Şimdi Ara

İşlemci olmadan anakart güncellemesi? YARDIM!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 1 aydır bi sistem toplamak istiyordum. Araştırma yaparak bütçeme uygun sistemi aldım.
    İşlemci olarak i3 7100 tercih ettim yeni nesil olduğu için ve 6100 ile fiyat farkı çok olmadığı için. (En azından ben aldığımda çok fiyat farkı yoktu)
    Anakart olarak Asus H110M-D modelini tercih ettim. Bu iki parçanın uyumlu olduğunu biliyordum ve anakarta güncelleme yapmam gerektiğini bi sayfada görmüştüm.

Sorularım ise;
    Ben bu parçaları montajlayıp bilgisayarı çalıştırdığımda BIOS'a girebilir miyim?
    Eğer sistem çalışmazsa anakartı işlemci takmadan güncelleme imkanım var mı?

O kadar bekledim ve bu ufak sorun yüzünden bilgisayarı çalıştıramazsam gerçekten çok üzülürüm.
    Lütfen yardımcı olun yapmam gereken yolları bana gösterin şimdiden çok teşekkür ediyorum.

• Görüntü alırsın. ASUS'un sitesinden en güncel BIOS'u al USB'ye at, sonra BIOS arayüzünden güncelle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Görüntü alırsın. ASUS'un sitesinden en güncel BIOS'u al USB'ye at, sonra BIOS arayüzünden güncelle.

Yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim. Güncelleme tüm sorunu çözecek değil mi başka bir sorunla karşılaşır mıyım peki ?
  • Anladığım kadarıyla işlemci anakart nesil uyuşmazlığı var, aynı problemi yaşadım işlemcisiz BIOS'a veya başka bir yere giremezsin bazı üst düzey ASUS anakartların üzerinde usb flashback denen bir teknoloji var bunlarda mümkün fakat, H110M'lerde bu özellik mevcut değil.
    Detaylı bilgi -https://www.asus.com/microsite/2014/MB/New_4th_gen_Intel_processor_compatibility/#models

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Behindofthedarkness -- 9 Şubat 2017; 20:52:12 >
  • Behindofthedarkness B kullanıcısına yanıt
    Arkadaş açıklamış, aldığınız anakartta Usb FlashBack te bulunmuyor. Güncelleme için önce SKyLake işlemci takmanız gerekiyor, görüntü gelmesi için. SkyLake işlemci olmadan yapamazsınız bu işlemi. Eğer anakrt yeni ise ve de tüm parçaları tek bir yerden , mağazadan falan aldıysanız, aldığınız yere götürüp derdini anlatın onlar bu işlemi yapıp geri teslim ederler herhalde size ücretsiz bir şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 9 Şubat 2017; 21:08:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Arkadaş açıklamış, aldığınız anakartta Usb FlashBack te bulunmuyor. Güncelleme için önce SKyLake işlemci takmanız gerekiyor, görüntü gelmesi için. SkyLake işlemci olmadan yapamazsınız bu işlemi. Eğer anakrt yeni ise ve de tüm parçaları tek bir yerden , mağazadan falan aldıysanız, aldığınız yere götürüp derdini anlatın onlar bu işlemi yapıp geri teslim ederler herhalde size ücretsiz bir şekilde.

Tüm parçaları hepsiburada.com üzerinden aldım. Yardımcı olabilirler mi bilmiyorum. Yapılsa bile kargo ve servis süresi falan uzun sürer sanırım. Acaba elden götürüp 1 gün içerisinde halledebileceğim biryer var mı? Bilgisayar tamircilerinede güvenemiyorum daha önce sorun yaşamıştım. Saçma olacak ama güvenilir olarak mesela VatanBilgisayar'a gidip rica etsem yardımcı olurlar mı acaba

• Arkadaş işlemci Bios sürümü güncel olmasa da çalışır.
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    Çalışmaz
  • quote:

Arkadaş işlemci Bios sürümü güncel olmasa da çalışır.

Umarım dediğiniz gibi olur ama çoğu sayfada skylake işlemci ile güncelleme yapıp kullanılabileceği yazıyordu. Parçalar gelsinde deneyip göreceğiz bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyjoppp

quote:

Arkadaş işlemci Bios sürümü güncel olmasa da çalışır.

Umarım dediğiniz gibi olur ama çoğu sayfada skylake işlemci ile güncelleme yapıp kullanılabileceği yazıyordu. Parçalar gelsinde deneyip göreceğiz bakalım.

O sadece uyum sorunu yaşamamak için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

Çalışmaz

Abi sadece birtakım uyumluluklar gereği sürüm güncelleniyor. Görüntü alır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

Peki ben bu işlemi nasıl halledebilirim. Bursada yaşıyorum googlede aratınca 2 tane asus servisi çıkıyor gitsem yardımcı olabilirler mi?

Bios güncel değilse görüntü falan alamaz. Görmüyor skylake mobolar kabylake işlemcileri. Ben şu ana kadar sadece üst seviye z170 chipsetlerde gördüm ki zaten onlara işlemci takmasanda görüntü veriyor.
  • crazyjoppp C kullanıcısına yanıt
    Asus servisi ücretsiz olarak yardımcı olur size. Ancak ne kadar sürede teslim alabilirsiniz? bunun cevabını ancak servis verir.
    Uydurma görüntü falan alamaz.

@crazyjoppp
    Bursa daki Asus servisleri bişey yapamaz
    Onlar laptop tablet tamiri ıvır zıvır işlerle uğraşıyor

Hatta Bursa daki 2 Vatan şubesi de bişey yapamaz
    2014 de i7-4790K ve B85 kart götürdüm
    Sadece yüzüme bakmakla yetindiler, ellerinde eski seri açık işlemci olmuyor çünkü
    Onlar yapamayınca İstanbul Asus Servisine gönderdim, 8-9 gün sonra güncellenmiş olarak geldi.

Senin yapıcağın forumdan Skylake işlemci kullanan bir üye bulup ücretiyle ona yaptırmak.
    Ya da H110 kartı geri verip B250 çipli kart almak (onlar takar takmaz direkt görür)
    Ya da i3 7100 ün kutusunu açmadıysan geri verip i3 6100 almak.
    Ya da İstanbul Asus Sevisine göndermen.
  • Parça değişimi yapacağımı sanmıyorum çünkü indirimdeyken almıştım. Büyük ihtimal daha kasaya takılmamış anakart servise gidecek Peki istanbuldaki servisle nasil irtibata geçebilirim ücret falan ne kadar olur toplam
  • Benden ücret almadılar
    Sadece kargo ücreti ödemiştim.
    2014 de Çizgi Elektronikti, yanılmıyorsam 2014 sonunda Çizgi bıraktı.
    SMS Infocomm isimli firma servis hizmetini üstlendi.
  • Anakart güncel durumdaymış 7. nesil işlemciyi direk gördü şansıma, bidaha servislerle falan uğraşmak zorunda kalmadım. Windowsuda kurdum ama suan biosun bir güncellemesi daha var onu yapıp yapmamam bişey değiştirir mi ?
  • Sevindirici.
    Bu gösteriyor ki rafta bekleyen eski anakart almamışsın
    Ekim ayından sonra üretilen 2002 bioslu güncel kart almışsın.

Bios update yapmanda fayda var.
    "Improve system stability" diye boşuna yazmıyorlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.