Şimdi Ara

Kararsızım,lütfen yardım arkadaşlar..! (Mercedes A200-Audi A3 Sedan 14.tfsi-Bmw X1)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle bütün forum üyelerine merhaba. Sürekli forum takipçisiyim fakat yazmaktan ziyade hep okuyucu oldum. uzun aradan sonra yazmak nasip oldu :) Bir hafta önce aracımı sattım ve yeni araç arayışı içine girdim. bir önceki aracım Audi A3 3 kapı 1.4tfsi'idi. artık 4 kapılı modele geçmek için aracımı sattım. geniş araç ihtiyacım olmamasına rağmen araç içi ziyaretçim çok olmasından dolayı satma gereği duydum. şuan başlıkta yazan araçlar arasında kararsız kaldım. aslında 3 üde birbirinden farklı araçlar.biri hb,biri sedan biride crossover veya ufak suv sayılır. önceliğim aracın konforlu olması bu yüzden Mercedes A serisinden çekincem var.fakat aracın dış görünüşü beni çok cezbediyo. Audi A3 sedan ın içi çok hoşuma gitmesede dış görseli ve konforu hoşuma gitmekte(hb kasasını düşünmeme nedenim 2012 model tek kapılısını satmış olmam), bmw hem konforlu hemde biraz daha heybetli jeep vari duruşundan dolayı hoşuma gitmekte fakat sene sonu kasa değiştiricek olması beni düşündürmekte. bu üç aracında benzin ve otomatik ve full versiyonunu düşünmekteyim. yani önceliğim kalite konfor ve görünüşü.yakıt veya büyüklükle ilgili bir kriterim yok. yardımcı olursanız sevinirim.. :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasko2348 -- 18 Ocak 2015; 19:18:37 >

• Hocam öncelikle hayırlısı olsun hakkınızda. A3 veya x1 deneyimim olmadı fakat a180 cdi kullandım çokta kaliteli hissedemedim mercedesten daha fazlasını bekliyor insan. Önceliğiniz konfor kalite görünüş olarak kısıtlanmış. Muhakkak bu seviyelerdeki araçlar çok kaliteli konforludur ancak tahminim bir a3 sedanın veya x1 in a200den konforlu olabileceğidir. Ben sizin yerinize olsam , sadece rebel blue renginde , v40 veya s60 da bakardım. araç önerisi olarak algılamayın siz sade fikirlerimi yazmak istedim
    İyi forumlar selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BakkalGazi41 -- 18 Ocak 2015; 19:31:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok aciliyeti yoksa makyajlı 1 serisi 1.18 alın ya da M paket 3.16 i, boşverin x1, a200 falan. Ama illa 4 kapı istiyorum diyorsanız Mercedes Cla200, Bmw 3.16 ya da Passat bakın benzinli otomatik olarak. 1.4 tsi 150 bg act 3-4 aya gelecek, CLa arka tarafı biraz basıktır rahatsız olmazsanız düşünebilirsiniz. 3.16 ve 3.20 i ed kullandım uzun süre büyük keyif verdi ikisi de. Borusan 2. ele muhakkak bakın bu arada 3-5 bin km'de neredeyse sıfır araçlar satıyorlar 3.20 ied bile alabilirsiniz. Selamlar
  • Alternatif olarak Q3 diyecem ama içi eski A3 ile aynı, F30 316i, veya Volvo S60larada bakın.

• Kesinlikle A3 derim.
    Geçen hafta Mercedes A 'ya bindim. arka koltuga sıgamadım.
    Kafam tavana değiyordu. Mercedes'i çok sevmeme rağmen
    kesinlikle alınmaz. Boyum 181.
  • A serisini boyutlarını yeterli bulmuyorsanız, ve x1 de bakıyorsanız, mercedes gla öneririm

• Mercedes CLA veya GLA ikisi de süper seçim.
  • Bütçem 100 bin ama istediğim gibi ve temiz bir araç için 110 sınırına zorlayabilirim. mercedes gla kesinlikle güzel bir araç. o fiyatlarda ikinci ek denk gelse hiç kaçırmam ama malesef şuanlık daha pahalı. passat ve benzeri araçları düşünmüyorum,benzeri derken yaşım 28 ve olgun baba rabası imajından çok daha sportif yaşıma gidebilicek araçlar. yorumum yanlış anlaşılmasın,passata kötü araç demiyorum. daha önce yeni kasa honda type-r, crv ve accord sahibi oldum. honda accord bence çok güzel oturaklı bir araçtı fakat mugen kitsizdi aracım ve çevremdeki birçok kişi babamın arabasını ödnç almışım imajı oluşturduğunu söyledi ve ne kadar doğrudur bilmem ama bu bende bilinç altıma işledi ve araçtan soğdum. görüşlerinizi dikkatle okuyorum,yardımlarınıza devam :) şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasko2348

Bütçem 100 bin ama istediğim gibi ve temiz bir araç için 110 sınırına zorlayabilirim. mercedes gla kesinlikle güzel bir araç. o fiyatlarda ikinci ek denk gelse hiç kaçırmam ama malesef şuanlık daha pahalı. passat ve benzeri araçları düşünmüyorum,benzeri derken yaşım 28 ve olgun baba rabası imajından çok daha sportif yaşıma gidebilicek araçlar. yorumum yanlış anlaşılmasın,passata kötü araç demiyorum. daha önce yeni kasa honda type-r, crv ve accord sahibi oldum. honda accord bence çok güzel oturaklı bir araçtı fakat mugen kitsizdi aracım ve çevremdeki birçok kişi babamın arabasını ödnç almışım imajı oluşturduğunu söyledi ve ne kadar doğrudur bilmem ama bu bende bilinç altıma işledi ve araçtan soğdum. görüşlerinizi dikkatle okuyorum,yardımlarınıza devam :) şimdiden teşekkürler.

Volvo v40 cross country ya da bmw 1 serisi bak derim.
    Senin seceneklerine gelirsek x1'i direk ele. Klasik bayan suvu iste. Ayrica fiyatini haketmiyo.
    Mercedes kalitesini tam anlamiyla istiyosan c180 bak ama o da bütçeni asar ama sana en uygun araba bence. Hem spor görünüm var hem sedan hem de cok konforlu. Özellikle amg paket olsa tadından yenmez.
    A3'de alternatif olabilir...

• Mazda 6

Şaka bi yana m paket bmw 1 serisi yada cla bak derim diğerleri seni memnun etmez.

• Alacaginiz arac simdiden hayirli olsun.

A kasayi kesinlikle tavsiye etmem disardan ne kadar cekiciyse arac ic kalitede o kadar itici. Verdiginiz parayi haketmeyecek bir araba(Kendi gorusum)

Diger secenekleri kullanmadigim icin yorum yapamayacagim.

Oneri olarak;
    Bir Volvo kullanicisiyim yazdigim iki modeli arastirmanizi en onemlisi test surusune cikmanizi oneririm.

V40 t4(1.6 180bg 6 ileri powershift) advance veya r-design modelini ekstra guzel paketler ekleyerek o araclarda olmayan donanimlarla 100.000tl ye alabilirsiniz.

S60 t4 V40 ile ayni motor spor sedan gorunumlu bir arac advance paketli 111.000

• quote:

Orijinalden alıntı: yasko2348

Bütçem 100 bin ama istediğim gibi ve temiz bir araç için 110 sınırına zorlayabilirim. mercedes gla kesinlikle güzel bir araç. o fiyatlarda ikinci ek denk gelse hiç kaçırmam ama malesef şuanlık daha pahalı. passat ve benzeri araçları düşünmüyorum,benzeri derken yaşım 28 ve olgun baba rabası imajından çok daha sportif yaşıma gidebilicek araçlar. yorumum yanlış anlaşılmasın,passata kötü araç demiyorum. daha önce yeni kasa honda type-r, crv ve accord sahibi oldum. honda accord bence çok güzel oturaklı bir araçtı fakat mugen kitsizdi aracım ve çevremdeki birçok kişi babamın arabasını ödnç almışım imajı oluşturduğunu söyledi ve ne kadar doğrudur bilmem ama bu bende bilinç altıma işledi ve araçtan soğdum. görüşlerinizi dikkatle okuyorum,yardımlarınıza devam :) şimdiden teşekkürler.

Işte bu hep şekilci zihniyetten.sen eğer arabayı beğenip aldiysan ve arabanı seviyorsan başkalarının fikirleri ile karar değiştirmezdin, e millete şekil yapmak istemiyorsan tabii.bence sevdiğin arabanın peşinden koş. Hayat kısa millete şekil yapmakla harcama.

• toutonic T kullanıcısına yanıt
    şekilcilikle alakası yok,zira honda accord kalite konfor ve gösteriş olarak çok güzel bir araç ve genel düşüncede bu yöndeydi ama bi bakımdanda aracın ruhu dedikleri gibiydi.bende aynı şekilde aracı görünce kendi aracım gibi hisetmiyordum.aracı alırken honda hayranlığımın etkisiyle pek detaylı düşünmeden almıştım.yukarda yazdığı kriterlerin ortak noktası bşr araç arayışı içindeyim. ama şunuda söylemek isretim ve itiraf etmek isterim ki,ben genç biriyim tabikide imkanların el verdiğince güzek gösterişli bir araç almak isterim ve 30 yaş altı herkes imkanı el veriyosa bu düşüncededir içinde. aile sahibi olsam veya iş amaçlı kullanılacak bir araç olsa kriterlerim tabikide farklı olurdu.yada elimde sadece 100 bin tl olsa bunun 100 ünüde araca yatırmaz fiyat-performan kriterine daha çok önem verirdim,daha maku mantıklı araçlara yönelirdim.amacım polemik yaratmak değil,benimde düşüncelerim bu yönde.

• Benim düşüncem kendimi bildim bileli bmw sevmem. Ben A3 diyorum audiden inip mercedes veya bmwye binersen sürüs keyfini arasın audinin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.