inince 10 dakika sürmüyor.Yarım gününüzü almaz toplam işlemler.Zaten cihazı 5 dakikada yenisi ile değiştiriyorlar.Yanlış biliyorsam düzeltin ama bu sürenin 3 yılı aşmamış cihazlar için geçerli olduğunu biliyorum.Daha 3 yılı aşmadı İphone 5'ler ama izmir'i bekleyene kadar 3 yılı aşabilir.
  • 1. Si 0 ile değiştirilmiyor
    2. Si salak salak yorumlar yapmayın abd cihazı haric yurt dısı cihazları garanti kapsamına girer.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kral_Jumong

1. Si 0 ile değiştirilmiyor
    2. Si salak salak yorumlar yapmayın abd cihazı haric yurt dısı cihazları garanti kapsamına girer.

Benim cihazi yeni cihazla degistirdiler, degistirirken de sifir dediler ama siz bu kadar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.