Şimdi Ara

İşten Çıkarılma ve Gelir Güvencesi Hk.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
2
Favori
2.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık olarak 4,5 yıldır çalıştığım işimden, çok komik bir neden yüzünden çıkarılıyordum. Ve bu bir anda oluyordu. Yöneticim ile görüştüm, durum hakkında bilgi verdim ve konu kapandı.
    Ama bu bana her zaman için tedbirli olmam gerektiğini hatırlattı. Garanti bankasına ait kredi kartımı yoğun olarak kullanıyorum ve kart işsizlik sigortam var.
    Eğer doğru biliyorsam, işten çıkarılmış olsaydım kartımın bütün borcu banka tarafından ödenip kapatılacaktı. Zaten bu nedenle kartımda işsizlik sigortası var ve her ay benden dönem borcumun %1'i kadar prim kesiyor.
    Kendi isteğim ile işten ayrılmadığım, çıkarıldığım içinde, SGK'dan işsizlik maaşı almaya başlayacaktım sanırım. Brüt maaşım 1600 lira civarında. İşsizlik maaşım ne kadar olurdu ve hemen almaya başlayabilir miydim?
    Yine Garanti bankasına ait, Gelir Güvencesi adı altında, işsiz kalınma durumunda maaş alabileceğim bir sistem varmış, aylık primleri ile giriş yapabiliyorum. 180 gün sonra aktif oluyor, ne olur ne olmaz buna da yarın başvurmayı düşünüyorum.
    Hiç beklemediğim şeyler, aniden gelişti. Abuk subuk nedenler işsiz kalmama neden oluyordu. Gelecekte sıkıntı çekmemek için bu şekilde önlemler almak istiyorum. Geçim zor biliyorsunuz.
    Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

• selamlar
    ben bir ay önce işsiz kaldım. sigortamı ing banktan yaptırmıştım.şu an ilk işsizlik ayım dolunca 1475 tl ödeme yapıldı.ing bu konuda en sorunsuz bankalardan biri.
    ama sana kesinlikle uzak dur diyeceğim banka yapı kredi.sözleşmede olupta bildirilmeyen bilgiler var.örneğin işten çıktım.belgeleri gönderdim.arayan yok soran yok. aradım belge eksikmiş.tekrar gönderdim.
    ne zaman bağlanacağını sordum 90 gün cevabı ile karşılaştım.
    anlıcağın ing 1 ay sonra bağlarken bunlar 3 aysonra bağlıyor.eşine dostunada yaptıracak olanlarada tavsiyem yapıkrediden uzak dursunlar.
    garantiden almışsın ing dende al.sonuçta extra ücret işini görür.verdiğin primi ilk ayda alırsın geri
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmethunlu

selamlar
    ben bir ay önce işsiz kaldım. sigortamı ing banktan yaptırmıştım.şu an ilk işsizlik ayım dolunca 1475 tl ödeme yapıldı.ing bu konuda en sorunsuz bankalardan biri.
    ama sana kesinlikle uzak dur diyeceğim banka yapı kredi.sözleşmede olupta bildirilmeyen bilgiler var.örneğin işten çıktım.belgeleri gönderdim.arayan yok soran yok. aradım belge eksikmiş.tekrar gönderdim.
    anlıcağın ing 1 ay sonra bağlarken bunlar 3 aysonra bağlıyor.eşine dostunada yaptıracak olanlarada tavsiyem yapıkrediden uzak dursunlar.
    garantiden almışsın ing dende al.sonuçta extra ücret işini görür.verdiğin primi ilk ayda alırsın geri

yapı kredi bankası koç holdinge ait koç holdingin şirketlerinden uzak durun. zararın neresinden dönerseniz kardır. çalışanlarına (mobbing) psikolojik taciz, bezdiri uyguladığı için konuda pişmiş şirket. 90 gün vermelerine hiç şaşırmadım. bunların yaptıgı terbiyesizlik 90 gün ne içip ne yiyecek. geçmişte ford otosanda çalışmıştım yapmadıkları hayvanlık kalmadı. tepinip durdular. bunda bir kaçyıl evvel işçilerin sakatlandığını duymuştum belinden sakatlanma rapor alıp işe gelmemişler. sonrada işten çıkarmışlar. o işçiler sonra dava açmış sakatlandık diye tazminat istemişler. yeni gelen çalışan işçilerde sakatlanmış montaj bölümünde agır iş olduğu için belinden sakatlanmışlar. şu zamana kadar kaç kişi sakatlandı siz tahmin edin. savcı incele yapıp çok az tazminatla konuyu kapatmıştır. birde dava açmayanları eklersen dava açmayanlar %90 olmalı. çalışanların maaşlarını yapıkredi bankası veriyor. size 90 gün dediklerine göre ne yapıp ne yapmamaları konusunda çok iyi pişmişler. üzüm üzüme baka baka kararır. bu şirketin yandaş şirketlerinden de uzak durun.

• quote:

Orijinalden alıntı: unknown115

quote:

Orijinalden alıntı: mehmethunlu

selamlar

yapı kredi bankası koç holdinge ait koç holdingin şirketlerinden uzak durun. zararın neresinden dönerseniz kardır. çalışanlarına (mobbing) psikolojik taciz, bezdiri uyguladığı için konuda pişmiş şirket. 90 gün vermelerine hiç şaşırmadım. bunların yaptıgı terbiyesizlik 90 gün ne içip ne yiyecek. geçmişte ford otosanda çalışmıştım yapmadıkları hayvanlık kalmadı. tepinip durdular. bunda bir kaçyıl evvel işçilerin sakatlandığını duymuştum belinden sakatlanma rapor alıp işe gelmemişler. sonrada işten çıkarmışlar. o işçiler sonra dava açmış sakatlandık diye tazminat istemişler. yeni gelen çalışan işçilerde sakatlanmış montaj bölümünde agır iş olduğu için belinden sakatlanmışlar. şu zamana kadar kaç kişi sakatlandı siz tahmin edin. savcı incele yapıp çok az tazminatla konuyu kapatmıştır. birde dava açmayanları eklersen dava açmayanlar %90 olmalı. çalışanların maaşlarını yapıkredi bankası veriyor. size 90 gün dediklerine göre ne yapıp ne yapmamaları konusunda çok iyi pişmişler. üzüm üzüme baka baka kararır. bu şirketin yandaş şirketlerinden de uzak durun.

o kadar insanın ahının altından nasıl kalkacaklar acaba.dünyayı sadece bugünden ibaret görüyorlar herhalde.ben bir hata yaptım.bir daha yapı kredinin yanından geçmem.

• Merhabalar

Farklı bankalardan böyle bir sigortadan yararlanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa çok iyi olur.

Ben pek kredi kartı kullanmıyorum bu yüzden sadece kredi kartı borcunu kapatan sigortalar pek işime yaramıyor. Nakit ödeme yapan, sorun çıkarmayan 2 banka/sigorta şirketi ile poliçe yaptırmayı düşünüyorum.
  • Exzina E kullanıcısına yanıt
    Güncel.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.