Şimdi Ara

Kafam çok karışık yardım eder misiniz ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çok çevrem yok. Aşırı sosyal biri değilim. Bazı zamanlar sosyal oluyorum ortamlara giriyorum fakat her zaman olmuyor. İşyerinde işte bazen kafa dengi adamlar denk gelirse dışarıda görüşüyoruz filan neyse konumuz bu değil.

Bir önceki çalıştığım yerde bir arkadaş vardı. Benden 4 yaş büyük ama kafalar denk yani takılıyoruz filan. Bundan 4 yıl önce ben Antalya da bir organizasyondaydım. Organizasyon bitmeden 2 gün önce beni aradı dedi ben Antalya ya geleyim mi takılalım işte filan dedi bende olur dedim hani süper olur filan.

Neyse bu geldi buluştuk filan. Geldiği günden 1 gün öncede bir önceki sene organizasyonda tanıştığım bir kız vardı onlarda tesadüfen Kaşa gelmiş kız kardeşiyle konuştuk işte buluşalım muhabbet edelim filan diye dedim tamam bak ne güzel benimde yanımda arkadaşım var güzel olur dedim. Ben arkadaşımla Antalya da buluştum buluşmadan önce dedim bak böyle böyle kaşta benim bir arkadaşım var beraber Kaşa gidelim mi dedim gidelim uyar bana dedi akşamın bir vakti çıktık kaşa doğru yola.

Kaşa geldik işte bir şekilde kızlarla buluştuk. Kızlarda butik otel tarzı bir yerde kalıyorlar bizide oranın bahçesine getirdiler orta oturduk muhabbet sohbet filan çok iyi. Bizden başka orda kalan çocuklar vardı işte kimi gemi mühendisi kimi elektronik mühendisi biri başka bişeyin mühendisi filan hep beyaz yaka takımı tabi. Bende arkadaşımla o zaman mavi yaka olarak çalışıyoruz. Ama benim geçen yıl tanıştığım kızda benim mavi yaka olduğumu biliyordu. Yani çekinmem hiç öyle söylerim böyle bir iş yapıyorum diye.

Muhabbet sohbet filan devam böyle ortam güzel kimsede sorun yok. Biraz zaman geçti işte. Benim kız olan arkadaşım sordu işte siz ne iş yapıyorsunuz diye. (Mutlaka mavi yaka olduğumu söylemişimdir ama unutmuş olabilir) Ya işte bende atladım işte mavi yakayız beraber çalışıyoruz. getir götür işi filan oluyor diye söyledim. Arkadaşımda bana bir kötü bakış attı bozuntuya vermedim ama biraz kırıldım neyse umursamadım. Muhabbet biraz daha ilerledi. Kızlar dedi gitmeyin burada kalın diye bende dedim yok biz çadırdayız bu gece başka zaman inşallah filan dedim. Neyse ayrıldık oradan o gece çadırda kaldık.

Ertesi gün bana dedi işte dün orda kalsaydık kızları yapardık. (umarım anladınız) Ya abi dedim ne alakası var öyle bir hava mı aldın dedim ne alaka dedim. Kesin yapardık diyor. Çok umursamadım o an neyse tatil bitti yaşadığımız şehire geldik normal devam hayata ondan sonra ben başka yerde çalışmaya başladım filan.

Yukarıda bahsettiğim olay 2020 yazında yaşanıyor olayın üzerinden dört sene geçmiş hala daha bana bunu her fırsatı geldiğinde söylüyor ve ben inanılmaz sinir oluyorum ama arkadaşlığıma olan saygımdan dolayı sesimi çıkaramıyorum konu açıldığı zaman cevap vermemeyi tercih ediyorum.

Bu yaşadığım olay tabi bende hala taze olduğu için mesafeliyim tabi uzak bir yerlere gitmeye.

Örneğin geçen pasaport aldı. İşte plan yapıyor şuraya mı gitsem buraya mı gitsem diye. Dediki gel beraber balkan yapalım araba kiralayalım orda gönlümüzce gezelim yiyelim içelim hem masraflarda bölünsün ikimizde fazla para vermeyelim dedi. Bende dedim ki abi dedim ben senin kısmetine mani oluyom sen dedim tek başına git veya başka arkadaşınla git çünkü ben senin kısmetine mani oluyorum o yüzden dedim beni pas geç. Biraz bozuldu belki bilmiyorum ama o tek başına gidecek nereye gidecekse.

Tamam erkeğiz hepimizin hormonları var ama ne zaman bir kızla buluşsam veya bahsetsem hep p.mpa var mı diye soruyor bende biraz açıkçası sıkıldım bu muhabbetten ama dediğim gibi arkadaşlığımıza olan saygımdan sesimi çıkaramıyorum. Bu yüzden hayatıma biri girdiği zaman bahsetmemeyi tercih ediyorum.

Çok görüştüğümüz için işte kararsız kalıyoruz bazen nereye gidelim filan diye hep aynı yerlere gittiğimiz için farklı seçenekler sunuyorum işte mangala gidelim döner yemeye gidelim filan diye söylüyorum ama hep aman şurda şu var aman orda trafik vardır aman oraya gidilmez diye diye hep onun dediği yere gidiyoruz. Sizce ne yapmalıyım arkadaşlığımı bitirmeli miyim yoksa katlanmalı mıyım ?

Ve inanılmaz sıkılmış durumdayım. Bütün arkadaşlarımın dediklerini ben yapıyorum ama hiçbir arkadaşım benim istediklerimi yapmıyor ve bunun farkında değiller bende bundan çok yorulduğum için kendimi enayi gibi hissetmeye başladım. Arkadaş ama hep kendi dediklerini yaptıran yapan arkadaşlar. Hepsiyle samimiyim hepsiyle arkadaşım ama bir kerede benim istediğim şey yapılsın bir kerede benim istediğim mekana oturulsun sizce çok mu şey istiyorum ? Ben kusursuz olduğumu iddia etmiyorum ama benim kusurlarımı da onlar günyüzüne çıkarıyorlar ve kendimi yalnız hissediyorum.

Biliyorum farkındayım çok uzun yazı yazdım ama umarım okursunuz ve bana bir hal çare önerirsiniz. Okuduysanız çok teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar.

• Benzer bir olayı ben de yaşamıştım. Beraber gezeriz eğleniriz diye tatile gittiğimiz arkadaş 50+ yaş bir rus bulup peşine takıldı. Bütün tatili yalnız geçirdim ve öyle sıkıldımki otele peşin ödediğim günleri yakıp erken çıkış yaptım. Kendisiyle de ilişiğimi kestim. Yani birşeylere aşırı düşkünlüğü olan insanla geçinmek zor. İlla benim gibi teması kopar demiyorum ama anlaşabilmek için kendini zorlamana da gerek yok. Belki biraz mesafe koysan iyi olur.
  • Farklı konularda kafanızın uyuşuyor olması, tatil vs. gibi konularda farklı olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor. Sizin tatil yapma amacınızla onun tatil yapma amacı farklı. Zorlamaya gerek yok o yüzden.

• Arkadaş insana birşey katmalı. Sana birşey katmayan insanları hayatından çıkar. Zaten bu devirde dert çok sen de ekstradan dert edinme. Gereksiz insanlardansa yalnızlık daha iyidir.
  • Bende yalnızlıktan çok sıkıldım. Yılda bir kere tatile çıkıyorum ondada tek başıma gitme mecburiyetinde kalıyorum. Bende çok istiyorum arkadaşlarım ile beraber bir yere gitmek onlarla anılar biriktirip yıllar sonra kanka ne eğlenmiştik ama hatırlıyor musun demeyi ama ben kendi çevremde bunu yapamıyorum. En az bir senedir mangala gidelim diye diye dilimde tüy bitti. Bir defada benim istediğim yapılsın benim dediğim etkinlik yapılsın arkadaşlar çok mu şey istiyorum söyler misiniz ? İnsanları kırmayı sevmediğim için ezilen hep ben mi olmak zorundayım ?

Bahsettiğim arkadaşım hep yok bungolava gidelim beraber işte balkana gidelim deyip durdu hepsinde reddettim. Bungalov takmadığımı belli ettim balkanıda direk reddettim. Çünkü biliyorum ki yine bir karı gördüğü zaman g.tü başı ayrı oynayacak bir halt beceremeyince tadını kaçırıp benimde tadımı kaçıracak. Veya faturayı bana çıkaracak. Bunlardan endişelendiğim için bir daha ben ne o arkadaşımla nede başka bir insanla bir yere gitmek istemiyorum. Çünkü korkuyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.