Şimdi Ara

kablonetten gelen email

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bildiğiniz üzere firmamız 1997-1998 yılından bu yana Türk Telekomünikasyon A.Ş. (Devir sonrası TÜRKSAT A.Ş.) ile imzaladığı sözleşme uyarınca Kablo TV ve Kablo İnternet servislerine ilişkin bağlantı ve bakım-arıza hizmetlerini siz abonelerimize sunmakta idi.

Firmamız, Telekomünikasyon Kurumu’ndan Kablo TV İşletmeciliğine ait Ruhsat belgesini 24.04.2006 tarihi itibarı ile almıştır. Söz konusu belge ile firmamız, halen yürütmekte olduğu ve yukarıda açıklanan hizmetlerin yanı sıra, Kablo TV üzerinden yayınlanacak TV kanallarını belirleme, internet hız ve tarifelerini belirleme, faturalama, abonelerle Kablo TV sözleşmesi imzalama ve bunun dışında Kablo TV üzerinden sunulacak telefon, data gibi diğer hizmetleri verebilme konusunda işletmeci olarak yetkilendirilmiştir.

Yetkilendirme ile birlikte önceden olduğu gibi müşteri memnuniyetini önde tutan firmamız, sizlere sürekli, kaliteli ve en önemlisi seçme imkanına sahip olacağınız çeşitli hizmet paketleri ile siz saygıdeğer abonelerimizin hizmetine devam hedeflemiştir;
    KabloTV işletmeciliği hakkını Türk Telekom’dan yasa ile devralan TÜRKSAT A.Ş.’nin söz konusu işletmeciliği tekel hakkı olarak görmesi ile birlikte KabloTv şebekelerine hukuka aykırı şekilde müdahale etmesi ve dışardan taşeronlar sokması üzerine, halen görülmekte olan davalar sonuçlanıncaya veya karşılıklı bir anlaşma sağlayıncaya kadar siz değerli abonelerimize hizmet veremeyeceğimizi üzülerek bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
    01.09.2006
    KabloNET

ne demekki acaba internetimi kapatacaklar paramı almayacaklar

• geçmiş olsun yarın netin kesilirse şaşırma..
  • şimdi kablonetle telde konuştum..artık türksat bakıyor herşeye, mahkeme sonuçlana kadar ve biz teknik destek vermiyeceğiz ve ücretleri türksat alacak dedi...
    20-25 gün içinde email serveride kapatacaklar
    yani emailler kablonet.com.tr li çalışmayacak artık
    adama dedim peki şirketmi kapanıyor
    adam malesef şirket kapanıyor..çok mücadele ettik ama dayanamıyoruz artık dedi
    üzüldüm
    napalım türksatla devam edeceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: muya123

şimdi kablonetle telde konuştum..artık türksat bakıyor herşeye, mahkeme sonuçlana kadar ve biz teknik destek vermiyeceğiz ve ücretleri türksat alacak dedi...
    üzüldüm
    Muhtemelen teknik destek verememekten bahsediyorlardır.Yoksa internetimizi kesme gibi bişey yapacaklarını sanmıyorum.Yuh artık derim.Ama şu bir gerçek ki bu anlaşmazlıktan tek bir taraf zararlı çıkıcak oda biz kullanıcılar olacak!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Wanker

Muhtemelen teknik destek verememekten bahsediyorlardır.Yoksa internetimizi kesme gibi bişey yapacaklarını sanmıyorum.Yuh artık derim.Ama şu bir gerçek ki bu anlaşmazlıktan tek bir taraf zararlı çıkıcak oda biz kullanıcılar olacak!!!

Alıntıları Göster
    ne yani şimdi kablo tv falan da mı kalkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: muya123

şimdi kablonetle telde konuştum..artık türksat bakıyor herşeye, mahkeme sonuçlana kadar ve biz teknik destek vermiyeceğiz ve ücretleri türksat alacak dedi...
    üzüldüm
    Bu ülke böyle işte.Gücü yeten yetene.Altta kalanın canı çıkar.En altta vatandaş olduğu için cirbesi çıkar.
    Arkadaşlar bu arada Kablonet ile ilgili diğer konuların birinde arkadaşımızın biri araştırmaları sonucunda bir fax numarası aldığını ve bu numaraya fax yazıldığı takdirde bakım destek ücreti ödenmeyeceğini yazmıştı.Çekilen faxta bakım destek hizmeti almak istemediğinizi belirtiyorsunuz.Bence bunun hiç bir mahsuru yok.Kaç kez Türksat ı eve çağıracak derecede yardıma ihtiyacınız olacak ki?Olursa da bir kez çağırıp 20 YTL gibi bir ücret ödersiniz olur biter.Şu an bu parayı 2 ayda bir vermiyor musunuz?Ben kablonete yıllarca ne paralar ödedim.Benim kablonet kullandığım zamanlar bunun 2 katıydı faturalar.Yazık değil mi?Neyin ve hangi bakım desteğin parası bu?Problem olunca zaten telefonda yardımcı olmak zorundalar.Bence resmen haraç bu.Türkiye de hangi sektörde böyle her ay bakım destek ücreti diye bir olay var?Kim bunun uyanık mucidi sahi?Abonelik ücreti,katkı payı,dışkı payı (bu yok) ÖTV,KDV,Bakım destek ücreti,iletişim vergisi,falan vergisi,filan vergisi..vesaire,vesaire...Ne bu yaa!...Herşey 2-3 katına mal oluyor.Lütfen bu fax olayını araştırıp üzerine gidin.Milleti bu kadar da yolunacak kaz yerine koyamayacaklarını anlasınlar artık.Her şey bizim tepkisizliğimizden cesaret alınarak yapılıyor.Herkese saygılar.Telekom ve Turksat'a

• quote:

Orijinalden alıntı: borayelken

Bu ülke böyle işte.Gücü yeten yetene.Altta kalanın canı çıkar.En altta vatandaş olduğu için cirbesi çıkar.
    Arkadaşlar bu arada Kablonet ile ilgili diğer konuların birinde arkadaşımızın biri araştırmaları sonucunda bir fax numarası aldığını ve bu numaraya fax yazıldığı takdirde bakım destek ücreti ödenmeyeceğini yazmıştı.Çekilen faxta bakım destek hizmeti almak istemediğinizi belirtiyorsunuz.Bence bunun hiç bir mahsuru yok.Kaç kez Türksat ı eve çağıracak derecede yardıma ihtiyacınız olacak ki?Olursa da bir kez çağırıp 20 YTL gibi bir ücret ödersiniz olur biter.Şu an bu parayı 2 ayda bir vermiyor musunuz?Ben kablonete yıllarca ne paralar ödedim.Benim kablonet kullandığım zamanlar bunun 2 katıydı faturalar.Yazık değil mi?Neyin ve hangi bakım desteğin parası bu?Problem olunca zaten telefonda yardımcı olmak zorundalar.Bence resmen haraç bu.Türkiye de hangi sektörde böyle her ay bakım destek ücreti diye bir olay var?Kim bunun uyanık mucidi sahi?Abonelik ücreti,katkı payı,dışkı payı (bu yok) ÖTV,KDV,Bakım destek ücreti,iletişim vergisi,falan vergisi,filan vergisi..vesaire,vesaire...Ne bu yaa!...Herşey 2-3 katına mal oluyor.Lütfen bu fax olayını araştırıp üzerine gidin.Milleti bu kadar da yolunacak kaz yerine koyamayacaklarını anlasınlar artık.Her şey bizim tepkisizliğimizden cesaret alınarak yapılıyor.Herkese saygılar.Telekom ve Turksat'a

Alıntıları Göster
    Bu gemide su alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: xadvancedx

Bu gemide su alıyor.

Alıntıları Göster
    türksat şirketi bu firmaları devredışı bırakmak istiyor ve paralarını ödemiyormuş bu yüzden davalıklar olay bu sanırım etkilenenler kablonet ve interaktif adlı firmalar.

benim anladığım kadarıyla bu 2 firma haklı tabi doğru kararı yargı verecektir ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: xadvancedx

Bu gemide su alıyor.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar kablonet destek hizmet bedeli olan aylık 9 ytl yi ödemek istemiyorsanız yapmanız gereken;
    (Aşağıdaki yazı bir arkadaşımızın Nisan 2006'da yine bu forumda yazdığı mesajdan alıntıdır)

0212 310 28 23 nolu fax numarasına "9 ytl lik kablonet destek hizmet bedelini ödemek istemiyorum.konu ile ilgili doldurmam gereken faksın aşağıdaki faks numarasına yollanmasını rica ediyorum" gibi bir faks gönderip verdiğiniz faks numarasına gelen formu doldurup,tekrar 0212 310 28 23 noya fakslamak.tabii bu durumda bana kablonet müşteri hizmetlerinin söylediği olay,telefonla destek ve adrese ücretsiz teknik desteğin bu ücreti ödemeyen abonelere verilmeyeceği yönündedir.

Yukarıda vermiş olduğum metinde bir şey dikkatimi çekti.O konuda kendi yorumumu eklemek istedim.Daha önceki yazımda eve teknik destek vermeseler bile telefon ile zaten yardım alarak bir çok şeyi hallediyoruz demiştim.Ama bu metinde kablonet müşteri hizmetlerinin "telefonla destek ve adrese ücretsiz teknik desteğin bu ücreti ödemeyen abonelere verilmeyeceğini" söylediğini yazıyor.Bu bana garip geldi.Telefon ile teknik destek için ücret ödemek te neyin nesi?Yani biz Turkcell,Telsim veya Avea'yı aradığımızda bizden destek hizmet bedeli filan mı alıyorlar?Böyle saçmalık olmaz.Bence burada müşteri hizmetleri korkutmak amacıyla blöf yapıyor.Telefon ile teknik destek hizmeti için bedel isteme diye birşeyin olduğunu sanmıyorum.Telefon açıyorsak bedelini ödüyoruz.Yani bize yazıyor.Bu hat ücretsizmi arkadaşlar?Ben mi yanlış hatırladım?Dahası oturduğu yerden 2 kelime laf ile tarif yapıyor.Taş attı da eli mi yoruldu?Bu işte bir yanlışlık veya korkutma taktiği var gibime geldi.Bu faksı çeken olursa,müşteri hizmetleri ile görüştüğünde bence bu konuda sıkıştırsın yetkiliyi.
    Herkese saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borayelken -- 31 Ağustos 2006; 23:18:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: enemy

türksat şirketi bu firmaları devredışı bırakmak istiyor ve paralarını ödemiyormuş bu yüzden davalıklar olay bu sanırım etkilenenler kablonet ve interaktif adlı firmalar.

benim anladığım kadarıyla bu 2 firma haklı tabi doğru kararı yargı verecektir ;)

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: enemy1980

Bu tekelcilik zihniyetinden kurtulmadıkça bir b..k olmaz bu ülkede. Aynı şeyi yıllarca sigara konusunda da yaşamadık mı?Şöyle bir bakın olaya.Tekel'in sattığı 2000 ve 2001 haricindeki uyduruk sigaraların fiyatına bir bakın.Bir de 2 YTL ye aldığımız yabancı sigaraların kalitesine bakın.Her şey gün gibi ortada değil mi?Biz de isteriz yerli malı alalım ama...İzin vermiyorlar ki...
    Telekom
    Tekel

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: enemy1980

Bu tekelcilik zihniyetinden kurtulmadıkça bir b..k olmaz bu ülkede. Aynı şeyi yıllarca sigara konusunda da yaşamadık mı?Şöyle bir bakın olaya.Tekel'in sattığı 2000 ve 2001 haricindeki uyduruk sigaraların fiyatına bir bakın.Bir de 2 YTL ye aldığımız yabancı sigaraların kalitesine bakın.Her şey gün gibi ortada değil mi?Biz de isteriz yerli malı alalım ama...İzin vermiyorlar ki...
    Telekom
    Tekel

Alıntıları Göster
    Evet arkadaşlar bugün itibarı ile kablo firmaları ile Turksat arasındaki anlaşmazlık meyvelerini vermeye başladı.

İnternetimde meydana gelen arıza yüzünden 0 212 310 28 28 no'lu kablonet destek hattını aradığımda bana artık teknik destek hizmeti verilmeyeceğini, bu hizmeti 444 0 126 numaralı telefondan Turksat'ın vereceğini söylediler.Verdiğimiz bakım ücretlerininde bundan sonra alınmayacağınıda sorum üzerine eklediler.Bende Turksat'ı aradım ve yarın için arıza kaydı verdim.Bu arıza bakımından herhangi bir ücret alınmayacağınıda öğrendim.Bir açıdan iyi oldu artık 29 ytl ücret verip 128 k bağlantı kullancağıma 37 ytl vererek 256k bağlantı alıcam.Neyse durumdan bilginiz olsun istedim...

• quote:

Evet arkadaşlar bugün itibarı ile kablo firmaları ile Turksat arasındaki anlaşmazlık meyvelerini vermeye başladı.

İnternetimde meydana gelen arıza yüzünden 0 212 310 28 28 no'lu kablonet destek hattını aradığımda bana artık teknik destek hizmeti verilmeyeceğini, bu hizmeti 444 0 126 numaralı telefondan Turksat'ın vereceğini söylediler.Verdiğimiz bakım ücretlerininde bundan sonra alınmayacağınıda sorum üzerine eklediler.Bende Turksat'ı aradım ve yarın için arıza kaydı verdim.Bu arıza bakımından herhangi bir ücret alınmayacağınıda öğrendim.Bir açıdan iyi oldu artık 29 ytl ücret verip 128 k bağlantı kullancağıma 37 ytl vererek 256k bağlantı alıcam.Neyse durumdan bilginiz olsun istedim...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Wanker

Evet aracı firmalar artık yok!. Teknik servis ücreti ödemekte yok! TURKSAT artık bağlantıları kendi belirlediği mühendislik firmalarına yaptırıyor. Bağlantı ücreti 29YTL sadece bunu verip bağlantı kurduruyorsunuz. Bundan sonra ise aylık 128K 20YTL, 256K ise 37YTL Bence başından beri olması gerekende buydu. Şu anda Kablonet ve İnteraktif gibi firmalar işleri ellerinden alındıkları için TURKSATA savaş açmış durumdalar bu durum gazetelere dahi çıktı. Sırf sorun yaratmak için Kablo kutularını açıp kurcalıyorlar, hatta yakıyorlarmış. Bağlantı kesikliğine sebep olup işlerini geri alma çabasındalar! Bağlantıyı ağustos ayında kurdurdum KabloNET firması ilgilenmedi PTT den başvurduk 20 gün sonra ekip geldi kurdu bağlantıyı! (Bu gecikmenin tek sebebide henüz oturmamış taşeron firma sözleşmeleri) bunlarda yakında oturup rayına girer.
    Bence burada TURKSATın hedefi aynı hizmeti daha ucuza kullanıcıya ulaştırmak Aracı firmaların para kazanmasını önlemek

Bir haftadır internet bağlantım var 2-3kez dışında kopukluk yaşamadım. Netim koptuğu anda bazı TV sinyallerimde gidiyor bence bunun sebebide işini geri alma çabasındaki aracı firmalar. Ben şu an için memnunum kablodan hiç olmazsa 3gb gibi abuk bi limit yok

• quote:

Orijinalden alıntı: xpress

quote:

Evet aracı firmalar artık yok!. Teknik servis ücreti ödemekte yok! TURKSAT artık bağlantıları kendi belirlediği mühendislik firmalarına yaptırıyor. Bağlantı ücreti 29YTL sadece bunu verip bağlantı kurduruyorsunuz. Bundan sonra ise aylık 128K 20YTL, 256K ise 37YTL Bence başından beri olması gerekende buydu. Şu anda Kablonet ve İnteraktif gibi firmalar işleri ellerinden alındıkları için TURKSATA savaş açmış durumdalar bu durum gazetelere dahi çıktı. Sırf sorun yaratmak için Kablo kutularını açıp kurcalıyorlar, hatta yakıyorlarmış. Bağlantı kesikliğine sebep olup işlerini geri alma çabasındalar! Bağlantıyı ağustos ayında kurdurdum KabloNET firması ilgilenmedi PTT den başvurduk 20 gün sonra ekip geldi kurdu bağlantıyı! (Bu gecikmenin tek sebebide henüz oturmamış taşeron firma sözleşmeleri) bunlarda yakında oturup rayına girer.
    Bence burada TURKSATın hedefi aynı hizmeti daha ucuza kullanıcıya ulaştırmak Aracı firmaların para kazanmasını önlemek

Bir haftadır internet bağlantım var 2-3kez dışında kopukluk yaşamadım. Netim koptuğu anda bazı TV sinyallerimde gidiyor bence bunun sebebide işini geri alma çabasındaki aracı firmalar. Ben şu an için memnunum kablodan hiç olmazsa 3gb gibi abuk bi limit yok

Alıntıları Göster
    Evet olması gereken ücret konusunda kesinlikle katılıyorum.Fakat bu geçiş sürecinde baya bir sıkıntı yaşayabiliriz gibi geliyor bana.Düne kadar bağlantımda nadir sorun yaşamama karşın dünden beri defalarca bağlantım kesildi.Türksat'ı aradığımda modeme sinyal gelmediğini söylediler.Anladığım kadarı ile modem ağa bağlanıp 192.168.... no'lu bir ip alıyor ama daha sonra internete çıkış sağlandığında alması gereken 62. ile başlayan ip'yi almıyor.Buda beni farklı şeyleri düşünmeye itiyor.Umarım bahsettiğiniz oyunlardan biri değildir....

• quote:

Evet olması gereken ücret konusunda kesinlikle katılıyorum.Fakat bu geçiş sürecinde baya bir sıkıntı yaşayabiliriz gibi geliyor bana.Düne kadar bağlantımda nadir sorun yaşamama karşın dünden beri defalarca bağlantım kesildi.Türksat'ı aradığımda modeme sinyal gelmediğini söylediler.Anladığım kadarı ile modem ağa bağlanıp 192.168.... no'lu bir ip alıyor ama daha sonra internete çıkış sağlandığında alması gereken 62. ile başlayan ip'yi almıyor.Buda beni farklı şeyleri düşünmeye itiyor.Umarım bahsettiğiniz oyunlardan biri değildir....

Alıntıları Göster
    Ayrıca bundan sonraki süreçte yapacağım şey 256'lık bağlantıya geçmek ve adsl kullanıcılarının kabloya geçmemeleri için dua etmek olucak

• quote:

Ayrıca bundan sonraki süreçte yapacağım şey 256'lık bağlantıya geçmek ve adsl kullanıcılarının kabloya geçmemeleri için dua etmek olucak

Alıntıları Göster
    bu çok güzel haber ya umarım her şey rayına oturur ve güzel olurkablonet bildiğim kadarı ile çok daha stabil ve kaliteli adsl e göre şimdi tek sorun modem parası bulmak

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Haklısın dostum.Çünkü Kablo internette bağlantı performansı kullanıcı sayısı ile orantılı.Ayrıca sana üzücü bir haber de vereyim.Ben eski bir kablonet kullanıcısıyım.Şu an ADSL ile bağlanıyorum.Ama en yakın zamanda tekrar kabloya dönmeyi planlıyorum.
    Bu arada şunu da unutmayalım ki,kablo hizmeti verilen bölge sayısı oldukça sınırlı.Bu nedenle çok ta endişe etmemek gerekir diye düşünüyorum.Herkese saygılar.

• quote:

quote:

Haklısın dostum.Çünkü Kablo internette bağlantı performansı kullanıcı sayısı ile orantılı.Ayrıca sana üzücü bir haber de vereyim.Ben eski bir kablonet kullanıcısıyım.Şu an ADSL ile bağlanıyorum.Ama en yakın zamanda tekrar kabloya dönmeyi planlıyorum.
    Bu arada şunu da unutmayalım ki,kablo hizmeti verilen bölge sayısı oldukça sınırlı.Bu nedenle çok ta endişe etmemek gerekir diye düşünüyorum.Herkese saygılar.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle katılıyorum KAblonet alanının sınırlı olması ADSL gibi olmasını engelliyor Derler ya "Nerde çokluk orda b.kluk" ADSL ona benzedi işte
    Bu yüzden özgür ama yavaş internet ilkesini esas aldım ben
    Birde kabloda kablosuz ağ kurmak baya pahalı kablosuz modemler çok pahalı yada kablo modem +router almanız gerek oda nerden baksanız 200ytlyi buluyor. Bende Motorola ETH+usb modem var ama hem eth hemde usbden bağlayamıyorum Hatta kendi pcm dışında eth ve usbden bi laptop denedim hiç bir şekilde bağlantı kuramadım "Sınırlı bağlantıya düşüyor". Sanırım tek bir pc ile internet bağlantısı kurabiliyorz

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: yelkenlim

quote:

Kablo internette bağlantı performansı kullanıcı sayısı ile orantılı.

hayir degil.gunun 24 saati hat kapasitesi tam kullanilir,hiz dusme olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweed

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Jincx

quote:

quote:

Senin dediğin sözde adsl için geçerli...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Jincx

quote:

quote:

Senin dediğin sözde adsl için geçerli...

Alıntıları Göster
    yalnız arkadaşlar ben alfa telekomdan aboneyim kablonete
    hem 9 ytl ödemiyorum hemde nezaman başım sıkışsa
    eve kadar gelip ilgileniyorlar çok şükür ,
    bunuda hatırlatmak isterim hepsine teşekkürlerimi sunuyorum ;)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.