Şimdi Ara

Kendi kendine sesliye/sessize alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
48.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba i6plus 9.3 kullanıyorum. Telefonun sesli sessiz tuşu hassasiyetini kaybetti. Derse girerken sessize alıyorum ne kadar ellemesemde yani şuan sessiz modda ve hareket etmesin diye sabitledim sonuna kadar ama kendi kendine olur olmadık zamanda sesliye sessize alıyor kendini. AssistiveTouch kullanıyorum ellemiyim diye ama çok sorun çıkarıyor. Garantiye versem yapılır mı acaba hiç vermedim garantiye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guziide -- 23 Nisan 2016; 16:50:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

iPhone Kendi Kendine Sessize Alıyor: Nedenleri ve Çözümleri

iPhone'unuzun kendi kendine sessize alması sinir bozucu bir sorun olabilir. Bu sorunla karşılaştıysan, bu durumun nedenlerini öğrenmek ve çözmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

Nedenleri:

• Arızalı Sessize Alma Anahtarı: iPhone'un sessize alma anahtarı zamanla arızalanabilir ve bu da telefonun kendi kendine sessize alınmasına neden olabilir.
    • Yazılım Hataları: iOS yazılımındaki hatalar da bu soruna yol açabilir.
    • Manyetik Girişim: Telefonun manyetik bir alana maruz kalması, sessize alma anahtarının yanlışlıkla etkinleşmesine neden olabilir.
    • Uygulama Çakışması: Üçüncü taraf uygulamalar bazen iPhone'un sessize alınmasına neden olan hatalara neden olabilir.

Çözümleri:

• Sessize Alma Anahtarını Kontrol Et: Sessize alma anahtarında herhangi bir hasar veya gevşeklik olup olmadığını kontrol et. Arızalıysa, bir Apple Store veya yetkili bir servis sağlayıcı tarafından değiştirilmesi gerekebilir.
    • Yazılımı Güncelle: En son iOS sürümünün yüklü olduğundan emin ol. Yazılım güncellemeleri genellikle bu tür sorunları gideren hatalar içerir.
    • Manyetik Girişimi Gider: Telefonunu manyetik alanlardan uzak tut. Bu, mıknatıslar, hoparlörler veya buzdolapları gibi cihazları içerir.
    • Uygulama Çakışmalarını Kontrol Et: Son zamanlarda yüklediğin uygulamaları kaldırmayı dene. Bu sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için telefonu yeniden başlat.
    • Fabrika Ayarlarına Sıfırla: Diğer tüm çözümler başarısız olursa, telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsin. Ancak, bunu yapmadan önce verilerini yedeklemeyi unutma.

Sorun devam ederse, daha fazla yardım için Apple Destek ile iletişime geçmen önerilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Benim ipad air de ayni sorun vardi. Degisim oldu. Maalesef sorun yazilimsal degil. Düsme hasari olmadigindan emin olmalari lazim ama.eger oyle bir durum soz konusu degilse degisim olur.

• rtnkara kullanıcısına yanıt
    Yalan söylemiyim düştü ama 7-8 ay önce bu sorun 3-4 aydır var bende kardeşimin de düştü ama onda bu sorun olmuyor herkes düşürüyor sonuçta garantiye versem kullanıcı hatası nasıl diyebilirler ki sonuçta düşmeye bağlı olsa o zaman olurdu bu diye düşünüyorum😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guziide -- 23 Nisan 2016; 19:09:39 >
  • Assistive Touch ile kolayca sessize alıp sesliye alabilirsiniz. Düğme nerde sabit duruyorsa durdurun. Sonra ordan açıp kafanıza göre ayarlayın bişe olmaz.
  • Aynı durum bendede var 4s

• Zaten onu kullanıyorum. O yandaki sesli sessiz tuş tikini ellemiyorum hareket etmediği halde sesli sessiz değişiyor..

• Apple Inc kullanıcısına yanıt
    Yarın müşteri temsilcisini arayıp soracağım..

• Demek istedigim. Saginda solunda dustugune dair bise varsa bahane etmesinler. Ama kesinlikle degisir. Sikma canini

• Hasar darbeye bağlı gibi görünüyor. Onun için tamir yapmazlar gibime geliyor.
  • Çevresinde herhangi bir hasar darbe yok düşüreli 1 sene oldu bu sırun 3-4 aydır var.

Teşekkür ederim😊😊 bir sorayım yinede swap cihaz istemiyorum çünkü sorunlar çıkıyormuş

• Bana sifir cihaz verdiler. Sadece kutusu yoktu.

Aynı sorunu mu yaşadınız sizde? Kuzenim 5 kere değiştirdi şans meselesi galiba 😊

• O zaman değişim alırsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.