Şimdi Ara

Karın bölgesi yağları!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,en açıklayıcı ve yararlı olması bakımından en başından başlayayım anlatmaya.

Bundan 2 ay önce mart gibi falan okulumun besyo fitness salonuna yazıldım ve orada çalışmaya başladım.Genel olarak ağırlıkla çalıştım.Tabi kas bakımından gelişimi hissettim bu süreçte,fakat 2 hafta önce dikkatimi çekti ki karın bölgemdeki yağlar komple duruyor hatta artmış sanki(Ben birde daha öncelerde çok hızlı kilo vermiştim.)
    Dedim bu böyle olmaz,başka bir şeyler yapmak lazım.İşte o günden beri yapmakta olduklarım ve yapmayı düşündüklerim;Ekmek,çikolata,cips ve hamur işi gibi şeyleri en minimuma indirdim.Protein ağırlıklı besleniyorum ve yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum.Günde 1-2 bardak yeşil çay içiyorum.Bunlar beslenme kısmıydı.Spor kısmında ise,
    nerdeyse her gün karın çalışıyorum.Terleten,kalori yakan antremanlar yapıyorum.Bunun yanında yüzmeye gitmeyi düşünüyorum.Şimdi burda bir sorum var.Yüzmeye gidersem salonu bırakayım mı?Yani ağırlıkla çalışmayı bırakayım mı?Yağ yakmak için extra bir faydası olmaz ise bırakmayı düşünüyorum.Maddiyatta önemli tabi öğrenciyiz

İşte benim durumum genel olarak bu.Katmak istediğiniz bir şey veya herhangi bir öneriniz olursa çok memnun olurum.Şimdiden çok teşekkürler.

• Ben 66-69 kilo olduğum zaman bile (boy: 1,83) karnımda yağlanma vardı ama vücut yağ oranım çok düşüktü yanlış hatırlamıyorsam yüzde 9'du,şuanda vücut yağ oranım ne bilmiyorum ama 75-76kiloyum göbek pek yok,aslında vücudunun sıkılaşması lazım belki sana öyle geliyordur dostum arkadaşlarına falan sor karşıdan nasıl göründüğünü öğren,yada yanlış program yapıyorsundur ki büyük ihtimal öyle, biliyorum Besyo'larda ilgilenen hoca falan yok herkes bireysel kafasına göre çalışıyor görmeden ne dersem yalan olur,ama yağlanma diyorsan cardio'dur çare :) ,yüzmeye gidersen bence bırak fitness'ı , 3 gün spora gitsen 2 günde yüzmeye gitsen,5 gün yormuş olacaksın vücudunu ki 1 haftada 5 gün fazla olur vücudun dinlenmesi lazım,Besyo'da yaptığın spordan bir halt olmaz zaten yüzmeye git sen en iyisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Constantius -- 1 Mayıs 2014; 5:26:37 >

• karın kası çalışıyorsan kaslar büyüdüğü için yağları dışarı itiyor. Karnındaki yağ artmıyor ancak öne çıkıyor . En zor eriyen bölgeler olduğu için çalışmaya devam et.
  • Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar.Bakalım 1 ay kadar gitmeyi düşünüyorum yüzmeye etkisi nasıl olacak.Ayrıca evde de cardio'ya devam edeceğim.

Bu arada @Michu dostum aynı okuldaymışız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.