Şimdi Ara

Kaldırımda yürürken sigara içmek yasaklanmalı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
2
Favori
33.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
595 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bugünlere bile şükrediyorum, eskiden şehirler arası otobüste bile içilirdi, şimdi düşününce çok garip geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yemin ediyorum bugün aynı şeyi düşündüm. 1 saatlik yürüyüşüme çıktım. Şehir içinde yaşıyorum. Kaldırımda yürürken önümdeki insanların üflediği sigara dumanını fark etmeden içime çekiyorum ve hem midem bulanıyor hem de iğreniyorum o kokudan. Ya hızlı adımlarla önlerine geçmeye çalışıyorum veya yolumu değiştirmek zorunda kalıyorum.

Bir dükkana girdiğinizde tezgahtarın da o an içmese bile ağzından çok kötü sigara kokusu yayılıyor ve hemen mağazadan ayrılıyorum.

Bugün istemeden yolda ciğerlerime dolan sigara dumanlarından dolayı hala hafif bir sigara kokusu alıyorum. İnsanların birbirinin hayatını bu kadar etkilemeye hakkı yok.
  • Hem ağzı hem de vücudu bok gibi kokutan özgürlük. Ne derseniz deyin leş gibi kokuyorsunuz. Özgürlük bu ise tarzınız belli...
  • Benim de en büyük sıkıntılarımdan biri bu, tirkakiler sadece kendilerine özgürlük istiyorlar
  • En kötü sigara 50 lira olur inş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Toplu taşımalarda iğrenç kokan insanlardan, toplu taşımalarda yemek yiyen insanlardan nefret ediyorum ve tiksiniyorum. O iğrenç kokuyu saatlerce çekmek zorunda değiliz. Defalarca bir saat bu iğrenç kokuları çekiyorum mecburen. Bunlara da çözüm bulun bunlarda yasaklansın. E5'nin yanında yürürken leş gibi araçların egsozundan çıkan koku. Hatta leş ötesi. Bazı fabrikaların,evlerin dumanları öff bunlar da ne leş. Hatta sadece arkasında yürüyeni 10 saniye değil günlerce bütün çevreyi etkiliyor. Ama neyse biz sigarayı yasaklayalım.
  • Japonyada kaldırımda sigara içmek yasak

• Otobüs Duraklarında YASAK Pazar Yerlerinde YASAK olmasına rağmen hala içiliyor. Bu gibi yerlerde sigara içilmesinin yasak olduğunu gözlerine sokmak istiyorum.
  • Hayatim boyunca sigara kullanmadim ama bunlar yuzunden pasif iciciyim sizden nefret ediyorum

• Vatov kullanıcısına yanıt
    Biri icmis icmis sigarayi montuna sacina agzina her yerine sinmis kokusu bi de gececekmis gibi gitmis naneli seker atmis agzina kusacaktim otobusun icinde

• Sigara içiyorum ama sigaranın yürüyerek icilmesinin yasaklanması gerek bence

• Ötobüs duraklarındada yasaklanmalı.
  • Numenorian Man kullanıcısına yanıt
    3 gündür gripten dolayi icemiyorum. bırakmak istiyordum simdi bakalim iyileşince baslamamaliyim.

Dün, disari cikmadan once gribi bastirsin diye raki içtim. Sigara icmesem belki ciddi oranda atlatmis olacaktim. iki sigara ictim cigerim ve bogazimin safti kaydi.

Nikotin guzel huzur veriyoe eyvallah fakat nikotin girtlak ve cigerlere bu eziyeti degdirecek bir şey değil. Ya elektronik ya da sakiz band vb bir şey kullanmak lazim

• Sigara komple yasa dışı ilan edilmeli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nefes aldıktan sonra vermek yasaklansin kaldırımda giderken başkasının vermiş olduğu karbondioksit ve boklu hava beni rahatsız ediyor.

• Bu dünyadaki en büyük cehaletlerden biridir sigara içmek. Sırf bunu anlamak için bir gün boyunca, günde 3 paket sigara içen ve ayda 1500 lirasını sigaraya veren dedemi izledim. Aksama kadar sigara içmekten, yemege bile sıra gelmediğini gördüm. Hatta sigara içmekten eve de giremiyor artık. İç iç bitmiyor, sonu gelmiyor. Hiçbir sosyal yaşama, bir olaya, sohbete odaklanma yok. Odaklanmaya vakit yok. Sigara sadece sağlığa zararlı olan değil direk yasami bitiren bir alışkanlıktir. Ömrümüzun büyük bölümünu nerede sigara icebileceginizi aramakla geçecek.

• Oldu, başka bir isteğin? Yollar senin olsun mu? Bir de haklı görüyor kendini değişik herif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Just_brtsh -- 22 Aralık 2019; 2:35:45 >
  • Elfen Lied kullanıcısına yanıt
    Oh atam ne güzel çekmiş, canım çekti bak yine.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.