Şimdi Ara

İstediğiniz Tüm Programları U3 de Kullanın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
10.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar U3 ün temel mantığı malumunuz kullanım bilgilerinizi konuk olduğunuz bilgisayarda bırakmadan güvenli bir şekilde program kullanımına olanak vermesidir.Program yüklemekten haz etmeyen biri olarak portable programlarla ilgilenmeye başladım ardından u3 furyasına kapılanlardan oldum ancak bugüne dek edindiğim tecrübelerden yola çıkarak söyleyebilaceğim tek şey U3 ün gelişme aşamasında kısır bir dögü olduğudur.Bu tespitime u3 destekli flash bellek satın alıp u3 ün resmi sitesinde prgram download bölümüne girenler destek vereceklerdir.Çünkü yeralan programların çoğu ücretli ücretsiz olanlar ise tatmin edici değiller.Ayrıca elinizde bulundurdupunuz lisanslı programlarını kullanmanıza olanak vermiyorlar.portable ın diğer cephesine bakacak olursak u3 kadar güvenli değiller

Ancak bir program(Thinstall) var ki yapanlardan Allah razı olsun adamlar portable işini aşmış.Program vasıtasıyla kurulum yapıp programınızda gerekli ayarlamaları yaparak tam anlamıyla portable bir program elde ediyorsunuz.Programın çalışma esnasında yaptıgınız tğm değişikler ana bilgisayar üzerinde görünsede yüklediğiniz programdan çıkınca kaybolup gidiyor .Bu sadece benim farkına varabildiğim özelliği daha gelişmiş özelliklerinin de olduğunu sitesinde gördüm ancak deneme fırsatım olmadı.Sizlerde deneme yaparak ek özelliklere değinirseniz sevinirim

Programın web sitesi burada
    Programın detaylı video anlatımı burada
    Programın download adresi burada
    Programın kullanımını tr olarak anlatmaya çalıştığım yazı ise burada

Umarım kullanımı sizleri de tatmin eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derebey95 -- 17 Mayıs 2007; 16:12:36 >

• Çok iyi bir paylaşım. teşekkürler.

PackageFactory ile de hemen hemen tüm programları u3 formatına çevirebiliyorsunuz.

• quote:

Orjinalden alıntı: yavuzeki

Çok iyi bir paylaşım. teşekkürler.

PackageFactory ile de hemen hemen tüm programları u3 formatına çevirebiliyorsunuz.

program için teşekkürler bir aralar bende kullanmıştım ama verimli sonuçlar alamadım
    thinstall i denersen inan bu tip programlar kullanmayacak hatta flash ın dısında bilgisayarında da bu programla derlediğin portable programları kullancaksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derebey95 -- 12 Mayıs 2007; 13:56:50 >
  • tr olarak anlatımın linkide bir sorun var galiba arkadaşım bir bakarsan sevinirim

• Thinstall kurulumunu yaptıgınız programları,bu programlarda yaptıgınız değişiklikleri,ayarlamaları tek bir .exe dosyasında birleştirerek portable yani taşınabilir hale getiren bir yazılım.Programın etkili ve hızlı kullanımı için bilgisayarınızda yüklü işletim sisteminin temiz daha saglıklı bir ifadeyle yeni formatlanmış olması gerekiyor.Şayet bilgisayarınıza format atma durumunda değilseniz , virtual pc ,vmware yada virtual box gibi emülatörlere temiz bir xp yüklemek suretiyle işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Daha sonra açılan yeni penceredeki ileri ye basıp Pre_install scan a basıp bekliyoruz.Temiz sistemin önemi burada devereye giriyor.Program açılan komut satırı vasıtasıyla tüm sistemi tarıyor ve o anki durumun bir neyi görüntüsünü alıyor.Bu işlem sonunda aşagıdaki pencere karşınıza çıkacak.Pencerede hiç bir şeye tıklamaksızın istediğimiz programı kuruyoruz.Kurulum bitince yüklediğimiz program bilgisayarı yeniden başlatmak isterse çekinmeyin müsade edin.Yeniden başlama işleminden sonra program(thinstall) kaldığı yerden devam edecektir.Bu arada yüklediğimiz programda istedğimiz ayarlamaları yapalım.Örneğin licence key girme ya da browser yüklediğimiz varsayarsak anasayfa,favorites,cookies ayarlamalarımızı yapalım.Yüklediğimiz programı kapattıktan sonra yarım bıraktığımız setup capture donelim ve post-install scan a basıp bir müddet daha bekliyoruz.Tekrar açılan komut satırı biraz once alınan görüntü ile suan ki durum arası farklılıkları denetleyip yuklediğinz program ismiyle bir capture dosyası oluşturacak.Bu aşamada capture dosyamızın kaydedileceği yer varsayılan olarak program Files da yer alan ThinstallVS klasörüdür.Burayı değiştirmeyelim.Burada save result ı seçelim.Komut satırı tekrar devreye girecek ve yüklediğimiz programın dosyalarından bir paket oluşturaca.Bu işlem tamamlanınca Thinstall klasorumuzde capture klasorumuzun bulunduğu yere geliyoruz.İçeri de build.bat dosyasını çalıştırıyoruz.Capture klasorumuzun içinde bin isimli bir klasör oluşacak.Bu klasore girdiğimizde programımızın tek bir exe halinde bizi beklediğini gorecegiz.işlemimiz ana hatkarıyla bu kadar.Ancak ilerleyen zamanlarda package.ini dosyasında bazı editlemeler yaparak programınız üzerindeki etkililiğiniz artırabilirsiniz.

kaynak:kacikogretim.com

• quote:

Orjinalden alıntı: adroit

tr olarak anlatımın linkide bir sorun var galiba arkadaşım bir bakarsan sevinirim

link çalışıyor geçici bi süre bakımdaydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derebey95 -- 16 Mayıs 2007; 1:57:19 >
  • Bu thininstall beni huylandırdı. Geçen PC Booster diye portable bir program indirdim. Document and Settingsin altına bir yere bir kaç klasör açmış ve içinde rundll32.exe diye bir dosya var başlangıçta çalışıyor. Cpuya aşırı yüklenmesinden şüphelendim. Nette araştırınca şöyle bir bilgi çıktı

The rundll32.exe file is located in the folder C:\Windows\System32. In other cases, rundll32.exe is a virus, spyware, trojan or worm!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akinci

Bu thininstall beni huylandırdı. Geçen PC Booster diye portable bir program indirdim. Document and Settingsin altına bir yere bir kaç klasör açmış ve içinde rundll32.exe diye bir dosya var başlangıçta çalışıyor. Cpuya aşırı yüklenmesinden şüphelendim. Nette araştırınca şöyle bir bilgi çıktı

The rundll32.exe file is located in the folder C:\Windows\System32. In other cases, rundll32.exe is a virus, spyware, trojan or worm!

Thinstall ile oluşan portable program kullanım yerine göre desktıop adında klasor dahı oluşturur registry de modifiye yapar ama bunların hiç birisi ana makine üzerinde yer almaz
    aslına bakarsanız bu konuyu tum hatlarıyla kavramıs degılım suphesı olanlar verdıgım vıdeo tutorıal lınkı vasııtasıyla calısma mantıgını anlayabılırler

bence sızın buldugunuz portable programı oluşturan şahsın art nıyetlı tavrı nedenıyle boyle bır progblemle karsılastınız.Ben sanal xp de oluşturarak çalıştırdıpım halde fazla yukleme olmuyo

bence bı de kendınız deneyın
    teşekkur ederım

• quote:

Orjinalden alıntı: derebey95

Arkadaşlar U3 ün temel mantığı malumunuz kullanım bilgilerinizi konuk olduğunuz bilgisayarda bırakmadan güvenli bir şekilde program kullanımına olanak vermesidir.Program yüklemekten haz etmeyen biri olarak portable programlarla ilgilenmeye başladım ardından u3 furyasına kapılanlardan oldum ancak bugüne dek edindiğim tecrübelerden yola çıkarak söyleyebilaceğim tek şey U3 ün gelişme aşamasında kısır bir dögü olduğudur.Bu tespitime u3 destekli flash bellek satın alıp u3 ün resmi sitesinde prgram download bölümüne girenler destek vereceklerdir.Çünkü yeralan programların çoğu ücretli ücretsiz olanlar ise tatmin edici değiller.Ayrıca elinizde bulundurdupunuz lisanslı programlarını kullanmanıza olanak vermiyorlar.portable ın diğer cephesine bakacak olursak u3 kadar güvenli değiller

Ancak bir program(Thinstall) var ki yapanlardan Allah razı olsun adamlar portable işini aşmış.Program vasıtasıyla kurulum yapıp programınızda gerekli ayarlamaları yaparak tam anlamıyla portable bir program elde ediyorsunuz.Programın çalışma esnasında yaptıgınız tğm değişikler ana bilgisayar üzerinde görünsede yüklediğiniz programdan çıkınca kaybolup gidiyor .Bu sadece benim farkına varabildiğim özelliği daha gelişmiş özelliklerinin de olduğunu sitesinde gördüm ancak deneme fırsatım olmadı.Sizlerde deneme yaparak ek özelliklere değinirseniz sevinirim

Programın web sitesi burada
    Programın detaylı video anlatımı burada
    Programın download adresi burada
    Programın kullanımını tr olarak anlatmaya çalıştığım yazı ise burada

Umarım kullanımı sizleri de tatmin eder.

merhaba arkadaşlar ve derebey95 güzel bir deneyimi paylaşmışsın sağol
    arkadaşlar bende kullanıyom U3 flaş.
    derebey95 arkadaşım :yeralan programların çoğu ücretli ) demişsin ama Thinstall ücretli bir proğram.
    demosunu yada denemesini kullanacan sonra onnla U3 yaptığın proğram flaşta kasılır kalırsa neolur.
    olurmu bilmiyom ama deneme/demo ları sevmem ben. full filan olsa arkadaşlar bende dener deneymi paylaşırım ama demolardan mümkünse uzak durmayı tercih ederim.

• haklısın program ucretlı ancak kullanacagın bı ton programa ayrı ayrı lısans almaktansa turevı olan freewarelerı bı kereye mahsus thınstall lısansı alarak sonsuza dek kullanabılırsın
    programın guzellıgı flash harıcı kullanmak içinde ideal olması ayrıca u3 u şart koşmaması
    yorumların için teşekkurler
  • Arkadaşlar ben bi olayı anlamadım. Şimdi biz eğer Thinstall kullanarak U3 destekli usb belleğimize programları kurarsak U3 özelliğinin getirdiği bütün avantajlardan yararlanmaya devam edebilecek miyiz? Mesela arkada hiçbir iz bırakmama olayı.. Thinstall ile kurduğumuz program da bu özelliğe sahip olabilecek mi?
  • Hiç bu tip programlarla uğraşmayın. U3 ün kendi sitesinde sadece geliştiriciler için yayınlanan U3 Package protyper programını
    http://www.u3.com/developers/downloadit.aspx?file=U3%20Package%20Prototyper.exe
    çekin. Ve tüm programları (kurulmuş olanlardan) U3 e çevirin.
  • bu olay varsa süper.. "sadece geliştiriciler için yayınlanan" derken neyi kastettin?? denedin mi peki programı hiç?? verim alabildin mi??
  • Arkadaşım thinstall ile kurdugun programlar zaten oluşturuluş şekilleri gereği portable mantığını(taşınabilirlik-geride iz bırakmama)taşıyorlar.Biz sadece u3'ün launchppad ıne enteger ediyorzburada.Oyuzden sadece u3 de değil sair bir flash bellekte de programları geride iz bırakmaksızın kullanabilirsin
    quote:

Orjinalden alıntı: sui_syn

Arkadaşlar ben bi olayı anlamadım. Şimdi biz eğer Thinstall kullanarak U3 destekli usb belleğimize programları kurarsak U3 özelliğinin getirdiği bütün avantajlardan yararlanmaya devam edebilecek miyiz? Mesela arkada hiçbir iz bırakmama olayı.. Thinstall ile kurduğumuz program da bu özelliğe sahip olabilecek mi?
  • çok kullanışlı teşekkürler
    quote:

Orjinalden alıntı: boylum

Hiç bu tip programlarla uğraşmayın. U3 ün kendi sitesinde sadece geliştiriciler için yayınlanan U3 Package protyper programını

• quote:

Orjinalden alıntı: boylum

Hiç bu tip programlarla uğraşmayın. U3 ün kendi sitesinde sadece geliştiriciler için yayınlanan U3 Package protyper programını

Bu program mükemmel ya.
    Opera'yı denedim. Hemen u3'e çevirdi

• Bu bahsettiğiniz U3 Package protyper programı ile portable programları U3 uyumlu hale mi getirebiliyoruz yoksa elimizdeki portable olmayan bi programı U3 portable hale mi getirebiliyoruz??
  • quote:

Bu bahsettiğiniz U3 Package protyper programı ile portable programları U3 uyumlu hale mi getirebiliyoruz yoksa elimizdeki portable olmayan bi programı U3 portable hale mi getirebiliyoruz??

Bilgisayarında kurulu olan herhangi bir normal programı portable yapıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHI

quote:

Bu bahsettiğiniz U3 Package protyper programı ile portable programları U3 uyumlu hale mi getirebiliyoruz yoksa elimizdeki portable olmayan bi programı U3 portable hale mi getirebiliyoruz??

süper o zaman.. ben sipariş verdim hemen bi U3.. bana Xilinx, Jcreator, MatLab gibi programlar lazımdı.. o yüzden tereddüt ediyordum. Bu haber çok iyi oldu.. Teşekkür ederim :)
  • matlab mı matlab'ı u3 yapamaz heralde 3 cd olan bir program sonuçta :D
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: PHI

quote:

süper o zaman.. ben sipariş verdim hemen bi U3.. bana Xilinx, Jcreator, MatLab gibi programlar lazımdı.. o yüzden tereddüt ediyordum. Bu haber çok iyi oldu.. Teşekkür ederim :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.