Şimdi Ara

İST ÜNİ BİLGİSAYAR EGE BİLGİSAYAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Akademik kadrosu, erasmus imkanları, piyasada adının geçerliliği, sağladığı staj imkanları,mezunlarının piyasadaki durumu bakımından hangisi önde gelir?

• İÜ akademik kadro gayet iyi , erasmus imkanı almanya, fransaya yolluyor ve kendi dillerinde(yani kötü almanca ve fransızca bilmiyorsan gidemezsin biliyorsan direk gidersin talep yok =) ) piyasada adı geçerli işverenler memnun mezunlar iyi yerlerde çalışıyor , staj istanbul olduğu için çok rahat iyi yerlerde bulabilirsin.
  • İÜ bilg müh 3. sınıf öğrencisiyim. Akademik kadro ve eğitimin çok iyi olduğunu söyleyemem... Üniversitenin adı var evet ama sadece bu kadarla sınırlı kendi kendini geliştirmelisin yoksa İÜ'den hiç bişey bekleme. Doğrusunu söylemek gerekirse her devlet üniversitesinde eğitim çok sınırlı o yüzden İÜ'yü Ege ytü itü hatta odtü'den bile ayırmıyorum (bahsettiğim şey eğitim olarak, isim olarak tabiki bir odtü olamaz).

İÜ'nün Ege'ye daha üstün olacağına emin olduğum tek nokta var ki bu da tercihlerde en çok hassasiyet gösterilmesi gereken konudur bence; şehir farkı. İstanbul'un iş/staj imkanları İzmir'e göre çok daha fazla. Staj çok önemlidir ve sizi mühendis yapacak olan şey üniversite değil stajda ve iş hayatında gördüğünüz uygulamalı çalışmalardır. Genelde de şirketlerin birden fazla şehirde şubesi olsada ana şubeleri büyük olasılıkla İstanbulda olur. Ana şubelerde staj görmek çok daha avantajlıdır.

Ege Üniversitesi'ninde puanı daha yüksek ve bilgisayar mühendisliği dalında Ege önemli bi yerdedir bunlarıda unutmayalım bu bakımdan İÜ'den bir tık önde olduklarını düşünüyorum ama bu fark öyle büyük farklar değil takdir edersiniz ki ikiside devlet üniversitesi ve ikisininde imkanları bildiğiniz gibi çok çok kısıtlı o yüzden dediğim gibi devlet üniversitelerinde pek eğitim farkı aramak mantıksız oluyo.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.