Şimdi Ara

Kimya mühendisliği nasıldır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
13.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kimya mühendisliği nasıldır ? maaşı ne kadardır ? bulma sorunu varmıdır ? veya nerelerde iş bulunabilir ?

• up
  • Yokmu hiç kimya mühendisi tanıdığı olan
  • Kimya Mühendisliği oldukça iyi bir mühendisliktir. Mühendislik yapacaksan çalışma ortamları oldukça temiz, kurumsal ve düzenlidir(gıda,ilaç gibi firmalar). Satış yapacaksan da oldukça geniş bir sektörel dağlım mevcuttur. Zaten Dünyadaki en büyük 10 firmayı incelediğinde Enerji firmalarının oranını göreceksin. Bu orandan sonra herhangi bir kararsızlığının kalıcağını sanmıyorum

Maaş konusuna gelince, Boğaziçi İşletme gibi bölümlerde dahil olmak üzere alacağın maaş kendini geliştirmene, mülakatlarda kendini gösterme ve uygun zamanda uygun yerde olma durumuna göre değişecektir. Bundan dolayı forumlarda ve ya başka ortamlarda mezun olduktan sonra duyduğun maaşlara itibar etmeni tavsiye etmem. Mesela bizim firmada aynı okul ve bölümden mezun kişilerin maaşlarında bile ciddi farklılıklar olabiliyor. Ayrıca, yüksek maaş alan kişinin işe torpille girmiş olabileceği ve ya aldığı maaşı abartıyor olabileceği gerçeğini gözardı etme.

Sonuç olarak; Kimya Müh. kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fairness -- 26 Temmuz 2012; 22:29:22 >

• Bende kimya mühendisliği ile gıda mühendisliği arasında kaldım.Hangisi daha iyidir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atlıkarınca

Bende kimya mühendisliği ile gıda mühendisliği arasında kaldım.Hangisi daha iyidir ?

2000 Yılın da İtü Gıda Mühendisliği İtü Kimya Mühendisliğinden daha yüksek puandaydı. Daha sonra Kimya Mühendislerinin iş hayatında diğer yaptıkları iş kolları yanında Gıda Müh. de yaptığı işleri yapmaya başladığı için Kimya Mühendisliğinin puanı Gıda mühendisliğini geçti. Sanırım sorduğun sorunun net cevabını almışsındır.
  • Tam da bu konuyu açmak için foruma girmiştim. Bende kimya mühendisliğini düşünüyorum ege üniversitesinde. Ama emin olamadım bi türlü yaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fairness

quote:

Orijinalden alıntı: atlıkarınca

Bende kimya mühendisliği ile gıda mühendisliği arasında kaldım.Hangisi daha iyidir ?

2000 Yılın da İtü Gıda Mühendisliği İtü Kimya Mühendisliğinden daha yüksek puandaydı. Daha sonra Kimya Mühendislerinin iş hayatında diğer yaptıkları iş kolları yanında Gıda Müh. de yaptığı işleri yapmaya başladığı için Kimya Mühendisliğinin puanı Gıda mühendisliğini geçti. Sanırım sorduğun sorunun net cevabını almışsındır.

Teşekkür ederim.
  • Kimya Mühendisliği gıdadan çok daha iyi seviyede benim bildiğim kadarıyla.
  • ODTÜ Kimya Mühendisliği mezunuyum, iyi bir iş bulma olayı tamamen kendini geliştirmenle alakalı, ancak şunu söyleyebilirim mühendislik için ODTÜ , İTÜ , YILDIZ etiketin yoksa ya sağlam iki dilin, ya da üst düzey torpilin olması gerek :)

Hakkınızda hayırlısı :=)

Kolay gelsin...
  • Ege kimya mühendisliğinin dili %100 inglizce. Türkçe olan marmara ve yeditepe üniversitelerinden daha az puanla alıyor bu durum beni şaşırttı çünkü ingilizcenin daha avantajlı olacağını düşünmüştüm. Bu konuda bilgisi olan var mı? Acaba yeditepe ve marmarayı mı öne yazmalıyım?

Bir de şunu paylaşmak istiyorum dünyadaki kimya mühendisleri dalında üniversiteler arası sıralamalar yapılmış. Bu sıralamada İTÜ 80. , METU 88. Ege 170. Hacettepe 242. Gazi ise 275. geliyor.
  • Ben de yıldız teknik üni. kimya müh. yazmayı düşünüyorum.Bu bölümden mezun olanlar yorum yapabilir mi? Çevremdeki herkes makine,inşaat vb. yazmamı söylediler.Kimya müh.de zor iş bulursun falan dediler.Bunlar ne kadar doğru?Kafam çok karışık gerçekten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.