Şimdi Ara

[b]İZMİR KARŞIYAKADAN..[/b]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İZMİR
    KARŞIYAKA YA DA ÇİĞLİDE ÇALIŞAN VEYA DA İKAMET EDEN, WİNGTSUNA BENİMLE BİRLİKTE ZAMAN, PARA VE GÖNÜL VERECEK KARARLI YOL ARKADAŞLARI ARIYORUM...

BU TÜR SPORLARDA ANTERAMAN VE PRATİK ŞART..HAFTADA İKİ GÜN, İKİ SAATLE BU SPORLARDA KISA SÜREDE YOL ALINAMAZ..

DERSLERDE HOCALAR ZATEN HER ÖĞRENCİYLE TEK TEK UZUN SÜRE ZAMAN AYIRIP İLGİLENEMİYOR..SİZDEN BİRKAÇ AY ÖNCE GELMİŞ BİRİNİ PARTNER OLARAK VERİYORLAR..

BU YÜZDEN

DERSLER DIŞINDAKİ GÜNLERDE SIK SIK BİR ARAYA GELİP PRATİKLER YAPMAK ÇALIŞMAK GEREKİYOR... İKAMETGAHIM ÇİĞLİDE ÇALIŞTIĞIM İŞ YERİ KARŞIYAKADA..

BU SPORA BİRLİKTE BAŞLAYALIM VE BİRLİKTE ÇALIŞALIM

WİNGTSUN KARDEŞLİĞİNE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reisbey76 -- 3 Şubat 2008; 20:42:06 >

• Aman dikkat et de şu muhteşem savaş sanatını profesyonel bir dövüşçüye karşı kullanırken işler kötüye gitmesin.

[Argo'dan arındırdım mesajı kullandım evet isterseniz şikayet edebilirsiniz. Ben değiştiriym de mesajımı zararın neresinden dönersen kâr. Gören vay ayı demesin. Forum daha resmiyete giriyo.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GamingExpert -- 3 Şubat 2008; 21:29:17 >
  • BU TÜR FORUMLARDA EN AZINDAN BİR YAŞ SINIRI, KÜLTÜR SINIRI OLSA NE GÜZEL OLACAK..HATTA DEĞERLİ FORUM YÖNETİCİLERİ GELİN SİZ BU FORUMU BELLİ BİR ÜCRET KARŞILIĞI ÜYE OLMA KURALINI GETİRİN..
    O VAKİT BÖYLE ÇOLUK ÇOCUK YA DA KENDİNİ BİLMEZ SERSERİLERDE FORUMA ÜYE OLUPTA ORTALIĞI PİSLETMEZ
  • Herşeyden önce öfkeni kontrol altına almayı öğren. Sen bir dövüş sanatına bu sinirle başlarsan uygulamaya geldiğinde kendinden geçer ve rastgele saldırı yaparsın. Dost acı söyler. İğnelemeleri seviyorum üzgünüm. İstediğin yaş sınırıysa daha düne kadar yaşı gördük arkadaşım. Kültür sınırının olması mümkün olamaz zaten böyle birşeyi düşünmen bile saçma. Ücret yöneticilere kalmış. Tanımadığın birine serseri demen bile zaten eğer dilediğin gibi bir forum olsaydı burası senin burada yerin olmayacağının 1 numaralı delili.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GamingExpert

Herşeyden önce öfkeni kontrol altına almayı öğren. Sen bir dövüş sanatına bu sinirle başlarsan uygulamaya geldiğinde kendinden geçer ve rastgele saldırı yaparsın. Dost acı söyler. İğnelemeleri seviyorum üzgünüm. İstediğin yaş sınırıysa daha düne kadar yaşı gördük arkadaşım. Kültür sınırının olması mümkün olamaz zaten böyle birşeyi düşünmen bile saçma. Ücret yöneticilere kalmış. Tanımadığın birine serseri demen bile zaten eğer dilediğin gibi bir forum olsaydı burası senin burada yerin olmayacağının 1 numaralı delili.

KEŞKE BANA İLK ATTIĞIN MESAJI ARGODAN ARINDIRMADAN ORJİNALİYLE BIRAKSAYDIN...HATANI ANLADIN DEĞİL Mİ? HİÇ TANIMADIĞIN VE KİM OLDUĞUNU BİLMEDİĞİN BİRİNE GÖTÜNE TEKMEYİ BASARLAR DEMEK KÜSTAHLIĞINI YAPIYORSUNDA BENİM FORUM YÖNETİCİLERİNE HİTABEN YAZMIŞ OLDUĞUM MESAJIMI NEDEN ÜSTÜNE ALINIYORSUN..NEYSE BEN BU BAŞLIĞI DAHA FAZLA KİRLETMEK SEVİYESİZLEŞTİRMEMEK İÇİN SANA PM DEN MESAJ ATIP TANIŞACAĞIM ..ÜNİVERSİTE YILLARINDA BİRÇOK DÖVÜŞ SPORUNU DENEMİŞ AMA ARADIĞINI BULAMAMIŞ BİRİ OLARAK BELKİ SEN BENİ İKNA EDERSİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reisbey76 -- 3 Şubat 2008; 21:44:39 >

• Evet hatamı anladım. Belirttim bunu da zaten utancak birşeyim yok dolayısıyla. Bence sen de mesajını düzeltsen iyi olur zaten yeterince kirlettik forumu. Birader ne diyeyim ki ne halin varsa gör. Ben seni ikna etmek için niye uğraşayım ki hem uzaktan yakından tanıdığım bile yok seni. Bir cevap yazmana inan ki gerek yok için rahatlayacaksa son sözü söyledim deme mecburiyeti hissediyosan yaz ama benim için bu sohbet bitmiştir. Diyecek lafım olmadığından değil. Ama desem ne olcak ki? Bir avuç boş laf ve görüntü kirliliği. Konuşmaya değer birşey görürsem konuşuruz ama tabi ki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GamingExpert

Evet hatamı anladım. Belirttim bunu da zaten utancak birşeyim yok dolayısıyla. Bence sen de mesajını düzeltsen iyi olur zaten yeterince kirlettik forumu. Birader ne diyeyim ki ne halin varsa gör. Ben seni ikna etmek için niye uğraşayım ki hem uzaktan yakından tanıdığım bile yok seni. Bir cevap yazmana inan ki gerek yok için rahatlayacaksa son sözü söyledim deme mecburiyeti hissediyosan yaz ama benim için bu sohbet bitmiştir. Diyecek lafım olmadığından değil. Ama desem ne olcak ki? Bir avuç boş laf ve görüntü kirliliği. Konuşmaya değer birşey görürsem konuşuruz ama tabi ki.

"evet hatamı anladım" sözün yeterli gerisini uzatmana gerek yok..
    Hayırlı akşamlar ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: reisbey76

DEĞERLİ FORUMDAŞLARIM

İZMİR
    KARŞIYAKA YA DA ÇİĞLİDE ÇALIŞAN VEYA DA İKAMET EDEN, WİNGTSUNA BENİMLE BİRLİKTE ZAMAN, PARA VE GÖNÜL VERECEK KARARLI YOL ARKADAŞLARI ARIYORUM...

BU TÜR SPORLARDA ANTERAMAN VE PRATİK ŞART..HAFTADA İKİ GÜN, İKİ SAATLE BU SPORLARDA KISA SÜREDE YOL ALINAMAZ..

DERSLERDE HOCALAR ZATEN HER ÖĞRENCİYLE TEK TEK UZUN SÜRE ZAMAN AYIRIP İLGİLENEMİYOR..SİZDEN BİRKAÇ AY ÖNCE GELMİŞ BİRİNİ PARTNER OLARAK VERİYORLAR..

BU YÜZDEN

DERSLER DIŞINDAKİ GÜNLERDE SIK SIK BİR ARAYA GELİP PRATİKLER YAPMAK ÇALIŞMAK GEREKİYOR... İKAMETGAHIM ÇİĞLİDE ÇALIŞTIĞIM İŞ YERİ KARŞIYAKADA..

BU SPORA BİRLİKTE BAŞLAYALIM VE BİRLİKTE ÇALIŞALIM

WİNGTSUN KARDEŞLİĞİNE

ARKADAŞLAR BEN ÇİĞLİDE VEYA KARŞIYAKADA WİNGTSUN OKULU VEYA HOCASI ARAMIYORUM.....

SADECE BENİMLE BİRLİKTE BU DERSLERE KATILIP, GELİP GİDECEK, DERS GÜNLERİ DIŞINDA DA BOŞ VAKİTLERDE PRATİKÇALIŞMALAR YAPACAK BU İŞE GÖNÜL VERECEK DOSTLAR ARIYORUM....YALNIŞ ANLAŞILMA OLMASIN

• Daha yeni başladınız sanıyorum bu dövüş sanatına. İki tane çaylak karşılıklı birşey elde edemezsiniz bilginiz olsun. Biriyle çalışacaksanız mutlaka sizden eski olmalı bu işte. Eski dediğim EN AZ 6-9 ay eski olmalı. Yoksa kendiniz gibi biriyle çalışmanın manası yok. Tüm dövüş sanatlarında bu böyledir. Biri size hatanızı söylemedikçe ve doğrusunu göstermedikçe gelişemezsiniz.
  • Koray Bey siz işimi iyice zora soktunuz Ben yeni başlayacak birini bile henüz bulamamışken, kıdemli olupta tecrübelerinden faydalanacağım, birlikte derslere gidip geleceğim karşıyakalı bir hemşerimi nasıl bulacağım?

Yoksa tanıdığınız biri mi var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reisbey76 -- 7 Şubat 2008; 9:01:21 >
  • Yok maalesef ama gittiğiniz salondan birini bulabilirsiniz sanırım
    Bir de şöyle birşey daha var Wing Tsun çalışmalarında neler yapılıyor bilmiyorum ama düşüşlü hareketler varsa minder, kullanılıyorsa kum torbası ne bilim bu tür gereçler olmadan da çalışamazsınız.
    Bu iş sabır işi, zaman işi. Hemen öğreneyim diye zorlamayın. Normal derslere katılın yeter bence. En azından 2-3sene için yeter
  • WİNGTSUN da düştüğün anda bile rakip seni yumruklamaya tekmelemeye devam eder...Allah düşürmesin:)
    Şaka bir yana WİNGTSUN üzerinde google de ve youtube de yüzlerce döküman var..Benim yıllardır aradığım spor diyebilirim..31 yaşındayım. 12-22 yaş arasında olsaydım belki dövüş sporlarından birne zaman ve emek ayırır yıllarca renkli, renkli kuşaklardan almak için beklerdim..En pratik, en etkili ve en çabuk mesafe alınan dövüş sanatı budur diyebilirm..

Yinede mesajlarının her kelimesine teşekkür ederim saygılar sunarım...
  • Hocam bu iş sıradan bir spor değil; bir sanattır. İyi bir sanatkâr olabilmek için o işe yürek vermek, zaman vermek gerekir. Sabretmek gerekir. Ben aikido yapıyorum ve dojomuzda 72yaşında bir öğrenci var. 4senedir bu işi yapıyor ve karakuşak. Hadi o emekli ama genelde zaten 30-45yaş arası kişiler katılıyor bizim aramıza. Ben bile yaşça çok ufak kalıyorum ortalamaya göre. Sana birşey söyleyeyim mi; sadece haftada 1 gün ders alabilmek için ÇORUM evet yanlış okumadınız Çorum'dan her cumartesi sabah arabasına atlayıp öğleden sonraki derse gelen ve dersten sonra yine memleketine dönen var. Ben o kadar kasmazdım o ayrı mesele ama insan yürek verirse yapabiliyor Aikidonun felsefesi diğer dövüş sanatlarından farklıdır ama genel olarak hemen hepsi aynıdır. Zaman, sabır, özveri. Bir de amacınızı tam olarak çözemedim bu işteki Eğer amaç spor yapmaksa kuşakla işiniz yoktur. Amaç kendinizi savunmayı öğrenmekse ordaki çalışmalarınızı pratiğe yani sokağa dökebilmek için 3-4sene var önünüzde ki bu zaman bile çok kısa ve yetersiz ayrıca insanın içinde yoksa 30 yıl bile uğraşsa bu işlerle pratikte yine de birşey yapamaz. Bir de aklıma takıldı bir çok dövüş sanatında seviye atlayabilmek için belirli süreler vardır. Bizde 33ders saati doldurmadan seviye sınavına girilemez mesela. Sınav zamanına kısa bir süre kalır bazen, öğrencinin önümüzdeki tüm derslere katılsa da eksiği olur gidip hocaya binbir ricalarla seminer verdirtir ders saati dolsun diye

• ALINTIDIR

""Wing tsun ve kas gücü...
    Wing tsun sistemi kas gücü yerine esnek güce dayanır.Yani biz kaslarımızı devreye sokarak yaptığımız teknikle hem hızımızı yavaşlatmış opuyoruz,hem de rakibin gücünü kullanmayı engelliyoruz.Bunu biraz açalım.yeni başlayan öğrencilere dah 1.Form Siu Nim tau'yu çizerken kaslarını gevşetmeleri gerektiği söylenir.Ancak öğrencinin gevşeme hakkında pek fikri yoktur.Bunun öylesine söylendiğini düşünürler.hele lat sao aşamasında her hareketi güç kullanarak yapmaya çalışırlar.Oysa kolları gevşek olmalıdırki partnerin kolu ile temas edilidğinde,bu temas sonucu kollarda bir gerilim oluşsun.Bu bir yayın gerilmesine benzer.yay kendini kasmaz sadece uygulana kuvvet oranında gerilir.Bu şu demktir,partnerin basısı sonucu benim kolum gerilmelidir.Kendi kolumu kasarsam partnerin baskısı birşey ifade etmez.

Hocasının sürekli''kasma kollarını gevşet''şeklinde sürekli telkinde bulunması durumunda öğrenci ''galiba hoca benim kollarımı gevşetecek ki ben güçsüz olayım,kendisi de güç kullanıp beni sürekli ezecek.Kuvvet kullanmadan dövüşmü olur,bu nerede görülmüş''diye düşünebilir.

Ancak biz Wing tsun da gücü iki kaynaktan sağliyoruz.

1-bedenimizi gevşek bırakarak ve yeri iyi kavrayarak yerden.

2-Kolları gevşek bırakarak rakibin kollarından.

Dolayısıyle rakibin baskısını bedeni gevşeterek yere iletiyoruz ve etki-tepki yasası gereği de yarden karşı basınç alıyoruz.Wing tsun sistemi bu prensip üzerine kuruludur.Ancak bedenini gevşetemeyen ve vücudunu bir bütün olarak algılayamayan öğrenciler,işin kolay tarafına kaçarak kolların kasarak fiziksel güce başvurmaktadırlar.Bu şekilde Wing tsunda ilerleme kaydetmek hele hele hızı artırmak mümkün değildir.Fiziksel gücümüzün sınırları bellidir ve bizden daha güçlü bir rakip karşısında dezavantajdır.kasarak kendi hızımızı fenlemiş oluruz.Bu sebeple öğrenciler dah Siu Nim tau öğrenirken ve lat sao aşamasında maximum gevşemeye özen göstermelidirler.bel ki bu ilk başta güvensizlik ve güçsüzlük hissi verebilir .zamanla kollar partnerden kolayca basınç alarak enerji depolayacaktır.Ağırlık merkezini aşağıya kaydırmak suretiyle yer gücünü daha fazla devreye sokmak mümkün olacaktır.Vücut ağırlığının ve yerçekiminin güç kaynağı olarak kullanılması Wing tsunda çok önemlidir.örneğin ileri adım düz yumruk çalışmasında adım atılırken ağırlık merkezi iyice aşağı kaydırılmalı kol hızla ileri giderken vücut ağırlığı aşağı verilmelidir.Böylece yumruk darbesi kırbaç tesiri yapar ve daha fazla güç üretebiliriz.

Tabii ki yer döğüşünde ve belirli kavrama larda biraz güce gereksinim vardır.Önemli olan gücümüzü gizlemek doğru zamanda

gerektiğinde gücü devreye sokmaktır.Bu güç belirttiğim gibi kasların lokal kasılmasına dayanan bir güç değil yerle irtibatlı olarak ortaya çıkan bir güçtür.Wing tsunda biz teknikleri çalışırken rakibin gücünü yönetmeyi öğreniyoruz.Yani onun gücünü ona karşı kullanıyoruz.zaten Wing tsunun 4 prensibi de bunu en iyi şekilde açıklıyor"""

• Sorularımla veya açıklamalarımla bir ilişkisini göremedim yazının.
    Yazıda anlatılan mantık güzel, izlediğim videolardan edindiğim fikre göre prensipte, kullanılan teknik de güzel fakat pratikte ne kadar işe yarar bilemiyorum. Pratikte mutlaka fiziksel güç ve fiziksel dayanıklılık olmak zorunda Kİ zaten videolarda gördüğüm kadarıyla bu işi yapanlar hep vücut geliştirme ile de ilgileneniyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: midye_tava

reisbey76 kardeşim sana özel mesaj atarak murat aktaşın salonunu yazmıştım orayı buldunmu ben ebmasla bu işe başlamak istiyorum ama karşıyakadan alsancak'a gelemiyorsanda (bence haklısın) sana başka yerler tavsiye etmek gerek murat aktaşta en iyi isimdir bu konuda karşıyaka civarlarında oturan arkadaşların haberi olsun

MURAT AKTAŞ'IN BUGÜN sAAT 20:30 DA BOSTANLIDA DERSİ VARMIŞ GİDİP BİR ZİYARET EDECEĞİM...TEŞEKKÜRLER
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.