Şimdi Ara

KIRIKKALE HUKUK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yardimci olan herkese tesekkurler. Ktu'ye merkezi puan ile gecis icin isleme basladim. Desteklerini ve yardimlariniz icin minnetarim. Hepinize -yineliyorum- tesekkur ediyorum. Cok sagolun.
    ~
    Yardim etmek yerine saydirmak icin giren ve bu iqsuzlukla bu yasa gelebilenlere de tebrik ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burcuernd -- 16 Temmuz 2015; 14:03:48 >

• Yok canım saçın mavi falan mı? O taraftaki yurtlarda kalırsan zaten hic sorun olmaz. Hep öğrenci çünkü.
  • bulgurlar B kullanıcısına yanıt
    Lila tam olarak. Okuduğum yorumlar beni çok korkuttu. Giyim tarzımdan saç rengime kadar her şeyi değiştirerek gitmek zorundaymışım gibi yorumlar alıyorum. Çok tutucu olduğu yönünde.
  • devamsizlik sikintisi olmadigi icin gitmek zorunda degilsin disardan calisabilirsin
  • Up bende kırıkkale hukuk yazabilirim biri bizi aydinlatsin lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulgurlar

Yok canım saçın mavi falan mı? O taraftaki yurtlarda kalırsan zaten hic sorun olmaz. Hep öğrenci çünkü.
    Hukuk öğrencilerinin pek öyle olduğunu sanmam ama diğer fakülteler gerizekalı kaynıyormuş. Tayt giyen kıza hayatında ilk defa kız görmüş gibi bakanlar mı ararsın yoksa laf atanlar mı, dokunmaya çalışanlar mı ne ararsan var diyorlar. Klasik ülkücü beyinsizlerin yuvalandığı üniversitelerden biri. Solcu ağırlıklı bir fakülteye geçiş yapmanı tavsiye ederim ama o puan aralığında var mı bilmiyorum. Ortalaman iyiyse Ankara, İstanbul, Marmara, Dokuz Eylül, Anadolu gibi yerlere geçiş yap bence. Bu saydığım aklı başında insanların bulunduğu medeni üniversiteler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vahistahe -- 30 Haziran 2015; 3:22:15 >
  • zekirdexxx Z kullanıcısına yanıt
    Deli gibi seviyorum bölümümü aslında. Öyle gitmesem etmesem insanı değilim. Kırıkkale-Ankara mesafesi beni rahatlatan tek unsur.
    Selçuk'un eğitimi daha iyi diye duydum ama yapamam orada da sanırım. Burada Ankaraya günübirlik de olsa kaçma imkanım olabilir diye umut ediyorum.
  • Yani baska renk olsa daha iyi tabii de zaten mahallelerin icine hicbir zaman girmezsin cok acik giyinmezsen de kimse bir sey demez zaten universite Yahsihan'da. Yine de sac rengini degistirmeni oneririm tabii. Onun disinda ucuz ve ulasimi kolay her yere. Kucuk bir yer. O kadar korkma sozluklerde bence abartilmis.
  • Ve evet, Ankara cok yakın ozellikle de Yahşihan'dan. Yalniz sunu da belirteyim ben imkan buldugum an burada durmam. Cidden minicik bir yer,tercihimi burası hariç yapmak istiyorum :)
  • o tip sorun erkeklerde olur.kiza birsey demezler.
  • Kırıkkaleli biri olarak Antalyada büyüdüm ama yazları genelde Kırıkkale-Ankaradayız şehrin gelişme imkanı sosyal açıdan Ankaraya çok yakın olması sevebi ile az ama ölü şehir değil yani sözlüklere baksan Türkiyede yaşanmaz ama 75 milyon ikamet ediyor sıradışı insan kavramı yok Ankaranın dibinde her tipten adam var esnaf yada halk çıkıp sopa ile dövmez giyim-tavır konusunda açık konuşayım giyimi tavırı eleştirecek kesin belki aşırıcılar kaldıysa diyecem ama her yerde aşırıcı radikaller var tavırlara gelirsek iç anadoluda nerde olursa olsun komünist tavırlarla karşındakini 2. Sınıf yobaz insan gibi görerek düşünerek gezersen hor görülürsün sosyalist sahil kesiminin en büyük sorunu bu itici konuşanı sevmezler diyebilirim

Başka soru varsa alabilirim şehirle ilgili ayrıntı olmasın ama içini biraz unuttum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 30 Haziran 2015; 3:48:31 >

• dediğim gibi renkli saçlı, değişik sayılabilecek tarzda giyinen, piercingleri olan biriyim. Aşırı bir marjinalliğim yok tabiki. Ama kıyafet yüzünden bana laf edilirse çok üzülürüm. İstanbul-İzmir büyüdüğüm yerler. Kültür şoku yaşamak istemiyorum.

Kırıkkalede genel olarak öğrencilerin eğlenebileceği yerler var mı?
  • bulgurlar B kullanıcısına yanıt
    Maddi sıkıntılar olmasa ben de gelmek istemiyorum ama mecburiyet. Size de sorayım şehrin genel durumu nasıl? Bistro, kafeleri var mı? Kaça kadar açıklar? Yılbaşı nasıl geçer oralarda mesela? Kampüsten ankara yarım saat 1 saat sanırım.
  • burcuernd kullanıcısına yanıt
    Kırıkkale hukukta okuyan arkadaşım var kırmızı saçlı giyimi de moderndir.uzun zamandır görüşemiyorum ama öyle bir şikayetini duymadım.şimdi burada yazılanları okuyunca şaşırdım açıkçası
  • On yıl kadar Kırıkkale'de yaşadım. Gerçekten yobaz bir şehir en başta şunu söyleyim o saç rengiyle yolda dönüp bakmayan laf atmayan kalmaz sana. Ki zaten bakmaları için kız olman bile yeterli abaza doludur şehir. Saat 9 dan sonra hayat biter kışın o saatte dışarı çıkmak sıkıntıdır biraz. Sosyal aktivitesi 0'dır. Hayvan sevmeyen,öğrenci sevmeyen vicdansızdır geneli. Ankara'ya taşınınca nefes aldım gerçekten bende bir bayan olarak. Şunu tavsiye edebilirim öğrenciler bu durumdan çok şikayetçi oldukları için Yenişehir'de gerçektende bir şehir kurdular orda apartlar var kafeler parklar eğer illa gitcem diyorsan orada kalman Kırıkkale merkeziyle pek muhattap olmamanı tavsiye ederim.üniversitesinde de şehirdekilerden çoktur. İstanbul'da ki Rahatlık beklentisiyle gelme derim ben.
  • Hakimee kullanıcısına yanıt
    Sözlüklere forumlara öyle şeyler yazmışlar ki inanın günlerdir ağlamaktan helak oldum. Devasa bir korku kapladı. Ya barınamazsam ya kötülenirsem diye. Şiddete varan olaylar bile okudum. Yani dediğim gibi süper bir marjimallik durumum yok ama "açık" denilebilecek bir giyime ve "farklı" denebilecek piercing ve sac rengine sahibim.
    Aslında bakıyorum okul güzel. Erasmus imkanları iyi. İtalyasından polonyasına kadar. Ama işte bu durumlar, çok üzdü
  • Hukuk kampüsünde eleştirileceğini sanmam belki 1-2 kişi hor görür ama fazlası olmaz belki şehirde yaşlılar hır görebilir ona bişey diyemem eylence olarak gençlerin takıldığı 1-2 cafe pastane vs vs canlı müzik yapılan 1-2 yer var diye biliyorum ama dediğim gibi Ankara çok yakın olduğu için sosyal alanda fazla bi gelişme yok canı sıkılan 10 tl verip atlayıp otobüse Analaraya geçiyor 40dk sürmüyor yolculuk zaten o manada İzmir İstanbul sosyal hayata yaklaşamaz bence...

@burcuernd
  • Emin ol bir sıkıntı yaşamazsın doğma büyüme k.kaleliyim.bende j.lennon gözlüklerimle, başkalarına göre farklı saç ve sakalımla insanların, kekoların delici bakışlarına maruz kalsamda onlarda bende alıştık.hukuk okumuyorum.mezunum.sonuçları bekliyorum:) ama istersen hukuk okuyan can dostlarıma yönlendirebilırim.
  • Bistro,cafeleri var. Kaça kadar acik olduklarini bilmiyorum ama internetten birinin numarasini bulup arayabilirsin. Genel olarak şehirde yılbaşı kutlamasina sahit olmadim kampuste nasildir bilmiyorum. Kutlamak istersen de kimse neden kutluyorsun demez. İnsanlar aslında burada -uç noktalarda ki gerçekten uc noktalardan bahsediyorum -olmadıkça birbirine karışmaz. Ben arkadaşın dediği gibi gerizekalı falan kaynadıgina inanmiyorum,terbiyeli insanlar çünkü genel olarak. Zaten tayt giyene oyle davranilmasi falan cok abes ben hic oyle seyler duymadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulgurlar -- 30 Haziran 2015; 3:39:09 >
  • Kuzenim orda ve 3e gecti yardimci olabilirim, kuzenim de kiz
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.