Şimdi Ara

İSOFİXLİ OTO KOLTUĞUNA SONRADAN TOP TETHER EKLEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, benim isofixli oto koltuğum var fakat top tether yani üstten bağlantısı yok. Ben ekstra bir kancalı kemeri koltuğun sırt minderinin altından geçecek şekilde etrafından dolayıp üstten araç şasesine takmayı düşündüm. Böyle bir bağlantı yapsam nasıl olur? Ek bir kemer aparatı baktım ama bulamadım tavsiye verebilecek var mı?

• Arka koltukların sırt kısmında kanca takılması için girintiler var ama buraya takmayıp dolamak istemenizi anlayamadım.

Ayrıca bir trafik kazası geçirmiş olmama rağmen top tether bağlantısının ne işe yarayacağını da bilemedim. Koltuk kemeri takılıysa zaten çocukla beraber koltuğu da tutuyor.
  • sahin1001 S kullanıcısına yanıt

Aracın koltuğuna dolamayacağım hocam çocuk koltuğunun etrafından dolayacağım çünkü takabileceğim herhangi bir girintili biryer yok. Koltuk kemeri yeterli gelir gibi geliyor banada ama bu top tetheri de boşuna yapmamışlardır diye düşündüm.

Her ne kadar çocuk koltuğu isofix ile bağlı olsa da bir kaza anında çocuk koltuğunun sırt kısmı koltuktan ayrılıyor çocuğun kafası öne gidiyor. Top terher olursa çocuk koltuğu aracın koltuğundan ayrılmaz. Olmazsa olmaz bir güvenlik ekipmanıdır.
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    Olmazsa olmaz değildir. Yukarıda gerekçemi yazdım. Deseniz ki düşük hızlarda yavaşlarken sırt kısmı öne geliyor uyuyan çocuğu uyandırıyor, o zaman anlarım. Yine de güvenlik için değil.
    Toptether videolarına bakmanızı öneririm.
  • Aliexpreste aradığım şeyden buldum fikir olması adına link bırakıyorum.

İSOFİXLİ OTO KOLTUĞUNA SONRADAN TOP TETHER EKLEME

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.