Şimdi Ara

kaziklandim mi acaba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • benim bilgisayar bozuldu tamire verdim islemci ve ana karti degistirdi adam amd sempron 2800+ aldim eve geldigimde calistirdim makinayi acilirken amd sempron 1900+ yazdi bende hemen geri goturdum adama soledim adam bakti sora icinden biseyler yapti ama islemciyi falan degistirmeden sora dedi tamam old simdi 2800+ dedi yanlis baglamisim o yuzden bole oldu falan dedi bende neyse ok dedim sizcede olabilirmi bole bisey yani yanlis baglaninca 1900+ falan cikabilirmi

• kimseden ses yok
  • O işlemci zaten 1.90 Ghz'de çalışır

Ben Amd3000+ s754 var o da 2.00 Gh'de çalışıyor ama 1.90 Ghz falan diye sorun yapma o işlemci yine de 2.8 Ghz'lik bir Intel'den iyidir
  • Eger islemci tipinda 1900+ yaziyor ise saat frekansini biosda hatali ayarlamasi sonucu olmus olabilir. Ama 1900mhz yaziyor ise Amdlerin saat frekanslari ve isimleri farklidir normal.
  • sorun o degil senin nasi amd300+ varya o sekil ghz dan bahsetmiyorum

ben amdsempron 2800+ aldim ama bilgisayarda amd sempron 1900+yaziyodu yani ghzleri karistirmiyom anladinmisora adama geri goturdum adam islemciyi degistirmeden 1900+ olan islemciyi 2800+ yapti portlarini yanlis takmisim dedi o yuzdenmis

ole bisey olabilirmi diye sordum yoksa beni kazikladimi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gerko

O islemci

2.8 Ghz'lik bir Intel'den iyidir

2.8 Ghz'lik bir Pentium 4'den veya Xeon'dan dami iyi yani,çizimlerde ve multimedya uygulamalarinda,film sikistirmalarinda
    Celeron diyorsan sonuna kadar haklisinda 2.8 Ghz'lik Intel diyince hepsini birden kapsamiyormusun?
  • evet kunduns 1900+ yaziyodu galiba senin dedigin gibi oldu normal se iyi yani
    cunku arada daglar kadar fark var 2800+ yerine 1900+ dimi yaniii
  • bencde celerondan bahsetti herhalde cunku daha once pentium 4 2.6 ghz kullaniyordum simdi bu amd sempron 2800+ 1.9 ghz islemciyi kullaniyorum ama arada daglar kadar fark var pentium4 bence cok daha ustun
    quote:

Orjinalden alıntı: anticocacola

quote:

Orjinalden alıntı: Gerko

O islemci

2.8 Ghz'lik bir Intel'den iyidir

2.8 Ghz'lik bir Pentium 4'den veya Xeon'dan dami iyi yani,çizimlerde ve multimedya uygulamalarinda,film sikistirmalarinda
    Celeron diyorsan sonuna kadar haklisinda 2.8 Ghz'lik Intel diyince hepsini birden kapsamiyormusun?

• çarpanlar yanlıştır adam sonra ayarlamıştır

mesela amd 2500+ ler 11*100 olunca 1100mhz çalışırlar ama bunu 11*166 olarak değişirip (normali böyledir)

1833 yani 2500+ olarak kullanılır

çarpanlar en başta ayarlanmamıştır

emin değilsen çıkar işlemciyi koduna bak orda yazar ne olduğu

adam ne diyoo siz celeron p4 diyonuz valla
  • quote:

arkadaş birazcık mübalağa yapmış hepsi o
  • Bize laf söylüyorsun celeron'dan pentium'dan bahsediyoruz diye sende athlonlardan bahsediyorsun.Burada sempron konusuyoruz.Ayrica sempron 1.8 Ghz'ler 2600+ olarak piyasaya sürüldü.
  • valla FSB yi 166 dan 200 mhz e çekersen eğer (yani OC ) P4 lerden daha iyi bence
  • bravo kardes senin dedigin dogru adamda bana ole demisti carpanlari yanlis takmis sora degistirdi duzeldi bilgisayar yani iyi kaziklanmamisim benim bi bilgim olmadigi icin bu konuda sorayim bi dedim saol
    quote:

Orjinalden alıntı: SkiNNy

çarpanlar yanlıştır adam sonra ayarlamıştır

mesela amd 2500+ ler 11*100 olunca 1100mhz çalışırlar ama bunu 11*166 olarak değişirip (normali böyledir)

1833 yani 2500+ olarak kullanılır

çarpanlar en başta ayarlanmamıştır

emin değilsen çıkar işlemciyi koduna bak orda yazar ne olduğu

adam ne diyoo siz celeron p4 diyonuz valla
  • sen bilgisayarıma sağ tıkla özelliklere gir orda 1.9 civarı yazıyosa doğrudur
  • quote:

Orjinalden alıntı: bahrikutlu

sen bilgisayarıma sağ tıkla özelliklere gir orda 1.9 civarı yazıyosa doğrudur

valla sözün özü diye buna derim
  • bende AMD2200 var ama 1.8 ghz de çalışıyo..
    seninkinin o kadar düşük hızda çalışmaması lazım diye düşünüyorum..

kusura bakma ama sende de hata var üstadım bilmediğin adamın kucağına bilgisayarı niye veriyon

bence hiç olmazsa daha iyi tanıdığın (veya arkadaslarının tanıdığı) birine bilgisayarını göster derim...

inşallah bi sorun yoktur ve ben yanılıyorumdur...
  • anakartta sistemi toplarken unuttuğu fsb çarpan ayarını yapmış adam hepsi bu kazıklama yok yani için rahat olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.