Şimdi Ara

Klima Alacağım Tavsiye Edeceğiniz Marka Varmı Kış İçin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu Sene Mecburen Soba Yakamayacağım İçin Klima Alacağım Tavsiye Edeceğiniz Marka Varmı Kış İçin

Sıcak Sorunsuz Ve Fazla Yakmayan

• quote:

Orjinalden alıntı: Tolga326

Bu Sene Mecburen Soba Yakamayacağım İçin Klima Alacağım Tavsiye Edeceğiniz Marka Varmı Kış İçin

Nereye,kaç metre kare,hangi bölge,çatımı,ara katmı,yalıtım nasıl.

Bunları yanıtlayın gerisi kolay
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutklima

quote:

Bu Sene Mecburen Soba Yakamayacağım İçin Klima Alacağım Tavsiye Edeceğiniz Marka Varmı Kış İçin

Nereye,kaç metre kare,hangi bölge,çatımı,ara katmı,yalıtım nasıl.

Bunları yanıtlayın gerisi kolay
    dostum ben 3 yıl önce alarko dan toshiba inverterli klima aldım ras serisi en büyüğü 16 modeli,izmirde kışın soba yakmış kadar ısınıyorum elektrik parasıda 100 civarı geliyor ev çatı katı ,hiçbir izalasyon yok,tavsiye ederim,kışın - 15 dereceye kadar çalışma garantisi var

• quote:

Orijinalden alıntı: horsepower

dostum ben 3 yıl önce alarko dan toshiba inverterli klima aldım ras serisi en büyüğü 16 modeli,izmirde kışın soba yakmış kadar ısınıyorum elektrik parasıda 100 civarı geliyor ev çatı katı ,hiçbir izalasyon yok,tavsiye ederim,kışın - 15 dereceye kadar çalışma garantisi var

Alıntıları Göster
    25 metre kare salona kurulacak çatı değil zemin kat ayıca
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga326

Alıntıları Göster
    quote:

Sayın arkadaşım 25 metre kare yere 16000 btu yada 18000 btu klima alabilirsiniz.

Yukardaki arkadaşında degindigi gibi toshiba olabilir çok iyi sorunsuz klimadır,eger ınverter olanlarından alırsanız daha az elektrik faturasına yansıma olur.

Genel anlamda markalar şunlardır sorunsuz çalışacak olan;daıkın,toshiba,sharp,hitachi,sanyo,mitsubishi elektrik.

• iyi günler
    ben bolu gerededen yazıyorum.

klima almak istyorum.dün siemens-bosh servisi gelip keşif yaptı.
    işyerim 16-17 m2 ve bana 12000 liğin yeterli olacağını ama benim herhengi bi işyeri değişikliği olabileceği durumundan o sebeple 18000 lik almamı söylediler.

ben sadece ısınma amaçlı kullanıcam.acaba 12000 lik ve 18000 likiğin elektrik tüketimleri hakkında detraylı bir bilgi verebilirmisiniz.mesela günde 10 saat sürekli kullanırsam ayda ne kadar elektrik parası öderim12000 yeterli olurmu acaba.
    lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huayuenchia

iyi günler

işyerim 16-17 m2 ve bana 12000 liğin yeterli olacağını ama benim herhengi bi işyeri değişikliği olabileceği durumundan o sebeple 18000 lik almamı söylediler.

ben sadece ısınma amaçlı kullanıcam.acaba 12000 lik ve 18000 likiğin elektrik tüketimleri hakkında detraylı bir bilgi verebilirmisiniz.mesela günde 10 saat sürekli kullanırsam ayda ne kadar elektrik parası öderim12000 yeterli olurmu acaba.
    quote:

Orjinalden alıntı: huayuenchia

iyi günler

diger konuda cevaplandırıldınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: mutklima

quote:

Orjinalden alıntı: huayuenchia

iyi günler

diger konuda cevaplandırıldınız.

Alıntıları Göster
    toshiba ras 16 inverter,

diğer konumuda oku, toshiba kampanya

• quote:

Orijinalden alıntı: vdtkrn

toshiba ras 16 inverter,

diğer konumuda oku, toshiba kampanya

Alıntıları Göster
    dostum ben daha 2 ay önce kadar japon zibro aldım malum havalr soğudu başladık sıcakta çalıştırmaya acayip derecede ısıtıyo bi gözat derim ama ısıtırken dış ünite soğuturken çıkardığından biraz daha falza ses çıkartıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: desmodus84

dostum ben daha 2 ay önce kadar japon zibro aldım malum havalr soğudu başladık sıcakta çalıştırmaya acayip derecede ısıtıyo bi gözat derim ama ısıtırken dış ünite soğuturken çıkardığından biraz daha falza ses çıkartıyor

Alıntıları Göster
    https://apex-shop.com/CategorySub.asp?Cat=3&CatS=34

Bu ürünlere bir göz at

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem_281

https://apex-shop.com/CategorySub.asp?Cat=3&CatS=34

Bu ürünlere bir göz at

Alıntıları Göster
    07/11/2007 tarihinde M.HEAVY SRK 71ZE-S1 aldım. 30 m2 odamda ısıtma amaçlı kullanıyorum. dün akşam 7 dereceydi 24 derecede ısısı bana yetti. 26 dereceye alıncada çok sıcak oldu. misafirler vardı 10 kişi.

ilk çalıştırma 22 vede 1 er saat aralıklarla ölçtüm.

22 derecede : 0,77 ..... 1 saat sonra 1. 24 derecede: 1,17......... 2. 24 derece: 0,96 3.24 derecede: 0,82 daha sonra 26 derecede: 1,38 -2 nci 26 dereceyi deneyemedim. misafirler sıcaktan bunaldı ve 1 saat sonrada 24 e düşürdüm. 0,77 yaktı.bu hesapla tv ve ışık ları düşüldükten sonraki net hesaplamalar.
    Ben şimdilik cihazdan memnunum. ulo fan modunda ses bariz çok az. daha sonrada ayrıntılı yazacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kamerhan_55

07/11/2007 tarihinde M.HEAVY SRK 71ZE-S1 aldım. 30 m2 odamda ısıtma amaçlı kullanıyorum. dün akşam 7 dereceydi 24 derecede ısısı bana yetti. 26 dereceye alıncada çok sıcak oldu. misafirler vardı 10 kişi.

ilk çalıştırma 22 vede 1 er saat aralıklarla ölçtüm.

22 derecede : 0,77 ..... 1 saat sonra 1. 24 derecede: 1,17......... 2. 24 derece: 0,96 3.24 derecede: 0,82 daha sonra 26 derecede: 1,38 -2 nci 26 dereceyi deneyemedim. misafirler sıcaktan bunaldı ve 1 saat sonrada 24 e düşürdüm. 0,77 yaktı.bu hesapla tv ve ışık ları düşüldükten sonraki net hesaplamalar.
    Ben şimdilik cihazdan memnunum. ulo fan modunda ses bariz çok az. daha sonrada ayrıntılı yazacağım.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ben de klima almayı düşünüyorum 1000ytl civarı
    mitsubishi,toshiba,daıkın fln biraz pahalı benim için
    yukardaki linkte AEG - Electrolux GXS 18HT2 WI var 980ytl
    sizce alınabilecek bi klima mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: muratdilek

arkadaşlar ben de klima almayı düşünüyorum 1000ytl civarı
    mitsubishi,toshiba,daıkın fln biraz pahalı benim için
    yukardaki linkte AEG - Electrolux GXS 18HT2 WI var 980ytl
    sizce alınabilecek bi klima mı?

Alıntıları Göster
    bir de shiro marka klima var bu marka hakkında bilgisi olan var mı
    21binlik 1100ytl
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratdilek

bir de shiro marka klima var bu marka hakkında bilgisi olan var mı
    21binlik 1100ytl

Alıntıları Göster
    iklimsa bayilerine bak -15 kadar çalışan kilimalar mevcut
  • quote:

Orijinalden alıntı: desmodus84

Alıntıları Göster
    Mitsubishi gayet ideal bence. Bizde iş yerinde kullanıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yoroidoshi

Mitsubishi gayet ideal bence. Bizde iş yerinde kullanıyoruz.

Alıntıları Göster
    30 m2 de M.HEAVY SRK 71ZE-S1 inverter kullanıyorum. dün gece hava 7-8 dereceydi. eniştemde aşağı dairede oturuyor. odası aynı benimki gibi 30 m2. kullandığı klima ise siemens 24000 düz klima. 29 derecede çalıştırdı evi ancak 21 derece oldu. bense 22 derecede çalıştırdım. fark ortada.25 getirdiğimde ise evim sıcacık oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamerhan_55

30 m2 de M.HEAVY SRK 71ZE-S1 inverter kullanıyorum. dün gece hava 7-8 dereceydi. eniştemde aşağı dairede oturuyor. odası aynı benimki gibi 30 m2. kullandığı klima ise siemens 24000 düz klima. 29 derecede çalıştırdı evi ancak 21 derece oldu. bense 22 derecede çalıştırdım. fark ortada.25 getirdiğimde ise evim sıcacık oldu.

Alıntıları Göster
    12 m2 bır odaya 9000 btu luk klıma tavsuyesı olan varmı?sadece kızım ıcın alacagım fiyat/performans acısından tavsıyelerı beklıyorum.ve vestel,arçelık,beko vs. markalarından hıc bahsedılmemıs bu markalar nasıl acaba?

• 15 Yıldır profesyonel olarak izmir karşıyaka da klima satış ve servis işi yapmaktayım. Buradaki yorumları okuyunca insanlar sadece kendi kullandıkları ile dünya sınırlı sanıyorlar ve kulakta dolma yetersiz ve yanlış bigilerle bazen yanıltıcı bilgiler veriyorlar. Yorumlarda doğruluk payı olanlarda var. Şikayet sitelerinde almayı düşündüğünüz markayı yazarsanız bilgi sahibi olabilirsiniz. Klima alırken buunduğunuz şehir, oturduğunuz evin izolasyon durumu, hatta evin eletrik voltajı bile kapasiteyi belirlerken etken. Birde en önemlisi fiyatı atalarımız ne demiş "ne kadar ekmek o kadar köfte" işin ucuzuna kaçarsanız yanılırsınız. aldığınız klima ihtiyaçlarınızı karşılamaz yani gerçek anlamda ısıtmaz ve soğutmaz siz sadece ısıtıyor ve soğutuyor sanırsınız vede buna daha fazla elektrik parası ödersiniz. Bilgi istiyorsanız örnek Bosch ve Siemens iki yıl önce ELECTRA fabrikasında üretiliyordu. Şu anda Çin de Midea fabrikasında üretiliyor. Pekçok beyaz eşya firmasının klima üretimi yok. Fason olarak yaptırıyorlar. AEG ve ELECTROLÜKS te Çin de üretimi fason olarak yaptıranlardan. DEMİRDÖKÜM de bunlardan birisi., ELECTROLUKS ve WESTİNGHOUSE klimaların avrupada satılanları ELECTRA fabrikalarında üretilmektedir. Klimanın kalitesindeki en önemli etken kullandığı kompresördür. iyi olarak bilinen yüksek fiyatlı ürünlerde kaliteli motorlar kullanılmaktadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ailenizinklimacısı

15 Yıldır profesyonel olarak izmir karşıyaka da klima satış ve servis işi yapmaktayım. Buradaki yorumları okuyunca insanlar sadece kendi kullandıkları ile dünya sınırlı sanıyorlar ve kulakta dolma yetersiz ve yanlış bigilerle bazen yanıltıcı bilgiler veriyorlar. Yorumlarda doğruluk payı olanlarda var. Şikayet sitelerinde almayı düşündüğünüz markayı yazarsanız bilgi sahibi olabilirsiniz. Klima alırken buunduğunuz şehir, oturduğunuz evin izolasyon durumu, hatta evin eletrik voltajı bile kapasiteyi belirlerken etken. Birde en önemlisi fiyatı atalarımız ne demiş "ne kadar ekmek o kadar köfte" işin ucuzuna kaçarsanız yanılırsınız. aldığınız klima ihtiyaçlarınızı karşılamaz yani gerçek anlamda ısıtmaz ve soğutmaz siz sadece ısıtıyor ve soğutuyor sanırsınız vede buna daha fazla elektrik parası ödersiniz. Bilgi istiyorsanız örnek Bosch ve Siemens iki yıl önce ELECTRA fabrikasında üretiliyordu. Şu anda Çin de Midea fabrikasında üretiliyor. Pekçok beyaz eşya firmasının klima üretimi yok. Fason olarak yaptırıyorlar. AEG ve ELECTROLÜKS te Çin de üretimi fason olarak yaptıranlardan. DEMİRDÖKÜM de bunlardan birisi., ELECTROLUKS ve WESTİNGHOUSE klimaların avrupada satılanları ELECTRA fabrikalarında üretilmektedir. Klimanın kalitesindeki en önemli etken kullandığı kompresördür. iyi olarak bilinen yüksek fiyatlı ürünlerde kaliteli motorlar kullanılmaktadır.
    kadeş bunları herkez biliyor ne anlatmaya çalıştın

• quote:

Orijinalden alıntı: aırfel

kadeş bunları herkez biliyor ne anlatmaya çalıştın

Alıntıları Göster
    aynen katılıyorum. ayrıntılı bilgilere ihtiyacımız var.
    mesela kompressör demiş.hangi markalar hangi markanın kompressörünü kullandığını yazabilirdi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.