Şimdi Ara

İTÜ Kontrol Robotik Elektrik-Elektronik vs. Soru alabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dumduma Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İTÜ hakkında genel, EEF hakkında kontrol bölümü hakkında sorular alabilirim

• Bölümle alakalı genel bilgi sahibi olmam için ne gibi ders başlıkları önerirsin, youtubedan benzer basliklardaki derslere göz atacağım. En azından bölümden hoşlanıp hoslanmayacagimi hangi ölçütlere bakıp anlayabilirim? Bir de bölümü yapay zekaya daha entegre hale getireceklermiş bunu hangi alanında yapabilirler sizce

• Hocam itüye yapilan yapay zeka entegresini ytü de yapar mi sizce

İTÜ Kontrol Robotik Elektrik-Elektronik vs. Soru alabilirim
  • ratsastaja kullanıcısına yanıt

son kısma atlamış olacağım da robotik dediğimiz alan zaten yapay zekanın çok önemli bir alanı. hatta ve hatta openai'da yönetici pozisyonunda çalışan bilkent ee mezunu kişi robotik, reinforcement learning üstüne çalışıyor (trde openai da çalışan çok az kişi var şu an. o yüzden bu örneği verdim) tabii o bile bilkent ee mezunu olmasına rağmen berkeley doktorası vs. yapmış. öyle sağlam bir pozisyonda çalışıyor.

• EistroY661 E kullanıcısına yanıt

Anladım peki bunun için itu robotik okumam lisans düzeyi için daraltici veya mantıklı olur mu? İtu ehbyi üste yazacağım, benim de hedefim global bir yapay zeka şirketinde çalışmak olmalı. Bunun için makine mühendisliği biraz off mu kaçar sizce çünkü bogazici makine gibi bir seçeneğim de var. Itude ehb gelmezse robotik dışı mühendislik de çok düşünesim yok düşünmedim yani

• 5580 gelir mi türkçe

• EistroY661 E kullanıcısına yanıt

bahsettiğin kişi ilge akkaya sanırım. Bu arada openai'da calisan bir türke daha denk geldim, ismi İbrahim Okuyucu ve Bilkent bilgisayar mezunu. Sonra ismini google'da arattım ve fetöcü olduğunu keşfettim, çok garip İTÜ Kontrol Robotik Elektrik-Elektronik vs. Soru alabilirim  Bu kişi facebook'ta director of engineering olarak çalışmış ve openai'da da üst düzey bir yönetici pozisyonunda bulunuyor.

• ratsastaja kullanıcısına yanıt
    Bölüm ilk 2 yıl elektrik elektronik mühendisliği derslerine sahip. Son yıllarda ise kontrol ve robotik dersleri gelmeye başlar. Robotiğe giriş, otomatik kontrol, klasik kontrol, uçuş kontrol gibi alanlar kontrol hakkında fikir verir, sinyal işlemede makine Öğrenmesi, modelleme ve simulasyon, akıllı kontrol sistemleri gibi derslere bakılabilir.

Hoşlanıp hoslanmayacagini amlamak için mesela uçuş kontrol alanında neler yapılır, araçlarda Cruise kontrol, otopilot yazılımları, farklı sistemleri istediğin şekilde hareket ettirebilme gibi.

Yapay zeka ile robotik ve kontrol oldukça içli dışlı. Benim ehb den arkadaşım mesela kontrolden çap yapıyor sırf akıllı kontrol sistemleri çalışmak için. Biraz uzun bu kısım ama çok ayrıntı var
  • lememo L kullanıcısına yanıt
    İTÜ'dekinin sonuçlarına bakıp yaparlar diye düşünüyorum ama ne vakit alabilir
  • yltyy kullanıcısına yanıt
    Gelmez gibi geliyor ama sınırda yani yazılabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.