Şimdi Ara

iriver mp3 player alacağım, yardım... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
0
Favori
7.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet disk olarak kullanilabiliyor, explorer dan bakınca içinde Data die bir dizin var oraya ne istersen atiyorsun. Data dizininin haricine atılabiliyormu bilmiyorum denemedim. Ayrica kayıtları ve diğer ses dosyalarını da cihazdan bilgisayara doğru da atabiliyorsun. Sürükle bırak şeklinde de çalışıyor. Zaten kutudan yazılım çıkmıyor sadece Windows Media Player 10 çıkıyor. Bende 512 MB lık olanı var.
  • cevaplara tesekkur ediyorum.. T10'la T30 arasında kalmıstım internette biraz arastırınca yerli yabancı pek çok kişi oyunu T30dan yana kullanmış(daha küçük+daha ucuz+line-in var tek eksigi daha az calma süresi) ,buyuk ihtimalle T30 alcam.. son olarak kutudan şarjlı bi AAA pil çıkıyor degil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi almendilim -- 12 Şubat 2006 22:23:23 >
  • hocam pil de 4-5 ytl biriey onu da alıver yav

hem bak yanına zaten bir tane daha yedek pil alırsın zaten.

ben söyleyeyim, cuma günü hepsiburada'dan 7 ytl'te 2 tane gp AAA şarj edilebilir siparişi verdim. belki sizde ilgilenirsiniz
  • mystica arkadasım t30'a 1.60 firmware yukledigini soylemissin iriver'ın europe sitesinde bunun UMS cihazlar için oldugu soyleniyo yani bizim turkiyede aldıgımız iriverlar UMS mi yoksa MTP mi aslında bunların ne anlama geldigini de bilen varsa soylesin lutfen biraz kafa karıştırıo çünkü.. Ben de bugun yarın t30 alcam sen nerden yukledin firmware'i ben de ona gore yukleyeyim..

löpçük arkadaş dogru soyluyosun da gene de insan o kadar para verip aldığı cihazdan tam hizmet beklio...
  • quote:

Orjinalden alıntı: planewalker

quote:

Orjinalden alıntı: Mystica

Mesela ben şu anda EQ ayarları çoğu 9 ve 6 seviyesinde ama EQ da "3k" yi -3 e düşürerek xtreme 3d de kullanıyorum..."3k" nin verdiği sesi hiç sevmiyorum çünkü,kulağımı aşırı rahatsız ettiği gibi ses kalitesini de BENCE düşürüyor..O Nedenle onu kısıyorum ve sonuçta harika bir ses elde edebiliyorum ince ayar yaparak ve üstüne xtreme 3d yi açarak..

OHA ! aklın yolu bir. tamamen aynı ayarlarla ifp-890 kullanıyorum.
    ses kalitesi mukemmel. hala daha iyisini dinlemedim bu fiyata...

bu eq ayarların üstüne 3d yi açmak şu sanırım sound menüsündeki 3d eq setting doğrumudur yani burayı ayarlayarak direk açılıyo

• quote:

Orjinalden alıntı: osmanyagan

cevaplara tesekkur ediyorum.. T10'la T30 arasında kalmıstım internette biraz arastırınca yerli yabancı pek çok kişi oyunu T30dan yana kullanmış(daha küçük+daha ucuz+line-in var tek eksigi daha az calma süresi) ,buyuk ihtimalle T30 alcam.. son olarak kutudan şarjlı bi AAA pil çıkıyor degil mi?

Evet içinden bir tane alkalin duracell pil çıkıyor. Ben sonradan 2 tane şarj edilebilir pil aldım. Şarj edilebilir pili takınca cihazın menüsünden pil seçeneğini şarjlı pile çevirmeyi unutmayın. Ne işe yaradığını bilmiyorum tabi :)
  • Evet 1.60 firmware MTP cihazlar için sitede gözükmüyor...Nedenini bilmiyorum...

Ama Mtp ler için de 1.60 firmware var...

iriverin kendi sitesinden "firmware updater" diye bir program indirdim..

http://www.iriver.eu.com/download_details.html?L=0&d_id=736&products=73&cats=0&Input2=firmware&rn=4&order=

Programı çalıştırınca Playeri direkt "T30" olarak gördü...Önceki firmware numarasını ve en son firmware yi söyledi (1.60) next deyince firmware'yi download edip playere attı....Ondan sonra USB den çıkarınca kendi kendine "upgrading firmware" dedi..(biraz sürüyor bu işlem) sonra kendi kendini kapattı açtığımda firmware 1.60 oldu...

Benimkinin kutusunun içinden 1 tane Duracell aaa pil çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mystica -- 13 Şubat 2006 18:33:14 >

• ben de ne yaptım ettim bir tane ifp 899 aldım, harika bir alet. ses ancak bu kadar iyi çıkar, bir daha bir cihaz alırsam yine iriverin hardiskli modellerini alırım ancak, sony falan hikaye. heleki connect player denen hilkat garibesi program:-) bu arada cihazın ayarlarını tam olarak anlamak için biraz fazla oynadım sanırım düğmelerle, o yüzden olsa gerek pili biraz çabuk zayıfladı gibi. neyse. esas sorularım şunlar:

1.usb kablosunu çıkarmadan önce güvenli kaldırma işlemini yapmak gerekiyor, bilgisayara birşey olursa, kilitlenme falan gibi, güvenli kaldırma işlemnini yapamadan usb kablosunu çıkarırsak cihaz bozulur mu? veya dosya transferi yaparken cihazın pili bitse ne olur? yaşayan var mı bu tür bişey?
    2.ben update hiç yapmadım, yapsam ne faydası var ve hangi update yapılmalı ifp 899 için? yanlış update arızaya sebep olabilir diye birşeylere rastladım yine bu forumda bir yerlerde, doğru mu acaba?
  • bende yeni bi 899 aldim bende tam olarak ayarlarini bilmiorum ama pil konusunda bende ayni dertteyim
    ii pil almak gerekio ve cok yüksek seste müzik dinlememk gerekio.usb de ise hic bi sorun olmuo...bnm bigisayara arkasi hep takili sarki atcagim zaman alete takiorum hemen diger ucunu ve atiorum sarkilarimi.
    gitaras ssenn su dedigin connect player n onu anlamadim.ama alet hakkatten cok deli bisi...
  • Ben ifp 390'ımı defalarca "safely remove" yapmadan çıkardım, hiçbir sorun yaşamadım....Dosya transferi yaparken cihazın pili biterse hiçbirşey olmaz transfer yarm kalır o kadar ANCAK firmware update yaparken pili biterse ifp serisinin, CİHAZ BİR DAHA KULLANILAMAYACAK HALE GELEBİLİR!!! O nedenle firmware update yaparken pilinin bitik olmamasına dikkat edilmelidir..

İfp 899 için bazı firmwareler var resmi olarak....Bence firmware upgrade yapmalısınız..Sizin player UMS mi yoksa manager versiyon mu? Yani takar takmaz bilgisayar onu flash disk gibi görüyor mu? yoksa dosya transferi yapmak için iriver manager mi yüklüyorsunuz?

Bu bilgileri biliyorsanız yanlış firmware yüklemeniz söz konusu değil...

Eğer cihazınız UMS ise şuradan son firmware yi yükleyebilirsiniz:

http://www.iriver.com/html/support/download/sudw_view.asp?searchProductIdx=34&searchCategoryIdx=1&searchString=&page=1&idx=755&tmpSearchProductIdx=&tmpSearchCategoryIdx=&tmpSearchString=

Eğer manager versiyon ise şuradan son versiyonunu yükleyebilirsiniz

http://www.iriver.com/html/support/download/sudw_view.asp?searchProductIdx=34&searchCategoryIdx=1&searchString=&page=1&idx=754&tmpSearchProductIdx=&tmpSearchCategoryIdx=&tmpSearchString=

• iRiver'ların ses kayıt özelliği var mı 5 metreden temiz ses kaydı yapabilen hangi modelleri var
  • Ben de iriver alsam mı diye düşünmeye başladım. FM radyo olsaydı çok iyi olacaktı.
  • Biizm ükemizde satılan cihazlar Avrupa, MTP versiyonu.Win xp flash disk olarak tanımıyor yani.Genede açılıştaki yazıya dikkat et.

quote:

Orjinalden alıntı: osmanyagan

mystica arkadasım t30'a 1.60 firmware yukledigini soylemissin iriver'ın europe sitesinde bunun UMS cihazlar için oldugu soyleniyo yani bizim turkiyede aldıgımız iriverlar UMS mi yoksa MTP mi aslında bunların ne anlama geldigini de bilen varsa soylesin lutfen biraz kafa karıştırıo çünkü.. Ben de bugun yarın t30 alcam sen nerden yukledin firmware'i ben de ona gore yukleyeyim..

löpçük arkadaş dogru soyluyosun da gene de insan o kadar para verip aldığı cihazdan tam hizmet beklio...

• mystica kardeş benim cihaz sadece music manager ile dosya transferini sağlıyor şu an. cihazı amerikadan alan birinden aldım, şimdi verdiğin linkdeki güncellemeyi yükleyeyim mi? UMS dediğin nedir? flashbellek olarak hertürlü dosyayı ayrıca bir program olmadan atabilme özelliği mi?
  • Sadece music manager ile transfer edebiliyorsanız sizinki "Manager versiyon"dur.."
    UMS" olunca player, flash disk gibi kullanılabiliyor..Yani "music manager" gibi ek bir programa
    gerek kalmıyor....İstenilen dosya sürükle bırak yöntemiyle alete atılabiliyor...

Şimdi sizin yapabileceğiniz:

1)Eğer cihazı music manager programıyla kullanmak istiyorsanız yani UMS ye
    çevirmek istemiyorsanız şu anki halinden memnunsanız, Şu son versiyon
    firmware'yi download edin:

http://www.iriver.com/html/support/download/sudw_view.asp?searchProductIdx=34&searchCategoryIdx=1&searchString=&page=1&idx=754&tmpSearchProductIdx=&tmpSearchCategoryIdx=&tmpSearchString=

En alttakini " iFP-890(us)_V165.zip" yazanı yükleyeceksiniz..

2)Eğer cihazınızı UMs olarak yani programa gerek kalmadan Flash disk
    gibi kullanabilme de istiyorsanız cihazı UMS ye çevireceksiniz bunun için de:

http://www.iriver.com/html/support/download/sudw_view.asp?searchProductIdx=34&searchCategoryIdx=1&searchString=&page=1&idx=755&tmpSearchProductIdx=&tmpSearchCategoryIdx=&tmpSearchString=

En alttakini "iFP-890(us)_V185ums.zip (1.4 MBytes)" yazanı yükleyeceksiniz..

ANCAK EĞER BU İKİNCİ YAZDIĞIMI YANİ UMS Yİ YÜKLERSENİZ
    PLAYERİNİZ KENDİSİNİ RESTART ETTİKTEN SONRA OTOMATİK
    OLARAK FORMATLAYACAKTIR! Bütün mp3 leriniz gidecek...Bunu göze alabiliyorsanız UMS ye çevirebilirsiniz...

Firmware update yapmak için ilke önce download ettiğiniz zipli dosyayı bir yere açın
    (HEX dosyası) music managerdeki yukarıdan bir yerden (şimdi tam yerini unuttum)
    "firmware update" seçeneğini seçeçeksiniz ve yukarıda download ettiğiniz ve açtığınız
    dosyayı göstereceksiniz....Sonra kendi kendine update edecek..AMA bu update yi yaparken
    hiç bir yere dokunmayın ve bilgisayarınızın KAPANMAMASI gereiyor (update 30 ila 60 saniye sürebilir)

• ifp 890 demişsim bendeki ifp 899, farkeder mi update işi?
  • Farketmez... o, dosyanın ana ismi..Altında şöyle yazıyor zaten:

"iFP-890(country)_V185ums.zip : iFP-890/895/899(USB 2.0)"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mystica -- 17 Şubat 2006 21:44:10 >
  • Arkadaşlar öncelikle iriver alan arkadaşlara hayırlı olsun.Firmware olayı ile ilgili geniş bir anlatım yapmıştık zamanında.
    http://forum.donanimhaber.com/m_4429124/mpage_1/key_iriver%252Cupdate//tm.htm#5060561
    Bu topiğe bakabilirsiniz.Kolay gelsin.
  • iriver T30 ve bana yetecek bir kulaklık almaya karar verdim. iki kulaklık belirledim
    birisi;
    PHILIPS SHE 785 KULAKLIK: 15mm neodymium hoparlörler, CCAW İle yükses ses kalitesi, Turbo bas ile güçlü ses.Vol Cont., Saklama kutusu.
    diğeride forumdan öğrendiğim
    SENNHEISER MX 500 MICRO KULAKİÇİ KULAKLIK

hangisini tavsiye edersiniz?
  • forumda okumadığım yerler buldum. edindiğim bilgiye göre sennheiser mx 500 den vazgeçtim. philips she 785 performans ve fiyatta en iyilerinden görünüyor.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.