Şimdi Ara

Japon Tarihi Ile Ilgili Kitap

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
5.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar konuyu buraya açmak ne kadar doğru bilmiyorum ama burda meraklisi çok bilen vardir diye açmak istedim.

Japonya Tarihi ile ilgili kitap ariyorum. Renkli kuşe kagidina resimli bir kitap var mi bildiginiz, tavsiye edeceginiz? Genel olarak en eski zamanlarini, derebeylik donemlerini konu alan bir kitap ariyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hakagure'nin kesilmemiş bir çevirisini bulabilirsen gözatabilirsin. Dikkat et cep kitabı formatında olmasın. Savaşçı Kumagai'nin Anıları vardır, o da fena değildir.

Konuyla alakasız ama Japon toplumunun Shoıwa dönemine kadarki gelişimini anlatan, Karen von Wolferen'in yazdığı Japon Gücünün Sırları'nı okuyabilirsiniz. (İş Bankası Yayınları, kitapçılarda olmasa bile kütüphanelerde bulmanız olasıdır) Kalın kitaptır bir hayli, şiddetle öneririm.
  • Akuma_Blade kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler tavsiyeleriniz icin. Hakagure baya ilgimi cekti. Birde Milton W. Meyer'in Japon Tarihi adli kitabini buldum. Siparisini verdim ikisininde beklemedeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackSakura -- 4 Ocak 2015; 20:15:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bozkurt Güvenç adlı bir türk yazarın yakın geçmişte japon kültürü tarihi vs hakkında izlenimlerini topladığı Nihon Bunka adlı bir kitabı var.
  • Haykıran Bıngıldak kullanıcısına yanıt
    Kitapçıda o kitabı da buldum ama içerik olarak benim aradığım tip değil. Tarihden çok kültürden bahsediliyor kitapta.

Bunun dışında siparişlerim elime ulaştı. Hagakure baya hoşuma gitti ancak tarih açısından pek aydınlatıcı değil. Milton W. Meyer'in kitabıysa tam aradığım kitapmış baya sevindim ama okumaya Hagakure'den başladım çünkü hem daha kısa hem de çok ilgimi çekti...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.