Şimdi Ara

Kel olmak istemiyorum :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
9.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet baya büyük forum dolayısıyla baya cevap alırım diye foruma üye oldum . şimdi sorunum belli zaten ama yaşım daha küçük 18 yeni yeni dökülmeye başlıyor okula verdim strestendir şundandır felan sadece kendimi kandırdım yani babamda kel genetik olabilir ama yinede araştırdım dökülmesini durduran ilaçlar varmış. Yani dökülmesini istemiyorum erkenden davranarak durdurmak istiyorum zararın neresinden dönsem kardır.(şapkalı a)

doktora gidicem fakat ne doktoru ? kartal araştırma hastanesi iyimidir bu konuda veya istanbulda önerceğiniz hastaneler
    genetikmidir sizce yani ne yaparsam yapayım dökülmeye devam edermi
    kel olmak istemiyorum :(

• Aynı durum bende de var. Yaş 18 ama bende 16'dan beri devam ediyor. Arkadaşların seyrek diyeceği kadar açıldı. Minoxil ile biryere kadar ilerlettim sonra bıraktık kesin çözüm değil. Dermatoloji uzmanına gideceksin bir baksın. Şuan kesin çözüm ektirmektir. Oda sağlıklı olmuyor. En iyisine gitmek şart bu işte. Paraya kıyacaksın. Genetik ise kesin dökülür. Değilse şampuan , sık yıkama , kurulama şekli dökülme için etkili oluyor. Benim dayı tarafı kel . Onlara çekmişim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Aynı durum bende de var. Yaş 18 ama bende 16'dan beri devam ediyor. Arkadaşların seyrek diyeceği kadar açıldı. Minoxil ile biryere kadar ilerlettim sonra bıraktık kesin çözüm değil. Dermatoloji uzmanına gideceksin bir baksın. Şuan kesin çözüm ektirmektir. Oda sağlıklı olmuyor. En iyisine gitmek şart bu işte. Paraya kıyacaksın. Genetik ise kesin dökülür. Değilse şampuan , sık yıkama , kurulama şekli dökülme için etkili oluyor. Benim dayı tarafı kel . Onlara çekmişim.
    şans işte kardeşim benimde dayı tarafının saçları full :D baba kel ama :( ektirmek felan o kadar para yokki intihar edicem bu gidişle :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Aynı durum bende de var. Yaş 18 ama bende 16'dan beri devam ediyor. Arkadaşların seyrek diyeceği kadar açıldı. Minoxil ile biryere kadar ilerlettim sonra bıraktık kesin çözüm değil. Dermatoloji uzmanına gideceksin bir baksın. Şuan kesin çözüm ektirmektir. Oda sağlıklı olmuyor. En iyisine gitmek şart bu işte. Paraya kıyacaksın. Genetik ise kesin dökülür. Değilse şampuan , sık yıkama , kurulama şekli dökülme için etkili oluyor. Benim dayı tarafı kel . Onlara çekmişim.
    Minoxidil kullanirkende kellik ilerliyor, bu yüzden belli bir dönem sonrasi, efektifligini yitirdigini düsünebilirsiniz. Saclariniz iyi durumdaysa, Minoxidille sorunu cözebilirsiniz ama belli bir asamadan sonra tedaviye Finasteride eklemek zorunda kaliyorsunuz.

Finasteride 4-5 sene saclarinizi koruyabilir. 4-5 sene sonra efektifligini yitirdigi bilinen bir gercek. Bununla birlikte, Finasteride yan etkiler görebileceginiz bir tedavi secenegi. Yan etkiler bünyenize bagli olacak. Yan etki görmeyedebilirsiniz. Yan etki icin konusulan rakam yüzde 2. Son arastirma sonuclarina görede yüzde 2den de az.

Dermatologa gideceksin. Büyük ihtimalle sana sampuan+Minoxidil recete edecek. Duruma göre vitamin haplarida recete edebilir. Cünkü yasin Finasteride icin biraz erken. 23den önce baslanmasi önerilmiyor.

Bende zaten 23e girmeden basladim. 9 aydir kullaniyorum. Kesin sonuclari görmek icin 1 yili doldurmak istiyorum.

Almanlar ve Hollandalilar saclarina cok takintili insanlar. Onlar icin saclar cok önemli. U18de bile Finasteride kullanananlar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jagaciak24

Minoxidil kullanirkende kellik ilerliyor, bu yüzden belli bir dönem sonrasi, efektifligini yitirdigini düsünebilirsiniz. Saclariniz iyi durumdaysa, Minoxidille sorunu cözebilirsiniz ama belli bir asamadan sonra tedaviye Finasteride eklemek zorunda kaliyorsunuz.

Finasteride 4-5 sene saclarinizi koruyabilir. 4-5 sene sonra efektifligini yitirdigi bilinen bir gercek. Bununla birlikte, Finasteride yan etkiler görebileceginiz bir tedavi secenegi. Yan etkiler bünyenize bagli olacak. Yan etki görmeyedebilirsiniz. Yan etki icin konusulan rakam yüzde 2. Son arastirma sonuclarina görede yüzde 2den de az.

Dermatologa gideceksin. Büyük ihtimalle sana sampuan+Minoxidil recete edecek. Duruma göre vitamin haplarida recete edebilir. Cünkü yasin Finasteride icin biraz erken. 23den önce baslanmasi önerilmiyor.

Bende zaten 23e girmeden basladim. 9 aydir kullaniyorum. Kesin sonuclari görmek icin 1 yili doldurmak istiyorum.

Almanlar ve Hollandalilar saclarina cok takintili insanlar. Onlar icin saclar cok önemli. U18de bile Finasteride kullanananlar var.

Alıntıları Göster
    â şunu yapmaya üşenip (şapkalı a) yapmanı takdir ettim...

• quote:

tamam kardeşim çok sağol bende saçıma takıntılıyım çünkü babama hep kel derdim :d şimdi ben kel olursam çok ağrıma gider peki önerdiğiniz bi dermatolog varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kelolcakadam

quote:

tamam kardeşim çok sağol bende saçıma takıntılıyım çünkü babama hep kel derdim :d şimdi ben kel olursam çok ağrıma gider peki önerdiğiniz bi dermatolog varmı ?

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar minoxil i devlet ödüyormu ?

• quote:

quote:

babanın ahı tutmuştur o zaman

bende de var dökülme. Saçımı kıvırcık ve 15 cm di kestrmeden önce. Saç yıkama esnasında 30-40 saç teli gidiyordu. Saç kıvırcık olduğu için yıkadıktan sonra fırça tarakla taramam gerekiyor. Yoksa çok saçma şekillere giriyor saç. Tararken de 150 saç teli rahat gidiyordur. Şuan saçı kestirdim 3e vurdurdum. Şampuanı bıraktım. 20-30 saç teli gidiyor yıkarken en fazla. Ama bunun da bi şekilde önüne geçmek lazım :/

• quote:

Orijinalden alıntı: DiamonD4106

â şunu yapmaya üşenip (şapkalı a) yapmanı takdir ettim...

bende sandım kellikten dolayı sapka takıyor
  • bu minoxidildi şampuandı felan kaç para giricek bana ? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arcatera

Hayir, devlet ödemiyor.
  • quote:

quote:

Hayir, devlet ödemiyor.

Saçlı olup fakir olmaktansa kel olup zengin olurum
  • quote:

quote:

quote:

Hayir, devlet ödemiyor.

Saçlı olup fakir olmaktansa kel olup zengin olurum

Alıntıları Göster
    arkadaşlar kellikte ürünler hikaye saçlarınıza dikkat etmediğiniz sürece dökülür kepek olur.benim size tavsiyem bu kitabı okuyun.tıklayın

• quote:

quote:

Hayir, devlet ödemiyor.

bi arkadaş minoxidil işe yaramıyor dedi bana :(
  • Minoksidil finasterid yaninda ayrica derideki dht yi engelleyici urunler kullanmalisiniz. Eskiden revivogen vardi mesela, simdi bir distributoru yok diye biliyorum. Ayrica sampunlamada haftada birkac kere ketokonazol tarzi urunler ekleyebilirsiniz. Buyuk oranda dht yi temizliyor deriden cunku dht en cok sactaki yagda bulunuyor. Ayrica ben renokin kullaniyorum, memnun muyum fazla bir etkisini goremedim acikcasi cunku bende tiroid vs den kaynakli dokulmeler de mevcut, arada esim de kullaniyor ve saclarinin biraz daha gurlestigini gozlemledik. Eczanlerden bu tarz urunler de deneyebilirsiniz.
  • takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: yücel52

takip
    Saç konusunda aslında sana önerebileceğim bir yöntem var. Bitkisel ilaç niyetine kullanabilirsin. Zaten Ahmet Maranki gibi herbalistlerde bunu anlatmışlardı daha önce.

Walnuteveryday Ceviz Tanıtım broşüründe gördüğüm bir yazıda Cevizin saç dökülmesine iyi geldiği anlatılıyordu. O yazıyı copy-paste yapıyorum.

Saç dökülmesini engeller. 20 Adet civarında Cevizin sert kabuğu 10-15 dakika boyunca 1 litre suda kaynatılıp saç durulamasında kullanıldığında saçlarınız daha sağlıklı, parlak ve güçlü görünecektir. Düzenli olarak devam edildiğinde saç dökülmesinin önüne geçilmektedir.

Ben 32 yaşındayım ve bende kel olmama mücadelesi veriyorum.

Daha önce Bioxcin falan çok kullandım. Onlar dökülmeyi geciktirip, saçları canlı yapıyor. Şimdi bu ceviz olayını denemeye başladım. Faydasını görüyorum.

http://www.walnuteveryday.com/ Dilersen bu linkten iletişime geçip ceviz siparişide verebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Miller57

Saç konusunda aslında sana önerebileceğim bir yöntem var. Bitkisel ilaç niyetine kullanabilirsin. Zaten Ahmet Maranki gibi herbalistlerde bunu anlatmışlardı daha önce.

Walnuteveryday Ceviz Tanıtım broşüründe gördüğüm bir yazıda Cevizin saç dökülmesine iyi geldiği anlatılıyordu. O yazıyı copy-paste yapıyorum.

Saç dökülmesini engeller. 20 Adet civarında Cevizin sert kabuğu 10-15 dakika boyunca 1 litre suda kaynatılıp saç durulamasında kullanıldığında saçlarınız daha sağlıklı, parlak ve güçlü görünecektir. Düzenli olarak devam edildiğinde saç dökülmesinin önüne geçilmektedir.

Ben 32 yaşındayım ve bende kel olmama mücadelesi veriyorum.

Daha önce Bioxcin falan çok kullandım. Onlar dökülmeyi geciktirip, saçları canlı yapıyor. Şimdi bu ceviz olayını denemeye başladım. Faydasını görüyorum.

http://www.walnuteveryday.com/ Dilersen bu linkten iletişime geçip ceviz siparişide verebilirsin.

Alıntıları Göster
    bioksin inin yararı olur mu ?

• quote:

quote:

quote:

Hayir, devlet ödemiyor.

bi arkadaş minoxidil işe yaramıyor dedi bana :(

En az 6 ay kullanmak lazım.Hatta ilk başta dökülmeyi 3-4 kat arttırıyor.Bende şuan dökülme çok ileri aşamalara çıktı işe yaramazsa zaten dökülenin yerine yenisi çıkmazsa 3 aya kelim.

• Bioxin in faydası oluyor. Biraz zahmetli geliyor bana.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.