Şimdi Ara

İşletme - Maliye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Puanlarım Celal Bayar İşletme(I.Ögretim) ve Celal Bayar Maliye (II.Ögretim)'e tutuyor. Bölümlerin içeriklerini tam bilmiyorum ama Maliye'nin daha sözel olduğunu duydum. Benim de isteğim sözel ağırlıklı bölüm Biraz bölüm içerikleri hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Bir de hangisini okumak daha mantıklı olur? Şimdiden teşekkür ederim. ederim. (Bölüm önerebilirsiniz.)

Puanlarım;

TM-1 : 263,41478 (Sıralama: 244.345)
    TM-2 : 274,49547 (Sıralama: 222.849)
    TM-3 : 288,36380 (Sıralama: 205.855)

Celal Bayar Üniversitesi - Maliye Bölümü (I.Öğretim): 281,46933 (TM-1)
    Celal Bayar Üniversitesi - Maliye Bölümü (II.Öğretim): 252,02460 (TM-1)

Celal Bayar Üniversitesi - İşletme Bölümü (I.Öğretim): 256,16252 (TM-1)

• Isletme okumak kolaydır iyidir hoştur ama maliye her zaman ısletmeden üstün arkadaşım. Hem kamuda hem özelde. Dersleri daha zordur ama işletmeye kıyasla daha dolu çıkarsın okuldan. Bir yıl boyunca maliyeyi araştırdım. Sen güven bana yaz maliyeyi. Pişman olmazsın. Yani en azından işletmeye gitmedin diye pişman olmazsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim bilgilendirmen için. Başka bilgisi olan arkadaş var mı?
  • O üniversite için ikisi de denktir kardeşim. Türkiye'de belli başlı üniversiteler haricinde iibf'ler içindeki her bölümün diploması neredeyse aynı işi görecektir, görülen dersler farklı olsa dahi.
    Ama genel olarak işletmde daha çok özel sektöre kayıyor, maliye daha çok kamu bence. Nihai tavsiyem birinci öğretim okuyup, ikinci öğretime vereceğin parayla yabancı dil kursuna
    gitmen olacaktır. 2. sene ortalamanı 4 üzerinden 3 civarında tutup erasmus'la yurtdışına git, geldiğinde zaten herhangi bir tavsiyeye ihtiyacın kalacağını düşünmüyorum, ya okulu bırakır
    yeniden hazırlanırsın ya da okulu birincilikle falan bitirirsin. Yani öncelikli olarak iibf için daha çok geçerli, ufkunu aç, takılıp kalma kesinlikle. etrafında pek böyle düşünen insan olmayacaktır,
    onlara aldanma, iibf'ler paçandan aşağı çekenlerle dolu. Benim sana söylediklerim aslında kendi planım, maksimum kâr minimum çile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyofobi -- 2 Temmuz 2014; 7:14:48 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.