Şimdi Ara

işlemci boşta 50 derece normalmi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yeni bir pc topladım windows 10 kurdum işlemci amd a8 7600 kendi soğutucusunu taktım takarkende soğutucu da kendinden yapışkan şeklinde termal macunu vardı ekstra termal macun alıp sürmedim kasanın önünde 12 cm lik fan var ve yan tarafınada 14 cm lik ve 12 cm lik 2 fan daha taktım ama değişen pek birşey olmadı 45 50 derecelerde oynuyor bu normalmi daha aşşaya nasıl çekerim bunu

• amd bu hocam doğasında var sorun olmaz
  • selam, AMD Overdrive yükledin mi? oradan kontrol et bakalım. ayrıca bahsettiğin modelin stok termal macunu çok kötü diyorlar. speedfan programı ile mi kontrol ettin? eğerki bu ikisi ile kontrol ettiysen termal macunu yenile. o zaman sorun düzelecektir. birkaç yabancı sitede benzer sorunları okudum. dedikleri bunlar. ortalama çalışması boşta 30 derece yükte 50 derece. bilgin olsun.
    stok fanı tekrar söküp takmayı dene. çözüm olmazsa durumu amd ye yaz veya aldığın yere bildir. kolay gelsin.
  • rockcash kullanıcısına yanıt
    Yeni bir sogutucu siparisi verdim. DEEP COOL GAMMAXX 200T Birde macun aldim gelince onlari takip tekrar bakicam. Ayni olursa dedigin gibi. Geri gondereyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acikcasi hiç hayira alamet değil.

• yeni aldığım soğutucuyu taktım sistem boşta 27 - 26 derecelere düştü şuan iyi ama bir yer dikkatimi çekti gpu ısısı -6 derece gösteriyo neden acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan_cim

yeni aldığım soğutucuyu taktım sistem boşta 27 - 26 derecelere düştü şuan iyi ama bir yer dikkatimi çekti gpu ısısı -6 derece gösteriyo neden acaba

hocam bende de apu a8 7650k var ve çok ses çıkarıyor stok soğutucu. ne derece faydasını gördünüz kasanızın ? almayı düşünüyorum ama bilemiyorum kararsız da kalmadım değil. kasayı değiştirip 150 liralara daha iyi bir soğutucu mu alsam bilemedim. benim kasa slim kasa o yüzden her soğutucu da olmuyor, kasadan da vazgeçemiyorum boyutları yüzünden

• Ateşle Barut kullanıcısına yanıt
    slim kasaysa bu soğutucu kesinlikle olmaz benim kasada mid tower kasa soğutucuyu taktıktan sonra kasanın yandaki 2 adet 12 cm lik fanlar olmadı sıfıra sıfır denk geldi fanın 1 tanesini çıkardım senin hem kasayı hem soğutucuyu değiştirmen lazım
  • serkan_cim S kullanıcısına yanıt
    Kasa var elimde ama büyük o yüzdrn sevemedim pek. Slimmkasa iyi hoş, masada zaten yer de kaplamıyor. Eğer çok fark olduysa ben de alayım. Hem sesten hem de ısı probleminden kurtulayım.

Pc'yi ucuza koydum satılsın diye, yine alan yok amd'ye nerden bulaştıysam yine lanet olsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.