Şimdi Ara

Kaza yaptım.Aracım Perte Çıkar mı? (Alfa Romeo Giulietta) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
2
Favori
7.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam gelmiş geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin.
  • Çok geçmiş olsun canınıza bişe gelmemiş.
  • Hocam geçmiş olsun bu araç pert olmayacaksa hangi araç pert olacak merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o iş 60 la vurma işi değil hocam bana anlatma

aracın bu halıne 10 000 tl verırım ıstersen
  • quote:

Orijinalden alıntı: luzyto

o iş 60 la vurma işi değil hocam bana anlatma

aracın bu halıne 10 000 tl verırım ıstersen

Olur tmm sen 10 bini yolla noter islerini hallederiz sonra.Banka hesap numarami yolluyorum...

• geçmiş olsun büyük ihtimal pert.
  • Çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.
  • Çok geçmiş olsun,önemli olan sağlıklı bir şekilde o araçtan çıkmaktı ve çıkmışsınızda. Araç görevi yapmış.
  • Araç pert. Betonarme yapıya 60 ile girişmissiniz Alfa Romeo geçmişine bakılırsa tank gibi! Kaza fotosunu bilmiyorum ama c sınıfı bir araç için iyi bir koruma yapmış

• ıhsde de arabalar bu şekilde dağılıyor bence güvenlik olarak gayet sağlam
  • Lastik kaldırıma ters açıyla vurmuş sanırım. Ben paralel olarak 40 km gibi bir hızla vurmuştum, virajda önden kaymıştı. Kaldırıma çarpıp ters yöne zıplamıştı. Rot ayarı bozulmuştu sadece. Geçmiş olsun, pert değilse bile pert yapmaya çalışın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maleseff trafık sıgortalarımı az oduyoor genelde zaten tamırhanelerde verıyoorlar çıkma mıkma ne olursa takılıyor artık hak getıree herkes herseyın uckagıdına maleseff kaçılıyor ozelıklenede kasko anlaşmalarında muadıl parça ozel servıs ısıne gırmemek gerekıyoor polıceye dıkkat edılmesı sart belkı bır mıktarda polıca artabılır ama yapıycak bırsey yok ...
  • Öncellikle geçmiş olsun maddi zararı falan kafanıza takmayın canınıza geliceğine malınıza gelsn elbet bir gün daha iyilerini alırsınız bu arada araç pert gibi duruyo.
  • Benzer bir kazayı 2 yıl önce bende yaptım, anadolu sigortadan kaskom vardı, araç değeri 40 bin küsürdü, pejo servis aracıma 15 bin lira onarım bedeli çıkarmıştı. Eksperi aradım, abi dedim, ne olacak bu iş pert mi olacak olmayacak mı dedim, yapılır mı sence dedim ilk arabam falan dedim, servisten başka yere aracını taşıyalım bin mis gibi dedi, ya da sen nasıl olmasını istiyorsun genç onu söyle dedi, abi dedim bu araba yapılsa bile benim zararım olacak bir sürü değer kaybeder dedim vs.vs., tamam dedi, bakalım duruma göre takip et dosyanı dedi, iki gün sonra anadolu sigorta aradı aracınız ağır hasarlı dedi, bu şekilde kabul edip + paramı verelim dediler, yoksa araç bizim olsun size rayiç değer üzerinden paramı verelim dediler, özetle 38 bin lira para aldım, ama 1 ay kadar bekledim toplamda(aracın değerlendirilmesi, eksper raporu, aracın alınması paranın verilmesi vs)

Aracın arkadan hasarı vardı, bu arada araç 308 di, arkadaşların dediği gibi 3-4 ay sonra denk geldi aracı balıkesirde 1 parça boyalı diye satılıyordu, 42 bin liraya.

Eksperin ile görüş durumu, benim de benzer kazam vardı ama hasar daha azdı, senin hasarın fazla, pert gibi görünse de belli olmuyor, eksper bildiğiniz pazarlık ediyor servis ile, onarım fiyatını düşürmek için uğraşıyor,

Ama şahsi fikrim aracın yapılabilir ama yapılmasını sigorta şirketi kabul etmeyecek sana aracın rayiç bedelini teklif edecektir, çok geçmiş olsun.

• Pert değil haşır olmuş resmen
  • Birmot 2002 model 156'nin 2 on faruni değiştirmek için 3500 lira talep etti. :)

Bu araç kesinlikle pert. Bu kaza sadece göründüğü gibi kaporta hasarlı değildir. Yürüyen motorun alt kısımları da dağılmıştır. 4 hava yastığı + on konsol zaten 15bin kusur. Pert olmaz diyenleri anlayamiyorum

• başınız sağolsun.
  • Gecmis olsun, 20 gun once bende kaza yaptim ama bundan daha beterdi ama gene perte cikmadi airbag'lar acilmadi diye

Eger sizinda acilmadiysa pert gozuyle bakmayin derim her kasko ayni

on tampon
    sag on
    sol on
    kaput
    2 far
    lastikleri tutan sey ( adini unuttum:) )
    radyator
    on taraftaki demir
    sag ayna
    sol ayni
    icerideki dikiz aynasi
    sol marspiyel
    sag marpisyel
    arka sag tampon
    arka sol tampon
    arka tampon
    bagaj kapayi
    sol arka far
    sag arka far
    silecek

Simdi farkina vardimda arac gitmis ya tamamen:)

bunlarin Hepsi gittigi halde arac perte cikmadi

nedeni ise airbag acilmadi diye, ustune birde kasko 3 parca seyi yapmama karari aldi nedenini bilmiyorum sirket avukati dava acti

ayrica kazada sag omuzum catladi ve belimde bisi kaymis

cok sukur yasiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SDEOEUS -- 26 Eylül 2014; 22:53:26 >
  • Bence perte çıkması daha iyi bu araç onarılsa bile nekadar sağlam olabilir daha, özellikle hava yastıkları yapılsa bile bidahaki kazada açılmama riskide var
  • Ne saglam preminyum alfa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.