Şimdi Ara

Kaza yaptım.Aracım Perte Çıkar mı? (Alfa Romeo Giulietta) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
2
Favori
7.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Öncelikle çok geçmiş olsun, hava yastıklarından ve şasinin epey hasarından dolayı ben de pert olacağını düşünüyorum.

İşin uzmanlarına bir sorum olsun, kasko şirketine başvurup, bu aracın kendimizde kalmasını sağlayabiliyor muyuz?
    ben bu aracı tamir ettirmek istiyorum, bana ödeyebileceğiniz miktarı ödeyip, aracı bende bırakın demek mümkün mü ?
    bilgisi olan var mı acaba?

teşekkürler.
  • Daywalkerrr D kullanıcısına yanıt
    Ben sigortacı olduğum için sizi kasko yönünden bilgilendireyim. Sigorta şirketleri kaza sonrası için şu yolu izlerler. Poliçenizde belirtilen bir onarım yeri var. Eğer pertlik bir durum söz konusu olursa firma seçilen onarım yerinin verdiği rapora göre yol izler. Yani A isimli onarım yeri bu araç pert dedi ise firma hemen getirip size paranızı vermez. O aracı yaptırılabilecek bir anlaşmalı servis arar ki en nihayetinde de bulurlar İstanbul gibi bir yerde.

Bu kadar kesin konuşmamın sebebi hem sigortacı olmam hemde bir yakınımın geçirdiği kaza sonrası yaşadığı sorundan dolayı konu hakkında bilgi sahibiyim. Ve yakınımın sorun yaşadığı şirket sizin şirketinizle aynı. Poliçesini ben kestiğim için 2 ay boyunca ben ilgilendim araçla. 1 ay boyunca sigorta şirketi araca ''Bu araç pert değil, biz bu aracı tamir ederiz.'' diyebilecek servis aradı ve sonunda buldu. 1 ay da aracın onarımı sürdü.

Umarım siz de aynı durumu yaşmazsınız. Tekrar geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nunix

Ben sigortacı olduğum için sizi kasko yönünden bilgilendireyim. Sigorta şirketleri kaza sonrası için şu yolu izlerler. Poliçenizde belirtilen bir onarım yeri var. Eğer pertlik bir durum söz konusu olursa firma seçilen onarım yerinin verdiği rapora göre yol izler. Yani A isimli onarım yeri bu araç pert dedi ise firma hemen getirip size paranızı vermez. O aracı yaptırılabilecek bir anlaşmalı servis arar ki en nihayetinde de bulurlar İstanbul gibi bir yerde.

Bu kadar kesin konuşmamın sebebi hem sigortacı olmam hemde bir yakınımın geçirdiği kaza sonrası yaşadığı sorundan dolayı konu hakkında bilgi sahibiyim. Ve yakınımın sorun yaşadığı şirket sizin şirketinizle aynı. Poliçesini ben kestiğim için 2 ay boyunca ben ilgilendim araçla. 1 ay boyunca sigorta şirketi araca ''Bu araç pert değil, biz bu aracı tamir ederiz.'' diyebilecek servis aradı ve sonunda buldu. 1 ay da aracın onarımı sürdü.

mesajları okumuyorsunuz sanırım..

arkadaş yazmış "Arkadaşlar araçta işçilik hariç 54bin TL lik hasar masrafı çıktı.Dolayısıyla perte çıktı araç..." diye...

• quote:

Orijinalden alıntı: greenman

quote:

mesajları okumuyorsunuz sanırım..

arkadaş yazmış "Arkadaşlar araçta işçilik hariç 54bin TL lik hasar masrafı çıktı.Dolayısıyla perte çıktı araç..." diye...

Dikkat etmedim.

• tıpa tıp AK Sigortayı tarif etmişsiniz. şark kurnazı , sineğin yağını çıkaran , gayseri firması bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

tıpa tıp AK Sigortayı tarif etmişsiniz. şark kurnazı , sineğin yağını çıkaran , gayseri firması bunlar.

Başıma geldiği için biliyorum ne olduğunu. Kasko yaptırırken fiyatı değil biraz da kaza sonrası hizmeti araştırmak gerekir. İsim vermeden söyleyeyim bazı firmalar kaza sonrası sınırsız süre için ve sizin aracınızın sınıfında ikame araç veriyorlar ki siz mağdur olmayasınız. :)
  • quote:

quote:

tıpa tıp AK Sigortayı tarif etmişsiniz. şark kurnazı , sineğin yağını çıkaran , gayseri firması bunlar.

Başıma geldiği için biliyorum ne olduğunu. Kasko yaptırırken fiyatı değil biraz da kaza sonrası hizmeti araştırmak gerekir. İsim vermeden söyleyeyim bazı firmalar kaza sonrası sınırsız süre için ve sizin aracınızın sınıfında ikame araç veriyorlar ki siz mağdur olmayasınız. :)

aynen dediğiniz gibi, mükemmel hizmet ve menuniyet veren sigorta firmaları da var ülkemizde. akla zarar uygulamaları olanlar da. iyi ile kötü arasındaki poliçe farkına dikkat etmek lazım. teoride aynı şeyleri vaat etseler de aradaki farkı uygulamada çıkarıyor bazı firmalar.

• quote:

quote:

quote:

aynen dediğiniz gibi, mükemmel hizmet ve menuniyet veren sigorta firmaları da var ülkemizde. akla zarar uygulamaları olanlar da. iyi ile kötü arasındaki poliçe farkına dikkat etmek lazım. teoride aynı şeyleri vaat etseler de aradaki farkı uygulamada çıkarıyor bazı firmalar.

Söylediğiniz durum 2 faktör için değişiyor;
    1-Sigorta Acente Bilgilendirmesi: Acente çalışanı size diğer firmalardan çok çok daha ucuz bir fiyat çıkardıysa bilin ki o poliçede bi sıkıntı vardır. Ferdi kaza, ihtiyari mali mesuliyet oranı, araç onarım yeri, araç çekim şartını en düşük tutarlarda kabul ederek poliçe teklifi hazırlanmıştır. Siz kaza yaptığınız zaman size çekici göndermezler. Ben bunu bilmiyordum dersiniz ama poliçe hazırlanırken ''çekim şartından bağımsız veya asistans hizmetini yok'' kabul ederler. Siz mağdur olursunuz. Dolayısı ile poliçe teklif aşamasında iken mutlaka bunu acentenize sorun en ince detayına kadar.

2- Müşteri Tercihi: Yetlili acente her türlü bilgilendirmeyi yapar. Ama müşteri 200-300 tl daha aşağı fiyat almak için tüm imm ferdi kaza ve asistans hizmetlerini iptal eder. Bu da şu demek oluyor. Aracınız kaza yaptığı zaman aracınızı en yakın servise götürürseniz Sigorta şirketi size para ödemez. Yetkili firmaya götürmeniz gerekirdi denir. Çekici gelmez, çekici için ayrı bir bedel ödersiniz. (Allah korusun) hastanelik bir durum olursa (en düşük kasko poliçe pirimi için konuşuyorum 1000tl hastane masrafı) 1000 tl hastane masrafınızı karşılar gerisini ödemez vs. vs.

Yani 200 lira karlı çıkacağım derken çok daha fazla para ödemiş olursunuz.

Kaskonun sabit olan tek ödemesi şudur, sizin aracınız hasarlı ise sonuna kadar karşılar.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.