Şimdi Ara

Kapalı balkonda dış ünite kullanımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
10.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar dün itibariyle evimin fazla kullanmadığım küçük balkonuna klima dış ünitesi taktırdım..gelen montajcı servis elemanları camları açıp kullanabileceğimi belki biraz performans düşüklüğü yaşayabileceğimi söyledi..bu arada aslında bu işe karşıydılar ama dış cephe mantolama olduğu için daha evvelki yaşadığım sorunlardan dolayı deldirmek istemedim..geleyim asıl konuya:akşam bayağı çalıştırdım servis gittikten sonra ama bir performans düşüklüğü hiç hissetmedim zaten iç ünite ile aradaki boru 2m yok bile ama çalışırken sıcak sıcak hava esiyor balkonda..ACABA DİKKAT ETMEM GEREKEN HUSUS VARMI?Önerileriniz için teşekkür ederim şimdiden...

• İyi akşamlar, Servis doğru söylemiş, klimayı pencereler açıkken kullanırsanız daha sağlıklı olur
    Performans düşüklüğü yaşayacağınızı pek sanmıyorum, tam tersine kışın muhafazalı bir yerde durduğu için performansı artabilir bile (ama sadece kış mevsimi için)
  • quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

İyi akşamlar, Servis doğru söylemiş, klimayı pencereler açıkken kullanırsanız daha sağlıklı olur
    Performans düşüklüğü yaşayacağınızı pek sanmıyorum, tam tersine kışın muhafazalı bir yerde durduğu için performansı artabilir bile (ama sadece kış mevsimi için)

Kışın daha beter olurklima dışarıyada soguk hava üfleyecek ama kapalı alana oraya sürekli üflenen soğuk hava o balkonu dışardan daha beter soğuk yapacak ve sonuç klima öyle çuvallarki şaşırır arkadaşımız,dış ünitenin yeri dıştır kapalı alan degil mutlaka bir yerler açılarak kullanılmalı ve sonuç olarak servise 150 ytl gibi vererek dışarı taktıracaksınız dış üniteyi.

• quote:

Orjinalden alıntı: pitinimi

quote:

İyi akşamlar, Servis doğru söylemiş, klimayı pencereler açıkken kullanırsanız daha sağlıklı olur

Kışın daha beter olurklima dışarıyada soguk hava üfleyecek ama kapalı alana oraya sürekli üflenen soğuk hava o balkonu dışardan daha beter soğuk yapacak ve sonuç klima öyle çuvallarki şaşırır arkadaşımız,dış ünitenin yeri dıştır kapalı alan degil mutlaka bir yerler açılarak kullanılmalı ve sonuç olarak servise 150 ytl gibi vererek dışarı taktıracaksınız dış üniteyi.

Haklısınız, ama ben dışarıdaki soğuğa göre biraz daha korunaklı olur diye düşünmüştüm

• hayır dışarıya göre daha iyi olur balkonda yazın sorun olur sadece dış ünitenin durduğu mekan 40 dereceyi geçerse gaz kaynama yapar 1-2 saatte bi performans düşümü belki hissetmessiniz ama uzun vadede hissedebilirsiniz

quote:

quote:

quote:

Haklısınız, ama ben dışarıdaki soğuğa göre biraz daha korunaklı olur diye düşünmüştüm

• arkadaşlar!
    yazın dış ünitenin açık alanda durma ihtiyacı neyse, kışın da odur. ikisi arasında hiçbir fark yaoktur. hatta kapalı alan kışın daha da sorunlu olabilir. çünki defrost durumu sözkonusudur. bunu şöyle açıklamak gerekir.

birim miktar buzun suya dönüşmesi, aynı miktar suyun buza dönüşmesinden daha fazla zaman almaktadır. bu bir fizik kanunudur. lütfen ısrar etmeyelim. teşekkürler!
  • quote:

Orjinalden alıntı: LejyoneRr

hayır dışarıya göre daha iyi olur balkonda yazın sorun olur sadece dış ünitenin durduğu mekan 40 dereceyi geçerse gaz kaynama yapar 1-2 saatte bi performans düşümü belki hissetmessiniz ama uzun vadede hissedebilirsiniz

quote:

quote:

quote:

Kapalı balkon acaba kışın nasıl iyi olur açıklarmısınız,benim görüşüm bu şekilde olmaz ne kışın nede yazın ,dış ünite yazın bulunduğu ortamın ısısını artıracak,kışında düşürecektir ve performansı klimanın çok düşecektir,nasılki iç ünite kapalı alana devamlı ısı üfleyerek belirli bir ısıyı tutruyorsa,dış ünitede kapalı alanda aynı belirli ısıyı tutturdumu bakın siz klimanın haline

• işlerinde deneyimli arkadaşların görüşlerinde teknik olarakda haklı olduklarına inanıyorum fakat konuyu açma sebebim camları açıp kullanmamda sorun olup olmayacağı idi ...evim kombili kışın sadece evden ayrıldığım zaman (ayda belki bir kez)eve geri döndüğümde iç ısıyı biraz yükseltmek için birkaç saatlik ısıtmada kullanacağım.balkonumda2m2lik karşılıklı olrakda 2kanat camı açılıyor şuanda iki gecedir ortalama 3saat kadar kullanıyorum gayet iyi hatta kumandadan üfleme çıkışından ısıyı kontrol ettiğimde 14 derece ölçüyorum..sadece balkon biraz sıcak oluyor oda fanın esintisinden dolayı kapatınca hemen doğal ısıya dönüyor..ama akşam önerinizi dikkate alıp birde çalışırken balkonun ısısını ölçücem..dediğiniz gibi gazın kaynama sınırı olan 40 derceye yaklaşıyormu?iki günlük takibime göre kesinlikle busınırlarda değil ama...
  • sistemin tam performaslı çalışması için bir tanade olsa camı aç derim çünkü evaporatörden (içerdeki kısım) çekilen ısı kondanserden (balkondaki kısım) atılır cihazın ısıyı atması lazım. Kışın ise eyerki kullanırsan klimalar en düşük dış oratam sıcaklıgı - 5 derecedir o zaman açma derim ama günde birkere olsa açmanda faydavar
  • arkadaşım, senin sorunun cevabı tam olarak şu;
    kışın da yazın da kliman çalıştığı sürece camları açık tutmalısın. yazın serinlerken camları açık tutmalısın, kışın ısınırken de camları açık tutmalısın. o camların kapalı olması her iki mevsimde de klimanın performansını düşürmekten tut, görevini hiç yapamamaya kadar sorunlara neden olur.
    quote:

Orjinalden alıntı: kamil72

işlerinde deneyimli arkadaşların görüşlerinde teknik olarakda haklı olduklarına inanıyorum fakat konuyu açma sebebim camları açıp kullanmamda sorun olup olmayacağı idi ...evim kombili kışın sadece evden ayrıldığım zaman (ayda belki bir kez)eve geri döndüğümde iç ısıyı biraz yükseltmek için birkaç saatlik ısıtmada kullanacağım.balkonumda2m2lik karşılıklı olrakda 2kanat camı açılıyor şuanda iki gecedir ortalama 3saat kadar kullanıyorum gayet iyi hatta kumandadan üfleme çıkışından ısıyı kontrol ettiğimde 14 derece ölçüyorum..sadece balkon biraz sıcak oluyor oda fanın esintisinden dolayı kapatınca hemen doğal ısıya dönüyor..ama akşam önerinizi dikkate alıp birde çalışırken balkonun ısısını ölçücem..dediğiniz gibi gazın kaynama sınırı olan 40 derceye yaklaşıyormu?iki günlük takibime göre kesinlikle busınırlarda değil ama...

• dostlar değerli tavsiyeleriniz için teşekkür ederim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

arkadaşım, senin sorunun cevabı tam olarak şu;
    kışın da yazın da kliman çalıştığı sürece camları açık tutmalısın. yazın serinlerken camları açık tutmalısın, kışın ısınırken de camları açık tutmalısın. o camların kapalı olması her iki mevsimde de klimanın performansını düşürmekten tut, görevini hiç yapamamaya kadar sorunlara neden olur.
    quote:

Orjinalden alıntı: kamil72

işlerinde deneyimli arkadaşların görüşlerinde teknik olarakda haklı olduklarına inanıyorum fakat konuyu açma sebebim camları açıp kullanmamda sorun olup olmayacağı idi ...evim kombili kışın sadece evden ayrıldığım zaman (ayda belki bir kez)eve geri döndüğümde iç ısıyı biraz yükseltmek için birkaç saatlik ısıtmada kullanacağım.balkonumda2m2lik karşılıklı olrakda 2kanat camı açılıyor şuanda iki gecedir ortalama 3saat kadar kullanıyorum gayet iyi hatta kumandadan üfleme çıkışından ısıyı kontrol ettiğimde 14 derece ölçüyorum..sadece balkon biraz sıcak oluyor oda fanın esintisinden dolayı kapatınca hemen doğal ısıya dönüyor..ama akşam önerinizi dikkate alıp birde çalışırken balkonun ısısını ölçücem..dediğiniz gibi gazın kaynama sınırı olan 40 derceye yaklaşıyormu?iki günlük takibime göre kesinlikle busınırlarda değil ama...

İşte gerçek bu kadar basit ama başımıza gelene kadar anlamamakta ısrarlıyız,kışın bir bakalım ne olmuş

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.