Şimdi Ara

iriver mp3 player alacağım, yardım... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
0
Favori
7.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cok sevdigim parcalarda 35-40 actıgımda oluyor

Peki sakıncası yoksa sorabilir miyim; ifp 390 da kaçta dinliyordunuz? Ses şiddeti bakımından T10 daha fazla değil mi ifp 390 dan?!?!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mystica -- 6 Şubat 2006 22:06:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mystica

Peki sakıncası yoksa sorabilir miyim; ifp 390 da kaçta dinliyordunuz? Ses şiddeti bakımından T10 daha fazla değil mi ifp 390 dan?!?!

Ifp-390 i Sony E828 kulaklık ile dinliyordum. Genelde son sese yakın dinliyordum. Tam hatırlıyamıyorum ama T serisinin ses siddeti biraz daha fazladır diye dusunuyorum....
  • bende almak istiyorum t10 sarı olandan ama çok para yaa . verdiğim paraya değecegini biliyorum ama yinede çıkarıp 300 küsür vermek koyuyo bea
  • Arkadaşlar SRS WOW ayarlarınızı alabilirmiyim ? Benim ayarlar
    SRS: 8
    FOCUS: Low
    TRUBASS: 10
    BOOST:40
  • quote:

Orjinalden alıntı: mturker

Arkadaşlar SRS WOW ayarlarınızı alabilirmiyim ? Benim ayarlar
    FOCUS: Low
    TRUBASS: 10
    BOOST:40

srs 7
    focus high
    trubass 10
    boots da en sonda. ama bu focus ne işe yarıyor tam olarak?
  • Focus'un ne olduğunu bilmiyorum ama çok şey değiştiriyor. Şu an
    FOCUS: MID
    TRUBAS: 10
    BOOST:60 yaptım daha iyi oldu gibi.
  • kardeş işler karışmış bendede löpçüktede h320 var bizim ayarlar biraz daha degısık mesela bizdeki focus bı low bıde hıgh baska bişey yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: maniac1987

kardeş işler karışmış bendede löpçüktede h320 var bizim ayarlar biraz daha degısık mesela bizdeki focus bı low bıde hıgh baska bişey yok

Ciddimisin? Benim arkadasın H320 sinde amerikan firmware vardı ve SRS menusunde bu ayarların hepsi mevcuttu...

Benim uzun dinlemelerden sonra kullandıgım ayarlar..

SRS : 4
    Focus : Mid
    Trubass : 9
    Boost : 40hz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

quote:

Orjinalden alıntı: maniac1987

kardeş işler karışmış bendede löpçüktede h320 var bizim ayarlar biraz daha degısık mesela bizdeki focus bı low bıde hıgh baska bişey yok

Ciddimisin? Benim arkadasın H320 sinde amerikan firmware vardı ve SRS menusunde bu ayarların hepsi mevcuttu...

Benim uzun dinlemelerden sonra kullandıgım ayarlar..

SRS : 4
    Focus : Mid
    Trubass : 9
    Boost : 40hz

mevcut ama focus sadece hıgh ve low olabılıyo
    anladın
  • Focus sanırım "ses çözünürlüğü" oluyor...T serisi alırsam "high" da kullanırım herhalde...

Focus tamam da ben "Boost" un ne olduğunu anlamadım...

Acaba EQ da bazı EQ değerlerini mi BOOST ediyor?
  • bendeki h320de bass booster mı ne var onu artırınca ınsan sesleri daa keskın ve gercekcı geliyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mystica

Focus sanırım "ses çözünürlüğü" oluyor...T serisi alırsam "high" da kullanırım herhalde...

Focus tamam da ben "Boost" un ne olduğunu anlamadım...

Acaba EQ da bazı EQ değerlerini mi BOOST ediyor?

Boost sectigin frekans aralıgını guclendiren bir secenek. Uzerindeki trubass secenegi de siddeti ayarlıyor.

Yani trubass=10, boost=40hz deyince 40hz frekansını 10 siddetinde guclendirmis oluyorsun.

Cogu kulaklıkta 40hz degerini guclendirdigin zaman belirgin bir fark olmuyor. Cunku 40hz degerini IEM ler haric, hakkıyla verebilen kulakici kulaklık yok. Ama 60hz degerini guclendirince ciddi fark oluyor(mx200 de fln).

Eger Superfi tarzı bir kulaklık kullanıyorsanız 40hz degeri beyninizin kafatası icindeki yerinden oynamasına sebep oluyor..

• beyler şimdi bir iriver t10 512mb alsam bide sennheiser mx500 alsam nasıl olur.ses çıkış gücü ve ses kalitesi olarak ipod larla kıyaslarsak nasıl olur.Birde ex71 veya ex51 kulaklık bulabilirmityim fiyatları nasıldır ve mx500mü yoksa ex serisimi daha uygun olur?
  • quote:

Orjinalden alıntı: apolloturk

beyler şimdi bir iriver t10 512mb alsam bide sennheiser mx500 alsam nasıl olur.ses çıkış gücü ve ses kalitesi olarak ipod larla kıyaslarsak nasıl olur.Birde ex71 veya ex51 kulaklık bulabilirmityim fiyatları nasıldır ve mx500mü yoksa ex serisimi daha uygun olur?

T10 un icinden Sennheiser Mx200 cıkıyor zaten mx500 almana hic gerek kalmaz.

Eger T10 a guzel kulaklık almak istiyorsan kesinlikle Shure E2c almanı tavsiye ederim. Fiyatı 160YTL ama olsun, deger.

Harika ses izolasyonu ve mx200 gibi kulaklıklara kıyasla mukemmel bir ses kalitesi var.
  • iriver ifp 899 mp3 playerı istanbulda nerede bulabilirim. almaya niyetlendim ama piyasada yok galiba.
  • İstanbuldaysan 899 değil ama mecidiyeköy iris bilgisayarda bir tane görmüştüm. 895'di galiba. Bir de arkadaşın biri ikinci el forumunda satıyordu hala duruyormudur bilmiyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: gitaras

iriver ifp 899 mp3 playerı istanbulda nerede bulabilirim. almaya niyetlendim ama piyasada yok galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alport -- 10 Şubat 2006 12:23:58 >
  • walla 160milyonum yok maalesef yoksa e2c de alırdım e3c de param olsa.bende şimdi 300m var ta 512mb t10+55-60milyonluk bi kulaklık alıcam yada 1gblık t10 alıp kulaklık almıycam ama 1gblik t10da nette hic bir yerde yok stoklarda kalmamis maalesef.birde philipsin bi kulaklığını gördüm nette ama rewiewler pek olumlu değil gibime geldi ingilazcam pek iyi degil o yüzden tam anlamadım rewiewleri
    http://www.ideefixe.com/Bilgisayar/tanim.asp?sid=G6UQ37P1ZK5SPDXZEY4L
    quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

quote:

Orjinalden alıntı: apolloturk

beyler şimdi bir iriver t10 512mb alsam bide sennheiser mx500 alsam nasıl olur.ses çıkış gücü ve ses kalitesi olarak ipod larla kıyaslarsak nasıl olur.Birde ex71 veya ex51 kulaklık bulabilirmityim fiyatları nasıldır ve mx500mü yoksa ex serisimi daha uygun olur?

T10 un icinden Sennheiser Mx200 cıkıyor zaten mx500 almana hic gerek kalmaz.

Eger T10 a guzel kulaklık almak istiyorsan kesinlikle Shure E2c almanı tavsiye ederim. Fiyatı 160YTL ama olsun, deger.

Harika ses izolasyonu ve mx200 gibi kulaklıklara kıyasla mukemmel bir ses kalitesi var.

• Nihayet iriver T30 1GB ALDIM!

İçinden çıkan kulaklığı atıp kendi Philips kulaklığımla denedim...

Alır almaz yaptığım ilk iş kutusundan çıkarıp firmware update yapmak oldu:))))

Ses kalitesi gerçekten muhteşem....T serisine karşı önyargılarımı silip attı...Eski extreme 3d li iriver ifp 390'ımdan bile çok daha iyi...

Srs=8
    Focus=High
    Trubass=8 veya 9
    Boost=250

Bu ayarlarla bence ses harika ve çok derin geliyor

Bu ayarlarda 1.60 firmware ile 15 volume yetti de arttı kulaklığımla...(Max=40)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mystica -- 10 Şubat 2006 13:40:49 >
  • iriver genelde cihazla birlikte güzel de bir kulaklık verir, kendi kulaklığıyla dinlediginde sonuç nasıl?? Ben de T10 1gb almayı dusunuyorum onceden imp-550 vardı ve ses kalitesinden cok memnundum.. Bi de aldıgın cihazda radyo bulunmuyo degil mi avrupa vers. oldugu için.. son olarak bu cihazı flash bellek gibi kullanabiliyo muyuz yani herhangi bi dosya sakalayabiliyo mu??
  • Kendi kulaklığıyla sonuç fena değildi...Diğer bu tip kulak içine geçen pratik kulaklıklar ile karşılaştırırsak gayet iyi bir kulaklık olduğunu söyleyebilirim....Ama normal kulak içine geçmeyen başa takılan kulaklıklarla karşılaştırırsak tabi ki "kötü"...

Bende de iriver imp-550 var..(en son firmware'si de yüklü)...Ses kalitesi, diğer Cd playerler ile karşılaştırırsak bence hepsinden, tüm markaların son Cd playerlerinden çok daha iyi...(Pek çok Cd player denedim,test ettim) ancak iriver'in Flash playerlerinden daha kötü ve ses şiddeti daha düşük...Şu anki T 30'um ile karşılaştıramam bile.... (T10 ve T30'un ses kaliteleri tamamen aynı)

Cihazda radyo yok malesef...Bunun radyolu modelleri de Türkiye'de yok...Zaten Amerika'da satılan radyolu modelleri bir miktar daha pahalı....

Cihazı flash bellek olarak kullanabiliyor muyuz test etmedim şu anda alet yanımda da değil....MTP versiyonu olduğu için kullanamıyoruz diye biliyorum ama emin değilim...Explorer de "t30" diye gözükmüştü bende...Herhangi bir dosya sürükle bırak yöntemiyle atılabiliyordur belki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mystica -- 12 Şubat 2006 20:02:14 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.