Şimdi Ara

iPhone3G 26 Eylul'de Turkcell'le piyasalarda! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
0
Favori
11.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vayyy bee...vay beee eğer 850 ytl olursa varya...allaah ozaman iphone sahibi olmamız kesindir yani...sözleşmeli fiyatlara da bakmak gerekecek bu durumda...ama aklımada geldi bu arada..Blackberry bold bile 1090 ytl iken sözleşmesiz,iphone nası 850 lira olucak ya...saçma gibi
  • blackbery biraz daha yeni olduğu içiindir herhalde bilmem ama kafa karıştırıcı ..
  • bakalım umarım o arkadaşının dediği doğrudur...valla fiyat söylentileri her geçen gün düşmeye başladı umarım yüksek bi fiyat çıkmaz da bizde hayal kırıklığı yaşamayız...
  • Benim anlayamadığım iPhone 3G'nin Bilkom'la uzaktan yakından alakası yokken nasıl oluyorda Bilkom'a bağlı Apple Store'lar iPhone 3G hakkında konuşabiliyor..Ben Antares Apple Store'da ki çalışana iPhone'u sorduğumda "iPhone ile Bilkom'un bir alakası olmadığından size bir bilgi veremem" demişlerdi..
  • bence talep çok olduğu için bilgi vermiyorlarrr
  • Nasıl yani?

quote:

Orjinalden alıntı: karadenizz53

bence talep çok olduğu için bilgi vermiyorlarrr
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kuray

Arkadaşlar Dün Mail Atmıştım biraz kızmak Biraz Ağızlararını Arakamak İçin
    Gelen Cevap Maili:

Yapmış olduğunuz başvuru, ürünle ilgili bilgileri size iletmek ve ayrıcalıklı tekliflerimizden sizi bir an önce faydalandırmak için kullanılacaktır. Bu bir sipariş formu niteliği taşımamaktadır. Geliş tarihinde 3 farklı modelin fiyatı sizlere bildirilecektir.

Tam tahmin ettiğim gibi. Oraya iPhone sırasına girdiğini düşünerek kaydolan herkes kandırıldı. Sadece kişisel bilgilerini kendisine reklam yapılması amacı ile kendi eliyle Turkcell'e yolladı. Daha iPhone yok, kandırmayı beceriyorlar buna rağmen.

Bir de gelse neler olacak çok merak ediyorum.

Visual Voicemail çalışacak mı? Örneğin bu konuyu merak ediyorum.... 3G ve GPS gibi çalışmayan özellikleri merak etmiyorum artık.

• YAKINDA diyorlar ne tarih var, ne de fiyat..
  • turkcell iphoneyi 26 eylülde getirecek.tarihte bir değişiklik yok...fakat vodafonenin daha önce getireceğini duyunca tutuştular ve internet sitesindeki yazıyı kaldırdılar..şimdi daha önce nasıl getiririz diye uğraşıyorlar..
    vodafone 15 eylül gibi satışa başlayacakmış çünkü...
    anlamayacak bişey yok olay bu kadar basit...
  • quote:

Orjinalden alıntı: barbee

quote:

Orjinalden alıntı: Kuray

Arkadaşlar Dün Mail Atmıştım biraz kızmak Biraz Ağızlararını Arakamak İçin
    Gelen Cevap Maili:

Yapmış olduğunuz başvuru, ürünle ilgili bilgileri size iletmek ve ayrıcalıklı tekliflerimizden sizi bir an önce faydalandırmak için kullanılacaktır. Bu bir sipariş formu niteliği taşımamaktadır. Geliş tarihinde 3 farklı modelin fiyatı sizlere bildirilecektir.

Tam tahmin ettiğim gibi. Oraya iPhone sırasına girdiğini düşünerek kaydolan herkes kandırıldı. Sadece kişisel bilgilerini kendisine reklam yapılması amacı ile kendi eliyle Turkcell'e yolladı. Daha iPhone yok, kandırmayı beceriyorlar buna rağmen.

Bir de gelse neler olacak çok merak ediyorum.

Visual Voicemail çalışacak mı? Örneğin bu konuyu merak ediyorum.... 3G ve GPS gibi çalışmayan özellikleri merak etmiyorum artık.

barbee bende seni akıllı aklı başında bir adam sanırdım allah akıl fikir versin sana..Kardeşim adamlar hiçbir zaman demediki şu tarihte çıkıcak,bu formu doldurursanız sıraya numarası vericez hepiniz sıra ile alacaksınız diye..ki o formu doldururken altta kocaman kullancıı sözleşmesi var ve bilgileriniz reklam amacı paylaşılacaktır kabul ediyorsan doldur etmiyorsan doldurma diye..Neyin cazgırlığını yapıyorsunki anlamıyorum..
    Eğer sıralı birşey olsaydı o form sadece turkcell faturalı hat kullanıcılarını kapsardı ve form doldurduktan sonra herkese sıra numarası verirlerdi..
    Anlamayan siz sabırsız beyinciklere bir daha yazıyorum '' O form sadece talep toplamak içindi acaba ne kadarlık bir arz var görmek içindi yoksa her kaydolana IPHONE 3G vereceğiz diye birşey yok

2001 yılında Telekom ADSL için böyle bir form başlattı ve 2002 yılında ADSL geldiğinde telefon edip ADSL geldi alacakmısınız form doldurmuşsunuz dediler..Bunun amacıda böyle birşey niye anlamıyorsunuz sanki form doldurduk sözleşme yaptık gibi düşünüyorsunuz..?

• quote:

Orjinalden alıntı: Majesty

barbee bende seni akıllı aklı başında bir adam sanırdım allah akıl fikir versin sana..Kardeşim adamlar hiçbir zaman demediki şu tarihte çıkıcak,bu formu doldurursanız sıraya numarası vericez hepiniz sıra ile alacaksınız diye..ki o formu doldururken altta kocaman kullancıı sözleşmesi var ve bilgileriniz reklam amacı paylaşılacaktır kabul ediyorsan doldur etmiyorsan doldurma diye..Neyin cazgırlığını yapıyorsunki anlamıyorum..
    Eğer sıralı birşey olsaydı o form sadece turkcell faturalı hat kullanıcılarını kapsardı ve form doldurduktan sonra herkese sıra numarası verirlerdi..
    Anlamayan siz sabırsız beyinciklere bir daha yazıyorum '' O form sadece talep toplamak içindi acaba ne kadarlık bir arz var görmek içindi yoksa her kaydolana IPHONE 3G vereceğiz diye birşey yok

2001 yılında Telekom ADSL için böyle bir form başlattı ve 2002 yılında ADSL geldiğinde telefon edip ADSL geldi alacakmısınız form doldurmuşsunuz dediler..Bunun amacıda böyle birşey niye anlamıyorsunuz sanki form doldurduk sözleşme yaptık gibi düşünüyorsunuz..?

Evet, bana akli fikri Allah vermeli, çünkü senden akıl alınamayacağı kesin. Beni neye dayanarak akıllı zannettin bilmiyorum. Fakat daha Vodafone'un "BAŞVURU FORMU"nu gördüğümde Donanım Haber'e yazdım, bu formu doldurunca bir sıraya girilmiyor, alttaki sözleşmeyi okuyun diye. Daha sonra iPhone 3G almadan önce bilmeniz gerekenler (link) isimli yazımda bundan döne döne bahsettim. Ve şimdi arkadaşa gelen mail ile sayfanın adının tezatlığının artmasından bahsediyorum. Sayfada ne diyor? "BAŞVURU FORMU"...

SAYFADA NE DİYOR? "BAŞVURU FORMU"

(Barış Manço'dan gelsin mi? - Oku bakiiiiiiiiiiim)

Başvuru ne demek?

Ben senin bu kadar akıllı biri olduğunu bileydim, her işimi sana sorardım yahu, Allah'tan dilerim, benim gibi kulunu görmezden gelmesin bana da eşit davransın, senin gibi olayım ben de yahu... Gerçeten acayip beyinsiz bir adammışım ben, bu kadar mı boş olabilirmişim. Bildiğin kazmalıkmış benim bu dediğim.

Neyseki senin engin, ışıldayan, parlak, yıkanmamış, açık, pırıl pırıl, özgür beynin var da, benim gibi örümcek kafalıları aydınlatıyorsun.

Teşekkür ederim dostum.

• turkcell 26 eylul tarihini vermeden 2-3 gun once kadıkoyde bir voda shop da calışan bir bayan bana voda nın 15 eylul'de getirecegini soylemisti.. dun aradım yine 15'i dedi.. kesin mi dedim kesin dedi..

15 eylul'de voda nın satışa sunacağını turkcell'in ögrenebilmesinin cok zor olmaması gerek ya.. forumda bile bi ton kişi 15 eylul diyip durdu.. bence turkcell fena sınıfta kaldı fena..

tam 11 gun once satışa sunacak voda bi değişiklik olmazsa..

ki bence bu 10 gun turkcell icin cok buyuk bi kayıp olacak..
  • quote:

Orjinalden alıntı: barbee

quote:

Evet, bana akli fikri Allah vermeli, çünkü senden akıl alınamayacağı kesin. Beni neye dayanarak akıllı zannettin bilmiyorum. Fakat daha Vodafone'un "BAŞVURU FORMU"nu gördüğümde Donanım Haber'e yazdım, bu formu doldurunca bir sıraya girilmiyor, alttaki sözleşmeyi okuyun diye. Daha sonra iPhone 3G almadan önce bilmeniz gerekenler (link) isimli yazımda bundan döne döne bahsettim. Ve şimdi arkadaşa gelen mail ile sayfanın adının tezatlığının artmasından bahsediyorum. Sayfada ne diyor? "BAŞVURU FORMU"...

SAYFADA NE DİYOR? "BAŞVURU FORMU"

(Barış Manço'dan gelsin mi? - Oku bakiiiiiiiiiiim)

Başvuru ne demek?

Ben senin bu kadar akıllı biri olduğunu bileydim, her işimi sana sorardım yahu, Allah'tan dilerim, benim gibi kulunu görmezden gelmesin bana da eşit davransın, senin gibi olayım ben de yahu... Gerçeten acayip beyinsiz bir adammışım ben, bu kadar mı boş olabilirmişim. Bildiğin kazmalıkmış benim bu dediğim.

Neyseki senin engin, ışıldayan, parlak, yıkanmamış, açık, pırıl pırıl, özgür beynin var da, benim gibi örümcek kafalıları aydınlatıyorsun.

Teşekkür ederim dostum.

Benim zeka küpü kardeşim koca BAŞVURU FORMU'na Tam tahmin ettiğim gibi. Oraya iPhone sırasına girdiğini düşünerek kaydolan herkes kandırıldı diyerek neyi tahmin ettiğini sanıyorsun ki o fazla gelişmiş beyin soğanınla? Adamlar talep topluyor ve talep toplamak için BAŞVURU FORMU koymuşlar sözleşme yok,taahhüt yok.Tahmin edilecek bir durumda yok ortada haliyle apaçık herşey ortada.Bunu anlamak için bir tahmin yürütmeye gerek yok dediğin gibi mail toplamak spam yapmak + talebi görmek için yapılmış birşey..Yazdığın yazıyı okudum ellerine sağlık 3G ile ilgili herşeyi gayet yalın bir şekilde açıklamışsın ama diğer konuda aynını söyleyemeyeceğim çünkü buradaki çoğu insanın o yazıyı okuyaraktan burada inlediğini varsayarak yazıyorumki BAŞVURU FORMU'nun anlamını taaaaa başından beri anlayıp değilde tahmin yürüterek yazmışsın buda buradaki insanların hala başvurduk nerde iphonelarımız nidalarıyla bu durumu açık seçik ortaya koyuyor..

Bırak bana sağdan soldan şarkı göndermeyide tahmin yürütmeden önce bir daha oku adamların taahhütlerini o zaman birşeyler yürütmene gerek kalmaz..

• Açıkcası ayın 15 i 26 sı okadar fark olmaz tabi aynı anda fiyatları verirlerse sonuçta turkcell kullanan biri olarak vodafon a mahkum olmak söz konusu olacak yada garantili aldığım iphonu turkcell çalıştırsın diye uğraşmak durumunda olacağım bu yüzden turkcell kullananlar için fiyatlar yakın oldukça 10 gunun bir sorun teşgil edebileceğini düşünmemekteyim
  • quote:

Benim zeka küpü kardeşim koca BAŞVURU FORMU'na Tam tahmin ettiğim gibi. Oraya iPhone sırasına girdiğini düşünerek kaydolan herkes kandırıldı diyerek neyi tahmin ettiğini sanıyorsun ki o fazla gelişmiş beyin soğanınla? Adamlar talep topluyor ve talep toplamak için BAŞVURU FORMU koymuşlar sözleşme yok,taahhüt yok.Tahmin edilecek bir durumda yok ortada haliyle apaçık herşey ortada.Bunu anlamak için bir tahmin yürütmeye gerek yok dediğin gibi mail toplamak spam yapmak + talebi görmek için yapılmış birşey..Yazdığın yazıyı okudum ellerine sağlık 3G ile ilgili herşeyi gayet yalın bir şekilde açıklamışsın ama diğer konuda aynını söyleyemeyeceğim çünkü buradaki çoğu insanın o yazıyı okuyaraktan burada inlediğini varsayarak yazıyorumki BAŞVURU FORMU'nun anlamını taaaaa başından beri anlayıp değilde tahmin yürüterek yazmışsın buda buradaki insanların hala başvurduk nerde iphonelarımız nidalarıyla bu durumu açık seçik ortaya koyuyor..

Bırak bana sağdan soldan şarkı göndermeyide tahmin yürütmeden önce bir daha oku adamların taahhütlerini o zaman birşeyler yürütmene gerek kalmaz..

Ah, Majesty. Vodafone'a başvuru formu ne işe yarıyor diye sorduğunda, hiç kızarmadan "bu formu dolduranlara öncelik tanınacak" diyorlar.

Konuyu derleyip toparlayayım mı?

Evet sen olaya uyanmışsın, fakat buna uyanmamış kaç kişi var farkında mısın? "Yaşasın, mesaj geldi" diye sevinenler var.

iPhone duyurulduktan sonra TALEP FORMU değil, BAŞVURU FORMU adı altında bilgi toplanmaya başlandı -ki hukuk sistemi düzgün işlese, ne güzel dava edilirler- bu formu gören herkes bilgilerini buraya girdi, heveslendi bekledi. Bir kaç kişi -görünen o ki sen de bunu farkedenlerdensin- bunun cep telefonuna olur olmadık saatlerde SMS yolu ile, telefon açıp bir anket yapıyoruz mazereti ile ulaşıp reklam yapmak için oluşturulan liste olduğunu anladı.

Ama Turkcell niyetini o mailde daha açık bir şekilde gösterip, ihtimal olma şansını bile ortadan kaldırmış. Bu formu dolduranların herhangi bir sıraya alınmadığını belirtmiş. Bunu zaten sitelerinde belirtmeleri gerekiyordu. Tüketiciyi yanlış yönlendiren "BAŞVURU FORMU" ismi de bu yüzden sakıncalıdır.

Eğer formun adı "TALEP FORMU" olsaydı ve oraya bilgilerini girenler iPhone sırasına girdiklerini düşünselerdi yanıldıklarını söylemek doğal olurdu, ama akıllı bir strateji ile bunu BAŞVURU FORMU olarak belirtmişler.

Şöyle bir örnek vereyim, bir işe başvurduğunuz zaman, o işe girmek için mi başvuruyorsunuz, yoksa iş verenin bu işe girmek isteyen kaç kişi var onu görmesi için mi?

Kişi o işe girmek için başvuruyor. İşveren bunu pazar araştırması için yapabilir, ama bu yanıltmadır.

Dolayısı ile çok büyük bir nokta yakalamışcasına sevindiğin, bir çırpıda atlayıp, nedenini anlamadığım bir şekilde kendince bir şeyler ile savaştığın konumuzda, bağlantıyı kurmak için çabalayıp, ancak basit kelime oyunları ile "neyi tahmin ettin" konusuna getirdiğin olayın seni bu kadar üzmesine izin verme.

Senin sandığın kadar akıllı biri değilmişim ben, yapacak bir şey var mı?
    Kişi karşısındakini kendi gibi bilirmiş, dert etme benim boş soğanımı.

Bize biraz daha zeka demostrasyonu yapmanı diliyorum, keza feyz alıyoruz, bir şeyler öğreniyoruz sizden.
    Hodri meydan.
    Buyrun.

iki kere iki?

• quote:

Orjinalden alıntı: tanerf82

turkcell 26 eylul tarihini vermeden 2-3 gun once kadıkoyde bir voda shop da calışan bir bayan bana voda nın 15 eylul'de getirecegini soylemisti.. dun aradım yine 15'i dedi.. kesin mi dedim kesin dedi..

15 eylul'de voda nın satışa sunacağını turkcell'in ögrenebilmesinin cok zor olmaması gerek ya.. forumda bile bi ton kişi 15 eylul diyip durdu.. bence turkcell fena sınıfta kaldı fena..

Hocam kesin 15'inde gelecek diyorsun sadece 6 gün kaldı fiyatı ne olacak hala belli değil makinayı ortaya çıkartıktan sonra mı açıklanacak. Bir bilgi vermiyorlar mı?

• arkadaslar ben simdi bu iphone'yi turkcell'den alirsam. sonra bedava program/oyun yuklemek icin yine telefonu kirdirmam gerekir mi??? bi de programlar/oyunlar acisindan kazik yemiyelim de
  • pm atın beyler birbirinize..
  • quote:

Orjinalden alıntı: atlantis06

quote:

Orjinalden alıntı: tanerf82

turkcell 26 eylul tarihini vermeden 2-3 gun once kadıkoyde bir voda shop da calışan bir bayan bana voda nın 15 eylul'de getirecegini soylemisti.. dun aradım yine 15'i dedi.. kesin mi dedim kesin dedi..

Hocam kesin 15'inde gelecek diyorsun sadece 6 gün kaldı fiyatı ne olacak hala belli değil makinayı ortaya çıkartıktan sonra mı açıklanacak. Bir bilgi vermiyorlar mı?

bugun yrn belli olur diyolar ama henuz ortada bisey yok..
    ya o diilde alıştım burdan iphone akıbetini takip etmeye.. arıycam bu çıktı çıkacak turkcell sitesine bugun ne yazıcak muhabbetini :)

• Turkcell'e Iphone 3g nin geliş tarihi ile ilgili bilgi almak istediğimi belirttiğim mail a gelen cevabı size aktarıyorum

quote:

Yakında Türkiye'de olacak I-phone için çalışmalarımız devam ediyor.www.turkcell.com.tr' den gelişmeleri ve detayları takip edebilirsiniz. Net bir tarih bilgisi şu an için veremiyoruz.

İletişimde Turkcell'i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygilarimizla,
    Turkcell Iletisim Hizmetleri A.S.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.