Şimdi Ara

Kilo Verme, Carnitine, Protein Tozu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bundan 3 yıl önce 1,80 'e 122 kilo bir insandım. Böyle olmayacağını farkedip diyete ve kardiyo egzersizlerine başladım. Şu an 1,90 'a 81 kilo bir insanım. Sorunum da burada başlıyor. Biraz fazla zayıfladığım için kollarım çok zayıf görünüyorlar şu an. Aslında kilom normal ama yağ ve kas olmadığı için ince görünüyor.
    Ve tabii ki 120 kilonun getirdiği göbek tarafında sarkma durumu var. Bel fıtığı olduğum için çok mekik çekemiyorum. Spordaki hocam altını kasla doldururuz dedi protein takviyesi ile ama pek inandırıcı olmadı.
    Şimdi sorum şu, hacim kazanmak ve kas arttırımı yapmak istiyorum. Çünkü geçen ay kas oranım çok az artmış ve yağ oranım %14 olmuş yeniden(Önceki ölçümde 12,5du) Yani yağ yakamıyorum ve kas kütlesini arttırammıyorum. Bu durumda carnitine mi kullanmam gerek yoksa protein tozuna mı başlamalıyım.
    Beslenmeme çok dikkat edemiyorum. Şöyle ki tatlı yı çok sevmem ve uzak duruyorum. Ama, bugun karbonhidrat yedim biraz protein alayım kısımını da pek yapamıyorum. Canım ne isterse yiyorum. Sanırım sorun da bu ama karar vermedim. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

• Öncelikle mekik çekmek ne kas yaptırır ne deriyi inceltir ne yağ yaktırır öncelikle bunu bi baştan belirtelim. Boşuna belini yorma.

2. si supplementlerin etkisi gözle görebileceğin şekilde olmaz. Supplementleri kurtuluş olarak görme.

Biraz karbonhidrat yedim falanlada olmaz malesef bu iş. Düzgünce kalori sayman gerekiyo. Yoksa dediğin gibi düzensiz bir şekilde ilerlersen ne kas yaparsın ne yağ yakarsın.

Öncelikle yağ oranını düşürmeye bak boşver kollarını zaten kas eklemek kolay bir şey değil. Yağ oranı 10'nun altına inene kadar yağ yakımına yoğunlaşmalısın. Açıkçası sarkan deriye bir çözüm bilmiyorum. Genelde ameliyatla falan çözüyolar. Bilgisi olan varsa yardımcı olur bu konuda.

Beslenmeye dikkat etmeyipte başarılı olan kimse görmedim bu sporda. Bu kadar zor bir şey de değil ki zaten. İlk bir kaç ay zorlanırısn sonra insan alışıyo.

• hocam işin kolay kısmı bitmiş 120 den 80 e düşmekle. şimdi sabırlı olman lazım. en az 2-3 senesi var sarkmaların azalması için. bu sene yapman gereken bulk olup yaza doğru definasyona girmek. ağırlık idmanlarına aksatmadan devam et. kardiyoyu askıya al yaza kadar. hacim almaya çalış tekrar 90'lı kilolara çıkacaksın çünkü kas oranın artacak moralini bozma kilo alıyorum diye. antrenmandan sonra izole whey protein + maltodekstrin alabilirsin 25 gr whey 60 gr malto.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_1907

Selamlar hocalar,

Bundan 3 yıl önce 1,80 'e 122 kilo bir insandım. Böyle olmayacağını farkedip diyete ve kardiyo egzersizlerine başladım. Şu an 1,90 'a 81 kilo bir insanım. Sorunum da burada başlıyor. Biraz fazla zayıfladığım için kollarım çok zayıf görünüyorlar şu an. Aslında kilom normal ama yağ ve kas olmadığı için ince görünüyor.
    Ve tabii ki 120 kilonun getirdiği göbek tarafında sarkma durumu var. Bel fıtığı olduğum için çok mekik çekemiyorum. Spordaki hocam altını kasla doldururuz dedi protein takviyesi ile ama pek inandırıcı olmadı.
    Şimdi sorum şu, hacim kazanmak ve kas arttırımı yapmak istiyorum. Çünkü geçen ay kas oranım çok az artmış ve yağ oranım %14 olmuş yeniden(Önceki ölçümde 12,5du) Yani yağ yakamıyorum ve kas kütlesini arttırammıyorum. Bu durumda carnitine mi kullanmam gerek yoksa protein tozuna mı başlamalıyım.
    Beslenmeme çok dikkat edemiyorum. Şöyle ki tatlı yı çok sevmem ve uzak duruyorum. Ama, bugun karbonhidrat yedim biraz protein alayım kısımını da pek yapamıyorum. Canım ne isterse yiyorum. Sanırım sorun da bu ama karar vermedim. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

Lentus nickli arkadaş doğruları yazmış. Ben birkac birsey daha ekleyeyim, Bir kere "Canim ne istiyorsa yiyorum" mantigini bir kenara birakmalisin. Eğer yağ oraninin artmasini istemiyorsan basit karbonhidratlari (ekmek,seker,beyaz unlu hersey) keseceksin. Sebebi ise bu basit karbonhidratlarin vucuttaki "Insulin" hormonuna tavan yaptirmasidir. Insulin yag depolamayi saglayan hormondur. Dolayisiyla bu tarz basit karbonhidratlari kesince vucudun yag depolamayi birakacak ve yag yakman icin sana imkan olusmus olacak. Öğünlerinde bol bol yağ ve protein almaya dikkat edeceksin. Yağdan kastım ise Zeytinyağı ve Köy Tereyağı. Ayrica eğer bu 40 kilo verme zaman zarfinda duzenli beslenmeyip, kaslarini calistirmadiysan bol miktarda kas da kaybetmissindir.

Dolayisiyla bu kaslari tekrardan yerine koymak ve vucuduna guzel bir hacim kazandirmak iyi bir antrenman programi+iyi bir beslenmeyle olacaktir. Eğer ben hayvansal protein iceren gidalar yiyemiyorum (yumurta,et,tavuk,süt,vs.) diyorsan protein tozu kullanabilirsin ama yiyebiliyorsan proteinini dogal olarak almani tavsiye ederim. Basarilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confuest -- 29 Ağustos 2014; 15:05:50 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.