Şimdi Ara

Kıyaslama S60-C200-320d

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu açtığım konuda size bazı konularda 2011 S60 D3- 2015 C200 bluetec-2016 320d(donanımlı modeller) kıyaslaması yapacağım. Lütfen konuyu marka önyargılarınızı bırakarak okuyunuz. Bu arada S60ı 1 senedir bizzat kullanıyorum. Diğerlerini ise kullanıcı yorumları ve kendi incelemelerimden yola çıkarak yazacağım.

Şahsen koltuk konforu açısından gerçekten volvo iyi. Özellikle arka koltuk yatıklığı olsun sizi sarması olsun merdecesten 1-2 tık bmwden ise 2-3 tık yukarda. Özellikle bmwnin arka koltuklarındaki diklik rahatsızlık yaratıyor. Şahsen uzun yolda benim rahat edemeyeceğim bir koştuk yapısı var.
    Süspansiyonlar aşağı yukarı denk. Sönümlemeleri iyi fakat yol tutuşta hepsini kullanmış tanıdığım(volvoyu satın aldığım) en iyi mercedesin olduğunu söylüyor bu konuda.
    İç mekan genişliği aşağı yukarı denk modeller diz mesafesi de aynı şekilde. Özellikle bej iç döşemeyle hiçbiri basık hissettirmez. Bu arada bmwnin yolcu koltuğunda ayak koyduğumuz yer hafif dikey olmuş gibi. Küçücük bir rahatsızlık verebilir.
    Konsol kullanışlılığında bmw kesinlikle önde. Volvonun eskiyen konsolu bu konuda gerilemiş durumda. Her şey muntazam ama alışmak süreç gerektiriyor. Mercedes kesinlikle her ikisinden de üst sınıf hissettiriyor ama kullanışlılığı bmw kadar değil. Bmwye gelirsek her şey yerli yerinde basitçe yerleştirilmiş normal bir premium hissi veriyor. Hepsinin işçiliği gayet iyi ama ben hissi iyi olduğu için mercedes kullanmak isterdim.
    Motor sesi ve yol sesine gelirsek mercedes lider bu konuda. Motor ve yol sesi minimum. Volvo ve bmw aynı düzeyde. Hafif motor sesi var ama yol sesi yoka yakın.
    Bu arada dönüş çapı volvonun hanesine bir eksidir. Çünkü alışana kadar bu araba buradan döner dediğiniz yerlerden dönemeyebiliyor.
    Donanım açısından donanımsever bir volvocuysanız mercedes ve bmw size boş gelebilir. Çünkü volvodaki aktif güvenlik sistemleri diğerlerinde o kadar yaygın değil.
    Şanzıman açısından içeriye hissettirdikleri sarsıntı açısından denkler. Sadece ilk 2 vites hissediliyor hepsinde sonrası yok gibi. Bmw bu konuda çeyrek tık daha iyi.
    Hepsinin müzik sistemi gayet yeterli.
    Aslında üçü de gayet tok hissiyatı iyi araçlar. Bence tarzım olsun, hissiyatım daha üstte olsun, iyi yol tutsun, vergim ve yakıtım az olsun derseniz mercedes tercih edin derim. Konfor ön planda, güvenlik olsun, araçta dışarıdan izole olayım ve ağır araba severim diyorsanız volvo alın derim. Motor şanzıman uyumum ortalamanın biraz üstünde olsun, el frenim mekanik olsun, hafif fazla sürüş zevkim olsun, kolay menüleri severim diyorsanız bmw alın derim.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkolds -- 19 Haziran 2016; 1:00:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hangisinin arka-diz mesafesi daha iyi

• ds4 D kullanıcısına yanıt
    Hepsi yeterli ve aşağı yukarı aynı. Maksimum 1-2 cm fark eder.

• vergi takıntısı yoksa tabiki f30 320d 190hepe alınır, diğerlerine rahmet okutur.
  • Çok Adil bir karşılaştırma olmamış . Volvo S60 D4 R design olsaydı mesela C220 d olsaydı . Dönüş çapı RWD lerde daha iyidir Volvo da sanırım FWD idi bu yüzden yüksek dönüş çapı beklememek lazım tabiatına pek uygun değil .

http://www.zeperfs.com/en/duel5403-4183.htm

Sizi bilmem ama 12 saniyelik 0-180 farkı bana göre hafif bir performans farkı değil baya baya farktır . Performans isteyen BMW yi alır geçer zaten orası tartışılmaz . BMW nin amacı konfor değildir zaten .

Amacım bir aile babası olarak konfor olsaydı Volvo ve Mercedes bakardım ve ailemin güvenliği açısından da Volvo seçerdim .

Mercedes C220 d falan olsa işler değişirdi tabi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 19 Haziran 2016; 3:06:14 >

• bmw 3.20 d türkiye şartlarında alınabilecek en iyi 2000 motor araçlardan, c200 1.6 olduğu için en baştan yarışı performans olarak kaybediyor zaten geri kalan herşeyleri çok öznel değerlendirmeler br yerde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3.20d.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yazınız çok yüzeysel kalmış ayrıca, 3 senedir Volvo 2.0d4 kullanıyoruz düşük süratlerde çok ciddi motor sesi var.
    Ses sistemine gelirsek Mercedes'i bilmem ama bmw nin standart ses sistemi bayagi vasat s60 a göre.

• Herkesin kendi zevki benim tercihim S60 dan yana, fakat bizdeki araç D2, 2lt dizel motor olsaydı
  • Bmw sürüş keyfi konusunda bu sınıfın en iyisi.Performans yol tutuş gibi konular zaten adamların uzmanlık alanı.Şanzıman da süper.Volvonun yeni getirdiği şanzıman da aynı şekilde iyi.Ayrıca uygun giriş fiyatlarıyla 152ps lik motoru alabilmek de cabası.Mercedes 1.6d otm sunarak ciddi satış patlaması yaptı,tabi çok yüksek fiyatlara.
    Volvonun arabasına koyduğu koltuğu deriyi ilk günden beri iddia ediyorum almanlarda 8 10k dan aşağı alamazsınız.Ve dekota bilmemneyle kaplatsanız da volvo koltuğunun rahatlığını kesinlikle vermiyor.
    Konsol kullanışlılığında volvo biraz demode kalıyor almanlara göre,fakat sade ve şık olması aynı zamanda kalitesi çok hoş.
    Bmw konsol konusunda en iyisi,resmen sizinle bütünleşiyor,mersoyu o tabletle konuşmanın alemi yok.
    Özetlemek gerekirse ben almana fazladan 20 30k verilmesini çok mantıksız buluyorum ilk günden beri,fakat malum ülkemiz piyasa şartlarında ikinci eli hızlı olan marka alınıyor.

• C200 alinmaz gereksiz pahali guya 1.6 ama sanki 2.0 fiyatina 320d daha iyi olur volva s60 bunlarla kiyasa giremez

• Pek açıklayıcı bi yazı olmamış.

320d ve C200d aynı karşılaştırmada olmaz,C220 d olsaydı belki.

Yol tutuşta F30 W205 kasayı ezer geçer,sportif sürüş,yol tutuş ve performansta 3 serisinin eline kimse su dökemez.

Motor çeşitliliği,sportif sürüş,yol tutuş,sürüş keyfi,motor+şanzıman birlikteliği açısından 3 serisi D sınıfında rakipsizdir bana göre.

• C200 d yerine kesinlikle c180 alınır aradaki 20.000 lira fiyat farkı çok, aynı şekilde 320d yerine 320i alınır ki daha dolu bir araç alınmış olsun, volvonun sürüşü bu ikisisnin arasında keyifsiz geliyor, önden çeker olması nedeniyle dönüş çapıda bunlardan fazla, koltuk kalitesini filan bilemem ama kullanırken hiç bir keyif vermiyor volvo.

• C220d yazmasa bile en azindan passatla kiyaslamamis.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.