Şimdi Ara

İşten Atılıyorum yardım edin!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nasıl başlayacağımı bilmiyorum ama işimden atılıyorum. Suçum ne mi? Sendikalı olmak. Tüm sendikalı arkadaşlarım adına yazıyorum;
    Çalıştığımız yer hepinizin bildiği malum kargo firması internetten alışveriş yapanlar daha iyi bilirler. Sabah 8, aksam 9 çalışıyoruz. kuryesiyle, operatörüyle, şoförüyle iş farkı olmadan saatlerce çalışıyoruz. Çalışmak zorumuza mı gidiyor? Hayır. Zorumuza giden insan yerine konulmamak, zorumuza giden alın terimizin karışılığını tam alamamak. Bir günde 4-5 saat fazla mesai yapıyoruz ama bordrolarımızda 1 saat gösteriyorlar. Sizler kargom saat kaçta gelecek diye düşünürken, bizler bugün eşimizin çocuklarımızın ailemizin yüzünü saat kaçta görebileceğiz diye düşünüyoruz. Müşterinin azarını şikayetini biz yiyoruz. Zorumuza giden bu mu? Hayır. Siz bu hizmeti almak için ücret ödemişsiniz hizmetin karşılığı hakkınız olarak eksiksiz isteyeceksiniz. Ama suç alt tabakayı oluşturan biz çalışanlar değil. Suç 3 kişinin zor dağıtabileceği bölgeyi 1 kişini üstüne yıkıp bize gerekli olanakları sunmayan piramidin tepesindeki yöneticiler. Yürüyerek bile gitmeye gözünüzün kesmeyeceği yerlere el arabasıyla gönderiliyoruz. İtiraz ettiğimizde bizim olanaklarımız bunlar ya bu şekilde yaparsın yada çıkışını verelim diye tehdit ediliyoruz. Operatör arkadaşlarımıza zorla kuryelik yaptırılıyor. Sebebi şubelerde yeteri kadar kurye olmaması. Bize işe girerken ihtiyaç halinde hastalık, cenaze vs. sebeblerden izin alan oluğunda kuryelik yapabileceğimiz söylendi ama her gün operatörler olarak gün içinde sırasıyla dağıtıma çıkıyoruz. İşte bu dengesizliklere adaletsizliğe dur demek için anayasal hakkımız olan sendikaya üye olduk. Şube müdürlerimizden, bölge müdürlüğünden, genel müdürlüklerinden sendikadan ayrılmamamız durumunda açık açık kovulma tehditleri aldık. Eğer kendi isteğimizle işten ayrılırsak tüm tazminat haklarımızın ödeneceğini teklif ettiler. Ama biz yılmadık. Çalıştığım şubeden şu an 5 kişi işten atıldı hiç bir gerekçe olmadan. Ankara genelinde şu an 40 kişi, Türkiye genelinde 150 kişi işten atılmış durumda ve bu sayı sürekli artıyor. Çıktığımız yolda bizden ayrılmak durumunda olan arkadaşlarımız oldu. ama hiç birine kırgın yada kızgın değiliz. Biz kendi haklarımız gibi onların hakları içinde mücadele edeceğiz. Şu ana Ankara da Konya da ve İstanbul da şubelerin önünde direnişteyiz. Sizlerde bizlere destek olmak isterseniz, alışveriş yaptığınız sitelere, bahsettiğim kargo firmasını şikayet edebilirsiniz.

Bu yazıyı bir çok foruma yazıp daha çok kişiyle paylaşacağım. ama dhnin gücünü bildiğimden ilk buraya yazıp paylaşmak istedim. Destek olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

ÖZET:sendikalı olduğum için kovuluyorum. sizlerden destek bekliyorum.biraz fazla özet oldu:D

Edit: ve bugün itibariyle işime son verildi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ManiAkman -- 9 Şubat 2013; 21:14:14 >

• iyde kardeşim biz bu yazıyı okuyana kadar sen yeni bi iş bulursunki özet falan yokmu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hemen düzenlemiş uyanık

• o şartlarda çalışmayı kabul edenlerde suç ortalık amele kaynıyor patronlar para kazanıyor. versinler tazminatını çık
  • İsiniz cok zor vallaha. Soyle birsey var is mahkemeleri buyuk oranda iscinin yaninda oluyor. Eger ben hakkimi arar ugrasirim derseniz buyuk oranda kazanirsiniz. Zaten bizler hakkimizi aramaya usendigimiz icin bu durumlara dusuyoruz. Elin gavur dedigimiz işverenleri bizim muslumanlardan faha musluman bu konularda.
    Allah gonlune gore versin

• Kusura bakmada şimdi herşey taşeronlaşıyor özelleşiyorki çalışan hiç bir hak talep edemesin işveren asgari ücretle günde 12 saat eleman çalıştırsın bide araya aracı adam tutsun TAŞERON firma her ay o işçinin sırtından her ay 300 -500 TL para kazansın.

Oy verirken düşüncektin kardeş yollar bile özelleşti taşeronlaştı yakında doktorlar öğretmenleride taşeronlaştırıp asgari ücrete çalıştırcaklar.

Zaten devlet diye bi şey kalmadı ortada devlet işletmiyorsa herşeyini özel firmalara veriyorsa ben niye vergi ödüyorum hizmeti devletten değilde özel sektörlerden alıyorsam o zaman ülkeyi özel sektörler yönetiyor demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: go_can

o şartlarda çalışmayı kabul edenlerde suç ortalık amele kaynıyor patronlar para kazanıyor. versinler tazminatını çık

benim maksatım tazminat olsa verirdim istifamı teklif ettiklerini alırdım. Şöyle düşün günlük 500-600 kargo gelen şubeye 800-900 gelmeye başlarsa orda sorun başlar. bana günlük dağıtılan kargo sayısı 500 denildi karşılığındada şu kadar maaş denildi. ama daha sonrasında 800 kargo geldiği zaman bize fazladan prim ödenmiyor. ben 9 a kadar çalışmamın sebebi o aradaki 300 kargo. Geçtim primi sadece fazla mesaimizi düzgün alsak bile yeter.
  • Patronun adresini ver, hemen halledeyim

• Umarım emeğinizin karşılığını alırsınız
  • yarısına kadar okuyabildim sonra elim ayağım boşaldı dayanamadım özet yaz arkadaş
  • Biz sendika sokana kadar 300 kisi cikardi sirket ama sonucta sendika girdi simdi maaslar sosyal haklarimiz cok iyi oldu.

• Şu foruma konu açıyorsunuz oraya buraya bir ton laf atıyorsunuz neyden hangi markadan çektiğinizi de yazın bari insanlar ona göre başvurmasın ona göre tavır alsın. Yurtiçi? Aras? UPS? Ne kardeşim ne? Çalışanlarına değer vermeyen bu marka kim? Söyleyin de bilelim. Burda yardım edin diyorsun bu haksızlığa çare bulmaya çalışıyorsun ama burda açık söyleyemiyorsun bile. Bu yazdıklarım şu forumda konu açan herkese. Adamlar bir ton şikayet ediyorlar haklılar da ama gelip şimdi isim vermeyeyim pmden yazayım falan diyorlar. Noluyor pm den yazınca pm kutunun doluluğunu görüp egolarını mı tatmin ediyorsun dikkat mi çekiyorsun. Yaz gitsin işte. Ohh be.
  • Donanım haberin gücü ? 16-17 yaşında ki çocukları mı kast ediyorsun.Kaç yaşında adamlarsınız ne yapacağınızı bilememeniz tamamen sizin suçunuz ki yapılabilecek onca şey varken.Ben inanmadım inanana kolay gelsin
  • Ateş altındayım yardım edin!
  • quote:

Orijinalden alıntı: edutreader

Patronun adresini ver, hemen halledeyim

/>

Duvarda sübminal mesaj var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkiye34BJK -- 7 Şubat 2013; 2:56:10 >
  • Kapitalizm candır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkiye34BJK

quote:

Orijinalden alıntı: edutreader

Patronun adresini ver, hemen halledeyim

/>

Duvarda sübminal mesaj var

• kabul etmeyin işi siz kabul ettikçe onlar daha az ücret daha fazla iş teklif ediyor

bak yandaş haber sitelerinde 3000 - 5000- 10000 liraya çalışacak eleman arayıp bulamayan şirketlerin haberleri var

bkzhttp://www.zaman.com.tr/ekonomi_3-bin-lira-maasla-calisacak-isci-bulunamiyor_2042610.html

http://www.spothaber.com/haber/12133/5-bin-liraya-maas-ile-isci-bulamiyor.html

http://www.haber5.com/ekonomi/40-bin-lira-maasa-isci-bulamiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soldierkan -- 7 Şubat 2013; 5:03:33 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.