Şimdi Ara

Kasanın önündeki usbleri bağlayamadım (resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar anakartım biostar ta770, kasam aopen h600-b28.
    Ne yaptıysam kasanın önündeki usbleri çalıştırmayı beceremedim.
    Neden bu tür şeylerin bir standartı yok anlamıyorum
    Resimler biraz bulanık ama bana yardımcı olmanıza yeterlidir inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamilkamil -- 9 Nisan 2008; 9:59:18 >

• normalde USB soketleri için +dataV, -dataV, +5v(usb) ve bir adet nötr (ground) uç yeterlidir..kimilerinde fazladan shield (koruma) ucuda bulunuyor ama temelde 4 adet uç var diyebiliriz..

sizdeki 7 tane tekli soketi ele alırsak; 2 tane +5V USB, 2 tane +dataV, 2 tane -dataV toplam 6 uç etti yani 2 tane usb portu..geriye kalan Ground ucunuda ortak kullanıyorlar sanırım böylece 7 ediyor...(benim çin malı kasada her port için ayrı ground ucu var)

sizdeki tekli kablolardan kahverengi+turuncu+kırmızı dan bir port, siyah+yeşil+sarıdan diğer portu yapın...gri port ortak demiştik..

10 lu soketi takarkende renk sıralaması ve voltaj sıralasını (anakartta) göz önüne alarak takın...Yanlız şunu belirteyim bu ön USB bağlantılarını yapmak cidden tehlikeli iş, bazen anakarttı götürebilen arızalar çıkabiliyor DİKKATLİ OLUN
  • quote:

Orjinalden alıntı: clarion

normalde USB soketleri için +dataV, -dataV, +5v(usb) ve bir adet nötr (ground) uç yeterlidir..kimilerinde fazladan shield (koruma) ucuda bulunuyor ama temelde 4 adet uç var diyebiliriz..

sizdeki 7 tane tekli soketi ele alırsak; 2 tane +5V USB, 2 tane +dataV, 2 tane -dataV toplam 6 uç etti yani 2 tane usb portu..geriye kalan Ground ucunuda ortak kullanıyorlar sanırım böylece 7 ediyor...(benim çin malı kasada her port için ayrı ground ucu var)

sizdeki tekli kablolardan kahverengi+turuncu+kırmızı dan bir port, siyah+yeşil+sarıdan diğer portu yapın...gri port ortak demiştik..

10 lu soketi takarkende renk sıralaması ve voltaj sıralasını (anakartta) göz önüne alarak takın...Yanlız şunu belirteyim bu ön USB bağlantılarını yapmak cidden tehlikeli iş, bazen anakarttı götürebilen arızalar çıkabiliyor DİKKATLİ OLUN

dediğin gibi bağlarsam

kahverengi + turuncu + kırmızı
    pwr usb0- usb1-

siyah + yeşil + sarı
    pwr usb0+ usb1+

olacak. griyide herhangi bir portun gnd pini bağlayacağım.
    doğrumudur.

• ama o kablolar aynı porta ait olmalı...buradan size kesin birşey söyleyip yanlış iş yaptırmakta istemiyorum...Benim konfigürasyon +5v -usbV +usbV Ground şeklinde...

verdiğiniz sıralama arka arkaya olduğu için öyle yazdım ancak voltaj sıralamasına bakarsak,

kahve usb +5v
    turuncu -usbV
    sarı +usbV

olmalı, tabi birde ground ucu...bu yazdıklarımı tek port için deneyip çalışıp çalışmadığına bakın isterseniz..ama dediğim gibi kablolar aynı portun altından çıkıyor olmalı...

Edit: Forumda bu kasadan kullanan arkadaşlar varsa daha fazla yardımcı olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clarion -- 9 Nisan 2008; 10:50:14 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.