Şimdi Ara

İstanbul hukuk / Boğaziçi Ybs / Galatasaray Siyaset Bilimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet soru başlıkta hangi bölüm daha avantajlıdır hangisini tercih ederdiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam herkesin görüşü elbet farklı olabilir ama ben olsam istanbul hukuku seçerdim.

• Boğaziçi MIS okuyorum , sorun varsa yardımcı olabilirim

• iDenis kullanıcısına yanıt
    hocam ben bu sene orayı tercih edeceğim acaba okuldan,imkanlarından,bölümün sunduğu olanaklardan,hisar kampüsünden vs. birazcık bahseder misiniz?pişman olmayız demi
  • quote:

Orijinalden alıntı: gothmog1283

hocam ben bu sene orayı tercih edeceğim acaba okuldan,imkanlarından,bölümün sunduğu olanaklardan,hisar kampüsünden vs. birazcık bahseder misiniz?pişman olmayız demi
    Merhaba Üniversite Tavsiyleri konu başlığının altında Boğaziçi MIS konumu bulabilirsin. 700 den fazla mesaj var aradığın her sorunun cevabı orada vardır, özellikle ilk mesajı okumanı tavsiye ediyorum.

Edit:https://forum.donanimhaber.com/bogazici-yonetim-bilisim-sistemleri-mis-esit-agirlik--120341286

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDenis -- 23 Haziran 2019; 14:10:50 >

teşekkürler
  • boğaziçi ybs, imkanları çok daha fazla iü hukuk’a göre

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu an marmara hukuk öğrencisiyim.Kırıkla girdim bu sene sıralamam beklediğim gibi gelirse tercih edeceğim bölümlerden biri boğaziçi ybs bu sorunun cevabı benim için belli biraz ama neden olduğunu açıklayayım.Eğer meslek hedefin avukatlık,hakimlik savcılık vb. meslekler değilse ve seni bu bölümde motive edecek bir idealin yoksa hukuk okuyup mental olarak kendini yormanın gereği yok bence.Diğer bölümlere, daha sana hitap eden meslekleri barındıran bölümlere yönelebilirsin.Tabi bu söylediklerim sorduğun sorunun cevabını v ermiyor ama zaten biz buna net bir cevap veremeyiz.Önemli olan senin ne yönde karar verdiğin kendini en iyi sen bilirsin.Umarım mutlu olacak kararı verirsin bol şanslar👍🏿

Biraz geç cevap veriyorum fakat sıralamalar belli olduktan sonra yazmak daha mantıklı geldi. 3743 sıralamam var ve yazarsam gelecek gibi duruyor Boğaziçi ybs. Tanıtım günlerinde gidip bilgi aldım bölüm hakkında ve hisar kampüsünü gezdim. Üniversite ve ortamı hakkında zaten diyecek bir şey yok mükemmel ötesi. Benim kafama takılan konu bu bölümden çıkarsak hangi mesleği yaparız maaşım kaç olur gibisinden klasik sorular değil aslında. Bu bölümü kime sorsam yanlış anlatıyor ya da eksik anlatıyor seminerde gördüğüm kadarıyla bilişim üzerine de yoğunlaşabiliyorsun işletme kısmına da pazarlama kısmına da. Ben işin daha çok pazarlama kısmını sevdiğim için uluslarası ticaret bana daha mantıklı geldi fakat sıralamama da yazık olur diye düşünüyorum bilmiyorum ne kadar mantıklı bir düşünce... Sen ne düşünüyorsun bu konuda kafamda bir ton sorunun olduğu bu kadar uzun yazıp da hala istediklerimi anlatamamakla paralel ilerliyor

• Wamba kullanıcısına yanıt
    Eğer ticaretin senin ilgi alanına daha çok girdiğini düşünüyorsan onu yazmalısın, ben de 6k dayım 14-15k lık bölümleri yazıcam sıralamaya bakma bence.

Katılıyorum bölümü tanıtmakta çook zayıflar. Hatta 2 yıl üst üste aynı mezunları bile çıkardı tanıtım için
    En kötü 6 ile kapatır bu yil

• Bu ülkede hukuk ve siyaset bilimi okunmaz zaten. Ybs ise ne olduğuna karar verememiş ucube bir yapıya sahip. Ancak yine de illa biri olacaksa ybs.
  • Eğer bu sorunsalı ülke odaklı değerlendireceksek bu ülkede hiçbir bölüm okunmaz desem abartı olmayacaktır. Benim anladığım yönetim bilişim sistemleri bölümünün gerekliliği ve iş olanaklarına sahip olmasının sebebi gelişen teknoloji ile birlikte artık işletme bölümünün bir ayağının tam yere sağlam basamamasından kaynaklı ve o ayak da yönetim bilişim. Aynı zamanda olaya üniversite odaklı da bakılmalı Boğaziçi ybs okumak ile 9 Eylül ybs okumak aynı değil sonuçta.

İşletme mühendisliği daha iyi bir seçim olur. Nesne yönelimli programlama ve algoritma gibi hayatlarında kullanmayacakları dersleri bilgisayar mühendisliğine alternatif/rakip olma gayesiyle programa koymanın bir manası yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6EC589E64

İşletme mühendisliği daha iyi bir seçim olur. Nesne yönelimli programlama ve algoritma gibi hayatlarında kullanmayacakları dersleri bilgisayar mühendisliğine alternatif/rakip olma gayesiyle programa koymanın bir manası yok.
    Hocam niye MIS kötülüyorsun her yerde
    Söylediğin dersler işine yarıyor insanın, ben girdiğim şirkette otomasyon programı yazdım mesela o bilgiler olmasaydı yazamadım. Daha önce office öğretiyorlar diyordun, şimdi object oriented gereksiz diyorsun. Veri madenciliği, system analysis design ve veri modelleme dersleri için altyapı oluyor kodlama dersleri

Edit: Bir de tm adam nasıl yazsın İşletme Mühendisliği. Puanı tutsa bile önermem ben de MF idim. İTÜ İşletme Müh. Girebiliyordum tercih etmedim, gayet memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDenis -- 22 Temmuz 2019; 9:25:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Wamba

Biraz geç cevap veriyorum fakat sıralamalar belli olduktan sonra yazmak daha mantıklı geldi. 3743 sıralamam var ve yazarsam gelecek gibi duruyor Boğaziçi ybs. Tanıtım günlerinde gidip bilgi aldım bölüm hakkında ve hisar kampüsünü gezdim. Üniversite ve ortamı hakkında zaten diyecek bir şey yok mükemmel ötesi. Benim kafama takılan konu bu bölümden çıkarsak hangi mesleği yaparız maaşım kaç olur gibisinden klasik sorular değil aslında. Bu bölümü kime sorsam yanlış anlatıyor ya da eksik anlatıyor seminerde gördüğüm kadarıyla bilişim üzerine de yoğunlaşabiliyorsun işletme kısmına da pazarlama kısmına da. Ben işin daha çok pazarlama kısmını sevdiğim için uluslarası ticaret bana daha mantıklı geldi fakat sıralamama da yazık olur diye düşünüyorum bilmiyorum ne kadar mantıklı bir düşünce... Sen ne düşünüyorsun bu konuda kafamda bir ton sorunun olduğu bu kadar uzun yazıp da hala istediklerimi anlatamamakla paralel ilerliyor
    Merhabalar, kuşkunu anlıyorum ama biraz geleceği düşünürsen MIS seçmek daha mantıklı gelir bence. Şu an biraz IT bilmeden iş hayatına atılmak riskli bir şey, her şey teknoloji üzerine kurulu. Mezun olana kadar 5 sene geçecek IT’nin rolü daha da artacak. Tabi ki kararını çok etkilemrk istemem ama fikrim bu

• boun uluslararası ticaret yaz
  • İlgi alanlarınızı ve yönelimlerinizi bilmiyorum ama Galatasaray Siyaset Bilimini öğrencisi olarak önerebilirim. Sorularınız varsa cevaplayabilirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.