Şimdi Ara

İşsizlikle İlgili Tespitim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Not:Ben işsizim sadece objektif bir bakış yapıyorum.

Hani deniyor ya işsizlik.Benim görüşüm işsizliğin önemli bir nedeni tembellik.Benim tanıdığım arkadaşlarım Üniversite okuyup kendilerini geliştirdiler.Şu anda hepsi kamu ve özel de iyi maaşla çalışıyorlar.Bu Arkadaşlarımın Yaz tatilinde bile yedi saat ders çalıştıklarını hatırlarım.
    Gerçekten iş talebi olan Üniversite bölümlerini okumak insanlara iş kazandırıyor.Bir kaç yıl işsiz olsalarda İyi Diplomalı insanlar iş bulabiliyor.

İşsizler arasında anket yapılsa Okul hayatınızı nasıl geçirdiniz diye büyük oranda çoğu kız peşinde derse yeterince çalışmayan,sabahtan akşama kadar top peşinde koşan ağırlık olarak bu şekilde çıkar.

Sonuçta İşsizliğin bence %70- 80 i tembellik ve cahillikten kaynaklanıyor.

Sizce de böyle değil mi?

• Son zamanlar forum yöneticilerin olmadık mesajlarıma verdikleri uyarılara ve uzaklaştırmalar tepki olarak forumu bırakma kararı aldım. Yöneticilerden bi tanesiyle konuşup üyeliğimin tamamen silinmesi istedim yani yazdığım tüm msjlarla birlikte fakat bunun mümkün olmadığını söylediler. Ben de foruma veda ederken arkadamda bir iz bırakmak istedim. Konu dışına yazdığım son 1000msjı (kilitlenen konulardakiler hariç) editleyerek bu msjı koyuyorum.

Beni unutmamanız dileğiyle
    Akosev (Number47)

Bu giflerde bulunan kişilerin tamamı ünlüdür

Bunlar da size veda ederken son hediyem olsum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Number47 -- 23 Aralık 2010; 18:57:51 >

• üniversite mi?

babam lise mezunu şu an 5.500tl maaş alıyor.
    bizim komşu ilkokul mezunu 3.250tl alıyor
    alt komşu lise terk 2.960 tl alıyor

hepsimi tesadüf mü sence?

ÜNİVERSİTE HİKAYE KARDEŞİM ŞUNU KAFANIZA SOKUN.HA AYRICA BEN OKUMAYIN DEMİYORUM AMA OKUMAYANDA RAHAT İŞ BULABİLİYOR.

örneğin fizik kimya biyoloji trigonometri sadece pratikte işe yarar gerçek hayatta hiçbirini kullanmayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olur Öyle Şeyler -- 6 Mayıs 2010; 20:24:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih989

üniversite mi?

hepsimi tesadüf sence

Yanlız ben genel olarak diyorum.Yani Derse çalışan Yüksek Mezun bir insan torpil ile uğraşmadan direkt olarak iş bulabilir.O zaman şöyle dememiz lazım.İşsizlik demek:Yüksek okul okumayan ve kendini geliştirmemiş her şeyi torpilden bekleyen ve torpil bulamayan insanların sorunudur.

Lise Mezunu torpil ile Doktor olamaz değil mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Barış1

quote:

üniversite mi?

hepsimi tesadüf sence

Yanlız ben genel olarak diyorum.Yani Derse çalışan Yüksek Mezun bir insan torpil ile uğraşmadan direkt olarak iş bulabilir.O zaman şöyle dememiz lazım.İşsizlik demek:Yüksek okul okumayan ve kendini geliştirmemiş her şeyi torpilden bekleyen ve torpil bulamayan insanların sorunudur.

• quote:

quote:

quote:

üniversite mi?

hepsimi tesadüf sence

Birde Şöyle bir şey var.Tahminim Babanız Muhtemelen en azından 35-40 yıllık memurdur.Eskiden Devlet memuru açığı fazla olduğu için Lise mezunları direkt memur olabiliyormuş.Fakat Eskiden Lise Bitirmek Günümüzde Üniversite bitirmek kadar da zormuş.Yani eski Liseliler aslında Günümüzün Üniversite mezunu demek.

Dolayısıyla Babanız Aslında günümüze göre İyi bir Üniversite mezunu diyebiliriz.

• quote:

üniversite mi?

HAHA?

İstediğinize sorun , derlerki , bizim zamanımızda işe girmek kolaydı , şimdiki gibi değil.Annem bile , hayatında ders çalışmamış , öss sınavında mantık yoluyla (türkçeside iyiymiş) Hemşireliği kazanmış dedem yollamamış.Yani eskiden kolaydı demek istediğim.Hatta şunuda diyenler çıkabilir , bizim zamanımızda ilkokul mezunu polis lise mezunu komiser üniversite mezunu çok az onlarda artık direk amir olur gibi bir sallamayla eski günlerin daha kolay olduğunu anlatırlar.

Tabi sermayen vardır , kurarsın iyi bir iş.Kafanda çalışıyorsa tamamdır.

İş bulmak için adam gelir

İş arayan adam : abi iş için gelmiştim
    İşveren : ne iş yaparsın?
    İŞ arayan : ne olursa yaparım abi.

görüldüğü gibi adamın herangi bir konuda uzmanlığı yok.İlkokul mezununu napsın adam?Üniversite okumak şart eğer kafanı kullanamıyorsan.Artık iyi bir üniversite okumakta şart olma haline gelmeye başladı.

• quote:

üniversite mi?

hepsimi tesadüf mü sence?

ÜNİVERSİTE HİKAYE KARDEŞİM ŞUNU KAFANIZA SOKUN.HA AYRICA BEN OKUMAYIN DEMİYORUM AMA OKUMAYANDA RAHAT İŞ BULABİLİYOR.

örneğin fizik kimya biyoloji trigonometri sadece pratikte işe yarar gerçek hayatta hiçbirini kullanmayız.

baban ne iş yapıyor acaba sorması ayıp

• babam liseyi çift dikişle bitirdi.sanayide çalışıyor yurt dışı üretim sorumlusu
  • bende açık lise bitirdim şuan edebiyat okuyorum açıktan ama gene işsizim gerçi yarın bi otelle mulakatım var belki işe alırlar
  • Toplumun her statüden istihdam alanına bireylere ihtiyacı vardır.Üniversite size hiçbişey vermez üniversitenin anlamı üniversalleşmek yani farklı bir dünyada iz bulmak araştırmak geliştirmek.Sen üniversite bitmeden alanınla ilgili sertifikaları topla yabancı dilini geliştir toefl da kanıtla işsiz kalacağını sanmıyorum imkansız hatta bizim ülkemizde üniversite hayatı dedikleri bir olay vardır.Ülke gençliğini büyük çoğunluğu alkol esrar kızlar öğrenci spontane yaşam... çok nadir yukarıda dediklerimi yapanlar(sertifika toplayıp yabancı dil geliştirenler) ve iyi yerlere geliyorlar.Toplumun ilkokul ortaokul lise üniversite doçent doktora profesöre kadar her statüden insana ihtiyaç vardır... Toplumda yerinizi seçmek sizin elinizde...Türkiyede işsizlik olduğuna inanmıyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyborg88 -- 6 Mayıs 2010; 20:45:57 >
  • benim görüşüm, işsizlik yok.. işi bilmeyen insan çok yani mesleği olmadığı için iş bulamıyor. Gazetelere bakın işçi arayanlar çok aslında
  • quote:

Not:Ben işsizim sadece objektif bir bakış yapıyorum.

Hani deniyor ya işsizlik.Benim görüşüm işsizliğin önemli bir nedeni tembellik.Benim tanıdığım arkadaşlarım Üniversite okuyup kendilerini geliştirdiler.Şu anda hepsi kamu ve özel de iyi maaşla çalışıyorlar.Bu Arkadaşlarımın Yaz tatilinde bile yedi saat ders çalıştıklarını hatırlarım.
    Gerçekten iş talebi olan Üniversite bölümlerini okumak insanlara iş kazandırıyor.Bir kaç yıl işsiz olsalarda İyi Diplomalı insanlar iş bulabiliyor.

İşsizler arasında anket yapılsa Okul hayatınızı nasıl geçirdiniz diye büyük oranda çoğu kız peşinde derse yeterince çalışmayan,sabahtan akşama kadar top peşinde koşan ağırlık olarak bu şekilde çıkar.

Sonuçta İşsizliğin bence %70- 80 i tembellik ve cahillikten kaynaklanıyor.

Sizce de böyle değil mi?

top oynamak ne zamandan beri tembellik vecahillik oldu.
    YUH DİYORUM GERİSİNİ DH'YE BIRAKIYORUM.

• Bazı insanlar iş beğenmiyor. Herkes masabaşı iş isterse de sistem yürümez.

Okul dönemi iş için geçerli değil. Olay askerliği geçersek, tecrübe, daha çok da sertifika gibi ayrıntılara bakıyor. Ekim başından bu yana kendi alanımda iş bulamadım. Büyük marketlere de başvurdum. Cevap gelmediği için bir hafta içinde tekrar başvurmayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.